Прямий зв’язок: Кошти треба закумулювати на глобальну потребу

7 октября 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | 1 комментарий | №40(1019)

Продовження. Початок у №39.

- Коли будуть відремонтовані бігові доріжки в школі №3?

- Школа №3 була введена в експлуатацію у 1991 році. Тоді і покриття бігових доріжок, і асфальтне покриття території відповідали усім вимогам. З часом покриття прийшло в непридатність, їхні експлуатаційні характеристики значно погіршились. У цьому році вперше у відповідності з програмою соціальноекономічного розвитку було виділено 1 млн.грн. для благоустрою територій навчальних закладів і нам вдалося зробити асфальтне покриття в школах №2,3,5, дитсадках «Калинка» і «Росинка», покласти плитку в школі №8 та у дитсадку «Берізка». Я думаю, що і батьки, і діти задоволені результатом. До бігових доріжок у третій школі ще, як то кажуть, руки не дійшли. Я сподіваюсь, що ця тенденція продовжуватиметься.

Проте на наступний рік я пропонуватиму акумулювати кошти на капітальний ремонт основного приміщення гімназії. У цьому році ми повністю виконали проектно-кошторисну документацію, після отримання експертизи проекту освоїмо 900 тис.грн. на першій черзі реконструкції – будуть усуватися дефекти перекриття на горищі, посилюватимуться конструкції даху, демонтаж торцевої аварійної стіни. Всього передбачено сім черг капітального ремонту, які будуть проводитися в залежності від фінансування.

- У нашому місті сильно розвинене і затребуване репетиторство. З чим, на Вашу думку, це пов`язано? Чи значить це, що у школі недодають знань? І взагалі, це – нормально?

- Шкільної програми вистачає, щоб здати ЗНО і вчитися у вузі. Та є діти, які хочуть знати предмет більш поглиблено і займаються з репетитором. Може, хтось хворів і хоче наздогнати програму, а хтось просто у якийсь період несерйозно ставився до уроків і згодом «взявся за розум». Причини бувають різні.

- А Ви не припускаєте, що вчителі спеціально недодають знань, аби їм платили батьки за додаткові заняття?

- У школі ведеться своєрідний контроль за професійністю педагога. Кожні 5 років вчителі проходять курси підвищення кваліфікації. Є такі форми перевірки, як контрольні роботи, які дають змогу перевірити рівень знань, котрі дають вчителі учням. На основі таких перевірок приймаються рішення про пониження кваліфікації, якщо для цього були підстави.

- Чи є у нас школи, де вивчають російську мову?

- У школі №5 три класи вивчають російську мову – 5-й, 7-й і 11-й. Вони набиралися за бажанням батьків. Як видно, що протягом останніх 5 років такого бажання у них не виникало. Але якщо набиратиметься достатня кількість першокласників до російськомовного класу, ми готові такій відкрити. У інших школах російська мова вивчається предметно.

- Протягом цілого літа у дитсадках були зведені групи. Інколи навіть не було зайвого місця, де посадити дитину на обід.

- З одного боку, радує, що влітку дітки ходять в дитсадок. Раніше такого, щоб групи влітку були переповнені – не було. А зараз для батьків це зручно, адже проводиться оздоровлення дітей, збільшується вартість харчування за рахунок бюджету. Що стосується зведених груп, то по-інакшому ніяк не вийде, адже людям потрібно ходити у відпустки.

- Моя дитина ходить до садочка, і з першого дня почалися страшенні побори: самим потрібно придбати шафу, стіл зі стільцем, ліжко, посуд, канцтовари, заправити картридж на принтер, побудувати дитячий майданчик – і все це за кошти батьків. Коли це припиниться? А про школу страшно й думати, скільки туди піде коштів?

Анатолій Васильович зателефонував завідуючим декількох дитячих садочків, і поцікавився у них, скільки батьки здають коштів на потреби дошкільних навчальних закладів в м. Охтирка.

- Завідувач дитячого садочка «Калинка» Тетяна Сергієнко повідомила, що одноразовий благодійний внесок при оформленні складає 500 грн.:

За ці кошти придбаються 2 комплекти постільної білизни, 2 рушники, посуд. Щомісяця батьки здають 20 грн. на миючі засоби і 100 грн. щорічно на проведення ремонтних робіт у дошкільному закладі: заміну підлоги та сантехнічних труб, ремонт санвузлів тощо.

– Завідувач дитячого садочка «Теремок» Тетяна Горобець розповіла, що одноразовий внесок складає 350 грн.:

Ці кошти забезпечують проведення робіт по підготовці до навчально-виховного року в садочку: оснащення майданчиків, забезпечення роботи котельні, харчоблоку, пральні, заміна дверей та парканів тощо. Щомісячно батьки здають по 20 грн.: 10 грн. на закупівлю миючих засобів в групу, 10 грн. – на закупівлю побутової хімії для харчоблоку та пральні. Щокварталу по 50 грн. здають лише дві групи за рішенням батьківського комітету.

Проте це лише офіційна інформація. А яку суму Ви щомісячно здаєте на потреби садочку?

 

 Комментарии (1)

 

  1. Валентина пишет:

    детсад Росинка логопедычна группа – при оформлении 450 грн, 100 грн на раздаточный столик,25 каждый месяц на моющие , 35 грн ещё на потребы, 50 на тетрадь логопеду, 40 грн на тетради воспитателю, 100 грн на игрушки , 20 на подарок итого 820 грн , канцтовары отдельно по списку покупала ещё на 250 грн , вобщем за тыщу уже перевалило , то ли ещё будет !

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: