Децентралізація: Уряд затвердив громади Сумщини

23 сентября 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №38(1017)

Уряд затвердив створення на територіїСумськоїобласті 49 громад. Зокрема, у Великописарівському, Краснопільському, Кролевецькому, Лебединському, Путивльському, Шосткинському районах – по одній територіальній громаді, Білопільському, Буринському, Липоводолинському та Тростянецькому – по дві, Ямпільському – три, Недригайлівському – чотири, Глухівському і Охтирському – по п`ять, Роменському – сім, Сумському – дев`ять громад.

Вказаним розпорядженням Сумській облдержадміністрації доручено також завершити роботу по формуванню спроможних територіальних громад на території Конотопського району і внести відповідні зміни в Перспективний план формування громад Сумської області.

Нагадаємо, що 25 червня Сумська обласна рада схвалила Перспективний план формування спроможних громад, згідно з яким передбачається створити на Сумщині 51 громаду, на території яких обиратимуть свою владу. Тому, найімовірніше, на цих виборах 25 жовтня місцеву владу обирати будемо на 2 роки. Адже депутати Верховної Ради зобов`язалися проголосувати зміни до Конституції щодо децентралізації. Якщо зміни ухвалять, то за два роки в країні зміниться розподіл адміністративних територій, а отже, і виборчі округи. Тому доведеться проводити нові вибори вже за іншим законом, який враховуватиме ці зміни.

З ІСТОРІЇ

До цього часу система територіального устрою України – це те, що дісталось нам у спадок від радянського періоду. Поділ території на райони було проведено за постановою УРСР у 1929 роц і, тобто ще у часи тоталітарного режиму Сталіна. Тоді переслідувалась мета – закласти такі форми організації влади, які відповідали б проголошеним у документі того часу «принципам диктатури пролетаріату».

А сама диктатура пролетаріату ставила перед собою мету –«остаточно перемогти буржуазію, знищити експлуатацію людини людиною і здійснити комунізм, коли не буде ні поділу на класи, ні державної влади». І у питаннях територіального устрою ми і досі знаходимось в системі координат, яка була необхідна як «конституційна» основа тоталітарного режиму. В основу такого «районування» був закладений один-єдиний критерій: створення такої адміністративно-територіальної одиниці, як район, визначалося кількістю комуністів, які під начал ом їх районного керівництва повинні в межах відповідної території «забезпечувати революційну законність і охорону державного ладу».

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: