Сміттєвий бум: Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять

7 октября 2015 | ЖИТТЯ МІСТА, ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №40(1019)

Зупинку «Зелений Гай» видно здалеку. І не тому, що вона пофарбована у яскравий колір, а «завдяки» страшенно великій купі сміття.

На сторінках нашої газети фото цієї зупинки, проте з меншою купою сміття, було розміщено в № 33 від 19 серпня з підписом «А Гай аж шумить від сміття» в рубриці «Дошка ганьби». Ми в цій публікації намагалися достукатися до совісті тих людей, які цей смітник створили. Але марно…

Картина, яку побачили цього разу, шокувала – велика купа сміття розташувалася не лише на узбіччі дороги, а й на проїзній частині. Крім того, бездомні собаки та коти порозтягували цей бруд на сотні метрів в різні сторони, цьому посприяв і вітер.

В Охтирській райдержадміністрації нам порадили звернутися до голови Височанської сільради Олексія Михайловича Іваха, який мав би за ключити договір на вивіз твердих побутових відходів зі спеціалізованою організацією. На це питання Олексій Михайлович відповів, що землі поза населеним пунктом сільській раді не підпорядковуються, і вони не повинні слідкувати за її прибиранням. А місцеві мешканці, за його словами, звозять відходи зі своїх приватних садиб у яму, яку він вирив власним бульдозером. І порадив адресувати питання стосовно вивозу сміття директору філії Климентівська ДЕД «ДП Сумський облавтодор» ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України Володимиру Анатолійовичу Винокуру.

«Раз на тиждень ми намагаємося вивозити тверді побутові відходи з цієї зупинки, – повідомив Володимир Анатолійович. – На цьому тижні приберемо це сміття. Але дорожники повинні вивозити відходи лише зі сміттєвих баків, що розташовані на зупинках, а не прибирати стихійні смітники. Офіційні звернення до Райдержадміністрації результатів не дають – провели нараду, на якій була озвучена дана проблема, і далі справа не просувається.»

Доки люди будуть вивозити свій непотріб баулами та залишати на цій зупинці? Ніде ми не бачили такої кількості бруду на узбіччі дороги, як на автобусній зупинці «Зелений Гай». Якщо Ви стали свідками того, як хтось знову викидає сміття, повідомте дільничному, сільському голові. Давайте робити разом Охтирщину чистішою.

Я пригадую історію, яку мені розповіли знайомі, що вже довгий час живуть у Німеччині. Один чоловік, який має російське коріння та живе і працює в Німеччині, якось викинув сміття на узбіччі автобану. Місцеві поліцаї по вмісту пакетів з побутовими відходами (по чекам, квитанціям) з’ясували місце проживання та встановили його особу. За це чоловік розпрощався зі своїми кровно заробленими грошима і заплатив чималу суму – близько 2000 євро. Оце я розумію, спрацювали поліцейські на славу. Проте про таку чистоту, як на німецьких вулицях, нам залишається доки лише мріяти. Як Ви думаєте, чому?

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: