Бібліотека: «Ліки та їжа для душі»

4 октября 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №39(1018)

Бібліотека… Серце завмира, Коли пірнаю в тишу таємничу, Святилище пізнання і добра, Що в майбуття через минуле кличе.

Саме такий надпис прикрашав вхід до бібліотеки єгипетського фараона Рамзеса. І не даремно, адже бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Тому у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптекою для душі». На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека Академії наук Україниімені Володимира Івоновіча Вернадського, Державна історична бібліотека, Державна бібліотека  України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечнихпрацівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

Напередодні професійного свята ми завітали до міських бібліотек та поспілкувалися з їхпрацівниками та читачами. І з першого погляду стає зрозумілим, що на сьогоднішній день відвідання бібліотеки включає в себе не лише можливість взяти книжку додому чи почитати в залі, а й скористатися послугами Інтернету, взяти участь у тренінгах, гуртковій роботі, отримати правову консультацію учасникам АТО чи стосовно питань децентралізації, поспілкуватися з іншими читачами та, навіть, випити чаю з печивом.

43 РОКИ РАЗОМ З КНИГОЮ

Одні з найвідданіших читачів Центральної міської бібліотеки – Євгенія Рудакова та Микола Буймер.


«Я вже 43 роки відвідую цю бібліотеку. – розповідає Євгенія Апанасівна. – Працівники дуже приємні та уважні, завжди вислухають, порадять, яку книжку кращевзяти, розкажуть про новинки. Особливо я люблю читати детективи, історичні книги, жіночі романи. Зараз я читаю захоплюючу книгу Нори Робертс. Також мені подобається,що в бібліотеці постійно проводяться виставки, на яких можна подивитися на вишиті  рушники, картини, українські сорочки, дитячі малюнки. Проте хвилює питання неналежного фінансування цих культурно-освітніх закладів. Приміщення бібліотеки ремонтувже давно не бачило, бібліотечний фонд поповнюється в основному за рахунок благодійників, а не держави. Одним словом, виживають наші бібліотеки, як можуть».

А ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЯК КНИГА ПОТРАПЛЯЄ НА ПОЛИЦІ?

В Центральній міській бібліотеці для дорослих працює провідний бібліотекар з питань обробки літератури Світлана Савченко. Саме завдяки її невтомній праці книжки та журнали рівненьким рядочком вишикувалися на бібліотечних поличках. « В бібліотечній системі я почала працювати одразу ж після закінчення Харківського інституту культури з 1984р. – розповідає Світлана Михайлівна.


- Бібліотечний фонд сьогодення  поповнюється в основному за рахуноккнижок, які надають читачі, організації, поети та письменники з різних куточків України. Після складання акту на прийом, я штампую книжки. Після цього  кожна книжка отримує свій номер, якийзаноситься до облікової картки та журналу реєстрації карток. А щоб читачам було легше віднайти потрібну їм книгу, я шифрую їх по галузям знань. Проводжу я і списання друкованої літератури у тому випадку, коли вони розсипаються у руках або не мають багатьох сторінок».

ДИТЯЧА БІБЛІОТЕКА – ОСТРІВОК ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ

«Багато хто з дітей та дорослих приходять майже щодня щоб і почитати, і Інтернетом скористатись, а ще й з новими друзями познайомитися. – розповідає бібліотекар Юлія Рудіченко. – Бо багато хто з учнів різних шкіл знаходять нових товаришів саме в цій затишній кімнаті, де знаходяться 4 новенькі комп’ютери. Діти і дорослі допомагають одне одному знаходити корисну інформацію у всесвітній павутині, робити презентації,із задоволенням спілкуються по скайпу та й в комп’ютерні ігри інколи бавляться, якщо залишається вільна хвилинка. Працівники та відвідувачі бібліотеки  завдяки програмі «Бібліоміст» відкрили нові можливості для змістовної роботи та урізноманітнення відпочинку».

КОМП’ЮТЕРИ – НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Нові технології стрімко впливають на соціальне та культурне життя читачів, а це, у свою чергу, не може не позначитися на функціонуванні бібліотеки. І Центральна міська бібліотека не є винятком, адже відповідає всім запитам читача – мобільності та можливості отримання максимуму інформації в одній установі. При цьому книги не відходять на другий план, залишаючись класичним джерелом інформації для юних та дорослих користувачів.

ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА – ОСТРІВОК ДОЗВІЛЛЯ

Енергійна, завзята, людина з добрим серцем – все це про директора Центральної бібліотеки Охтирської централізованої бібліотечної системи Ольгу Андоленко.

«Якщо людина завітала до бібліотеки – вона стає її користувачем. починає свою розповідь Ольга Миколаївна. - Це поняття значно ширше, ніж читач. Оскільки у сучасній бібліотеці відвідувачі не лише читають, а й вишивають, співають, заводять нові знайомства, вчаться азам програмування, переглядають діючі виставки. На базі нашої бібліотеки діють гуртки «Майстриня»,«Народного співу», «Живе слово», «Джерело життя», «Коде Клуб». Мешканці Чупахівки, Сонячного, Рибальського та інших сіл району постійно відвідують засідання гуртків по інтересах.

Ні для кого не секрет, що фінансування бібліотек не достатнє. Ми існуємо завдякиучасті у різноманітних проектах та грантах. Зараз очікуємо надходження семи новеньких  комп’ютерів, що стало можливим завдякинашій участі у проекті «Кодувати легко», який фінансує канадський фонд.

Ми беремо участь ще у одному проекті «Врятувати від забуття», який направлений на роботу з людьми, що постраждали від німецько-фашистських загарбників. Даний проект фінансується німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність, майбутнє». Розмір грантускладає 7000 євро. Ці кошти будуть направлені на закупівлю двох ноутбуків, фотоапарату та санітарно-гігієнічних засобів. До роботи з даною цільовою аудиторією будуть залучені  волонтери. Плануємо виїжджати до людей з обмеженою фізичною активністю і надати їм можливість отримати консультацію лікарячи іншого спеціаліста по скайпу. Зараз ми вивчаємо потреби та формуємо списки тих людей, що постраждали від німецької окупації. Працівниці бібліотеки почали організовувативиставку своїх робіт та світлин з 20 бібліотек-філій району, присвячену Всеукраїнському дню бібліотек.”

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: