Охтирська ОДПІ

7 октября 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

УВАГА!!!

ШАНОВНІ ПЛАТНИКИ!

16 жовтня 2015 року

у м. Суми відбудеться

регіональний семінар для платників податків Полтавської, Сумської та Харківської областей за участі фахівців ДФС України.

Програма

проведення семінару для платників податків Харківської, Полтавської та

Сумської областей

Тема семінару: «Оподаткування – 2015: Практика застосування нововведень»

Дата проведення: 16 жовтня 2015 року

Початок семінару: 11:00 (реєстрація учасників з 10:00)

Місце проведення: м. Суми, вул. Іллінська 7- а, Виставковий центр «Іллінський»

Сумської торгово – промислової палати

з/п

Програма семінару

Лектори (структурні підрозділи ДФС України)

Регламент

Вітальне слово

Керівник Головного Управління

ДФС у Сумській області

11:00-11:05

Вступне слово, оголошення регламенту семінару. Кричун Петро Михайлович -

головний редактор журналу

«Вісник. Право знати все про

податки і збори»

11:05-11:10

І.

лекційний блок

1.

Податок на прибуток

Особливості визначення об’єкта оподаткування

Коригування фінансових результатів

Неприбуткові організації у світлі останніх змін

Основні засоби: нові критерії для визначення

Тимощук Світлана Віталіївна -

начальник відділу розгляду

звернень управління методології

податку на прибуток підприємств

Департаменту методологічної

роботи з питань оподаткування

Державної фіскальної служби

України

11:10-11:40

2.

Податок на додану вартість

Складання податкової звітності з липня 2015 р.

Повернення зайво зарахованих на електронний рахунок коштів

Кононова Алла Миколаївна -

начальник відділу розгляду

звернень з ПДВ управління

методології непрямих податків

Департаменту методологічної

роботи з питань оподаткування

11:40-12:20

Зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригувань Державної фіскальної служби України

3.

Податок на доходи фізичних осіб, військовий збір

Податкова соціальна пільга

Подання та відображення у формі №1ДФ виплат окремим категоріям осіб

Порядок сплати у разі оренди (продажу) майна

Наумов Сергій Михайлович -

заступник директора

департаменту - начальник

управління адміністрування

доходів і зборів з фізичних осіб

Департаменту доходів і зборів з

фізичних осіб Державної

фіскальної служби України

12:20-12:50

4.

Єдиний соціальний внесок

Застосування понижуючого коефіцієнта у 2015-2016 рр.

Наумов Сергій Михайлович -

заступник директора

департаменту - начальник

управління адміністрування

доходів і зборів з фізичних осіб

Департаменту доходів і зборів з

фізичних осіб Державної

фіскальної служби України

12:50-13.10

ПЕРЕРВА (кава-пауза)

13.10-13.40

II.

ДИСКУСІЙНИЙ БЛОК:

1.

Відповіді на запитання від учасників семінару

Лектори семінару

13:40-16:40

2.

Заключне слово. Закриття офіційної частини семінару.

Кричун Петро Михайлович -

головний редактор журналу

«Вісник. Право знати все про

податки і збори»

16:40-16:50

Працівники податкової міліції Сумщини вилучили з незаконного обігу цигарок на суму понад 1,3 млн. грн.

У ході проведення спецоперацій «Рубіж-2015» та «Акциз-2015»  співробітники податкової міліції  ГУ ДФС у Сумській області  перекрили канал незаконного постачання до м. Суми  тютюнових виробів.

В рамках розслідування кримінального провадження за ст.199 та ст.204 КК України за фактами постачання мешканцями Волинської області до м.Суми та інших регіонів України незаконно виготовленої тютюнової продукції проведено обшуки в приватних домоволодіннях у м.Ковель, які використовувалися в протиправній діяльності.

Під час обшуків  вилучено 87 тис. пачок цигарок виробництва Республіки Білорусь, без марок акцизного податку встановленого зразка, на суму  понад 1,3 млн. гривень.

Наразі тривають слідчі дії, проводяться заходи щодо встановлення всіх обставин незаконної діяльності.

Платники Охтирської ОДПІ направили до державного бюджету понад 15 мільйонів гривень військового збору

Таку суму надходжень мобілізовано до державного бюджету за період січень-вересень 2015 року. В тому числі за вересень поточного року платниками податків перераховано майже 2,2 мільйонів гривень збору.

Звертаємо увагу, що під час виплати доходів фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, військовий збір у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотка від сукупного чистого доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в термін передбачений для сплати податку на доходи фізичних осіб.

Однак, у разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи чи надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця суб’єкт господарювання – податковий агент зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка.

Налогообложение заработной платы нерезидента

ГФСУ в письме от 16.09.2015 г. N 19780/6/99-99-17-03-03-15 разъяснила некоторые вопросы налогообложения заработной платы нерезидента (гражданина Грузии), который работает в представительстве иностранной компании, расположенной на территории Украины.

Специалисты фискального ведомства отметили, что в случае если постоянное представительство нерезидента – юридического лица начисляет (выплачивает, предоставляет) в пользу физического лица – нерезидента налогооблагаемый доход из источника его происхождения в Украине, в том числе заработную плату (вознаграждение), то в понимании НКУ такое представительство является налоговым агентом (работодателем), которое обязано при начислении (выплате, предоставлении) такого дохода удержать и уплатить (перечислить) налог на доходы физических лиц (15/20 %) и военный сбор (1,5 %) из суммы такого дохода за его счет.

Учитывая то, что представительство иностранного предприятия, находящееся на территории Украины, не является страхователем в отношении иностранца (гражданина Грузии), в случае начисления и выплаты таким представительством на территории Украины дохода иностранцу в виде заработной платы обязанности по начислению (удержанию) единого взноса не возникает.

Затверджено порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків

Наказом Міністерства фінансів України від 18 серпня 2015 року № 721 затверджено Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів (далі – Порядок).

Цим Порядком визначена послідовність дій банків та інших фінансових установ при наданні повідомлень про відкриття або закриття рахунків платників податків до контролюючих органів, в яких обліковуються платники податків, а також форму і зміст повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах, перелік підстав для відмови контролюючих органів у взятті рахунків на облік.

Звертаємо увагу, що дія цього Порядку не поширюється на депозитарні установи при відкритті ними рахунків у цінних паперах власникам для обліку прав на належні цим власникам дематеріалізовані цінні папери відповідно до договорів з емітентами цих цінних паперів про відкриття/обслуговування рахунків у цінних паперах власників. Зобов’язання, передбачені статтею 69 Податкового Кодексу України, мають бути виконані депозитарною установою у разі звернення осіб в день укладання ними договору про обслуговування рахунка у цінних паперах.

Довіра бізнесу має велику вагу для ДФС

Основа Держави – підприємства, які формують державний бюджет. Тому сервісні органи, такі, як Державна фіскальна служба України, мають фактично стати помічником для підприємців в сфері розрахунків з бюджетом.

На сьогоднішній день, нажаль, далеко не всі суперечки в податковій сфері вдається вирішувати оперативно і за згодою обох сторін, через що в Україні щорічно відбувається більше 50 тисяч судових спорів саме з податкових питань між підприємцями і державними органами. Задля зменшення кількості судових спорів з платниками податків планується запровадити інститут податкової медіації, який буде спрямований на підвищення ефективності досудового врегулювання податкових спорів.

Інститут медіації – це прогресивний підхід у вирішенні податкових спорів, який передбачає залучення громадськості. Найважливіше, що даний підхід дає цілий ряд переваг для бізнесу, а саме:

- розгляд спору між платником податків та податковим органом незалежним органом – медіаційною радою, що складатиметься з представників громадськості, Міністерства фінансів та ДФС;

- уникнення витрат на супроводження тривалого судового процесу;

- скорочення процедури оскарження рішення податкового органу;

- можливість часткового скасування рішення податкового органу;

- прозорість та законність процедури медіації;

- уникнення ризику непередбачуваності судового спору та пені, нарахованої за час оскарження;

- звільнення посадових осіб платника податків від кримінальної відповідальності при досягненні угоди в рамках процедури медіації.

В усіх розвинутих країнах світу судові спори з податковими органами не мають такої масовості як в Україні, та є радше виключенням аніж правилом. Як в Україні так і в інших країнах судовий процес є досить тривалим та витратним. У зв’язку з цим більша частина спорів між платниками податків та податковими органами вирішується на стадіях досудового оскарження.

Державна фіскальна служба України розробила пропозиції щодо законодавчого впровадження інституту податкової медіації. На даний момент законопроект знаходиться в Міністерстві фінансів України та проходить процедуру погодження. При розробці концепції податкової медіації ДФС було докладно вивчено та використано досвід таких провідних країн як Великобританії, США, Австралії, Нідерландів та Грузії.Одразу після погодження Міністерством фінансів України пропозицій ДФС, документ буде опубліковано на сайті служби вже для обговорення з громадськістю.

Першочерговими завданнями ДФС при впровадженні інституту медіаціїє віднова довіри бізнесу до податкових органів та налагодження конструктивного діалогу між платниками податків та ДФС.

До уваги платників ПДВ!

До податкових накладних, складених із 01.10.2015р., застосовується загальний граничний строк реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, установлений у п.201.10 ст.210 Податкового кодексу України, – не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ЩОМІСЯЧНИХАВАНСОВИХ ВНЕСКІВ

ІЗ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК!

Держказначейство з 01.10.15 р. закрило бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбачених для обліку авансових внесків із податку на прибуток. Відтепер аванси потрібно сплачувати за одним кодом бюджетної класифікації з податку на прибуток (лист ДФС України від 26.08.15 №31613/7-99-99-20-03-01-17).

Данные в паспорте вместо карточки – в любом органе ГФС

Налоговики сообщили, что по просьбе физического лица – налогоплательщика в паспорт могут быть внесены (седьмая, восьмая или девятая страницы) данные о регистрационном номере учетной карточки налогоплательщика из Государственного реестра.

Подтверждением достоверности регистрационного номера учетной карточки налогоплательщика является документ, удостоверяющий регистрацию физических лиц в Государственном реестре, или данные о регистрационном номере учетной карточки налогоплательщика, внесенные любым органом ГФС в паспорт гражданина Украины по форме, установленной Положением о регистрации физических лиц в Государственном реестре физических лиц – налогоплательщиков.

З якого періоду платник податку на прибуток

має право не сплачувати авансові внески?

Платник податку на прибуток, який сплачує авансовий внесок та за підсумками трьох кварталів 2015 року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за три квартали 2015 року та не сплачувати авансові внески з грудня 2015 року та січня – травня 2016 року.

Головне управління ДФС у Сумській області нагадує, що Законом України від 17.07. 2015 року №652, який набрав чинності з 13.08.2015, внесено зміни до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

Згідно з зазначеною нормою платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, трьох кварталів) звітного року та не сплачувати авансові внески:

за підсумками першого кварталу – з червня – грудня звітного  року та січня – травня наступного звітного  року;

за півріччя – з вересня – грудня звітного року та січня – травня наступного звітного  року;

за три квартали – з грудня звітного року та січня – травня наступного звітного  року.

Податкові зобов’язання визначаються на підставі поданих податкових декларацій.
Першим звітним періодом, з якого платники податку на прибуток мають право застосувати оновлену норму  п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу, є звітний  період – три квартали 2015 року.

Позицію ДФС України з даного питання викладено в Загальнодоступному  інформаційно-довідниковому  ресурсі (ЗІР).

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: