Як не «заробити» хронічний тонзиліт?

5 октября 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №39(1018)

Велика частина хвороботворних вірусів і бактерій з повітря, потрапляючи в дихальну систему людини, осідає в носоглотці. Якщо ці бактерії своєчасно не знешкоджуються, ми хворіємо. Досить часто в результаті такої атаки інфекцій виникає хвороба під назвою тонзиліт, при якій запалюються піднебінні мигдалини. Про причини, перебіг захворювання та види тонзиліту розповідає наш експерт, лікар-отоларинголог Євгеній Сміянов:

- Тонзиліт - це хронічний запальний процес в області піднебінних мигдалин, які виступають один з найважливіших органів, що беруть участь у формуванні імунного захисту організму людини. Сприяти розвитку хронічного тонзиліту може цілий ряд факторів: постійні вогнища інфекції в районі носоглотки , гайморит , карієс зубів;
викривлення носової перегородки , аденоїди та інші перешкоди , що ускладнюють дихання; переохолодження; загазованість і запиленість повітря; порушення в роботі нервової системи та погіршення в роботі імунної системи. Всі ці фактори сприяють активації мікроорганізмів, які при хронічному тонзиліті постійно живуть на мигдалинах.

Часто до тонзиліту додається фарингіт, тоді виникають першіння в горлі і кашель. Якщо заглянути в горло , можна виявити гнійний наліт на мигдалинах і запалені навколишні тканини.

Постійне знаходження інфекції в носоглотці небезпечно виникненням ускладнень. Так хронічний тонзиліт може стати причиною цілого ряду серйозних хвороб, серед яких ревматизм, поліартрит, червоний вовчак, гіпертиреоз, псоріаз, екзема. Щоб уникнути цих небезпечних ускладнень хронічний тонзиліт потрібно лікувати, і чим раніше, тим краще. При лікуванні хронічного тонзиліту важливий індивідуальний підхід до проблеми, що включає комплекс заходів щодо знищення хвороботворної інфекції. При лікуванні хронічного тонзиліту потрібні заходи з підняття імунітету. Необхідно відкоригувати дієту так, щоб організм отримував достатню кількість вітамінів. Рекомендують заняття фізкультурою. Для лікування хронічного тонзиліту застосовують також фізіопроцедури: лазеротерапію, електрофорез, УВЧ.

Хірургічне лікування полягає в повному або частковому видаленні мигдалин. Застосовується в тому випадку, якщо консервативне лікування виявилося неефективним або у випадку, якщо рецидив хронічного тонзиліту спричинив ускладнення внутрішніх органів.

Знаєте що у Вас «слабке горло»? Не чекайте, коли «заробите» хронічний тонзиліт, застосовуйте профілактичні заходи:

• своєчасно лікуйте хвороби носоглотки, зубів, ясен

• ведіть активний спосіб життя

• правильно харчуйтесь

• підтримуйте чистоту в приміщеннях, де перебуваєте

• загартовуйтесь

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: