Повертаючись до надрукованого: Декомунізуватися доведеться

23 сентября 2015 | НОВИНИ | 2 коммент. | №38(1017)

У №33 за 19 серпня у матеріалі «А якого піонера ви маєте на увазі?» ми проінформували про початок процессу декомунізації у Охтирському районі у відповідності до Закону України «Про засудження комуністичного танаціонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Тоді на засіданні комісії з питань реалізації данного закону керівник апарату РДА Володимир Гуць наголосив, що на цю роботу відводиться шість місяців. Причому встановлені строки: до 21 листопада громади повинні визначитися щодо перейменування трьох населених пунктів – Жовтневе, Іллічівка і Піонер та 140 вулиць і провулків. За цей час треба провести інвентаризацію всього, що підпідає під дію закону, організувати громадськв слухання і подати пропозиції на розгляд обладміністрації, а звідти в свою чергу до Верховної Ради.

Нещодавно Володимир Гуць провів засідання комісії з участю голів сільських рад, поскільки за минулий місяць ніяких кроків по виконанню закону не зроблено:

«Листи вам вже направлялись, але пропозиції не надійшли. Тому до кінця вересня ви повинні провести громадські слухання та подати сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації пропозиції щодо перейменування населених пунктів, районів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Закон про декомунізацію повинен виконуватися усіма», – підкреслив посадовець.

У разі якщо протягом зазначеного строку сільською, селищною, міською радою в установленому цим Законом порядку не прийнято рішення про перейменування, таке рішення у формі розпорядження приймається відповідним сільським, селищним, міським головою (або особою, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження) у тримісячний строк, що обчислюється з моменту закінчення строку.

У разі якщо протягом зазначеного строку органами місцевого самоврядування в установленому цим Законом порядку також не прийме рішення про перейменування назв географічних об’єктів, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, таке рішення у формі постанови прийме облдержадміністрація.

 Комментарии (2)

 

  1. Хамло пишет:

    Смешно будет если это сделает ОДА.

  2. прохожий пишет:

    Правильней было бы написать не “декоммунизация” а “дебилизация”

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: