Очі повинні бути вологими та блискучими

9 октября 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №40(1019)

Синдром сухого ока – поширений патологічний стан в офтальмології, що характеризується недостатнім зволоженням кон’юнктиви та рогівки очей з подальшим наростанням симптомів висихання. – розповідає офтальмолог, лікар вищої категорії Наталія Стебловська. – Даний синдром є дуже поширеним захворюванням, частота його виникнення продовжує зростати з кожним роком, незважаючи на вдосконалення методів діагностики та лікування.

Для більшості людей симптоми захворювання проявляються в стертій формі, але вряді випадків вони можуть викликати серйозні порушення самопочуття. Симптоми цього захворювання наступні: сухість, відчуття «піску в очах» і біль, який наростає протягом дня; почервоніння очей; злипання повік вранці. Перераховані симптоми можуть ставати більш вираженими під впливом диму або в умовах підвищеної температури повітря.

Даний синдром діагностується набагато частіше в офісних службовців, які часто працюють з комп’ютером, постійно користуються кондиціонером, зловживають косметикою. Японські дослідники з’ясували, що частота виявлення зниженої функції слізних залоз і ознак синдрому сухих очей становить 76,5% серед жінок і 60,2% – серед чоловіків, які працюють в офісі. В групу особливого ризику входять особи старше 30 років, а також працівники, які працюють за комп’ютером більше 8 годин на день. У здорової людини зовнішня частина очей покрита слізною плівкою товщиною 10 мкм. Вона відповідає за захист очей від шкідливої дії навколишнього середовища і дрібних часток пилу та інших сторонніх тіл. Крім того, плівка забезпечує надходження органічних поживних речовин і кисню в рогівку. Розчинені в ній імунні комплекси створюють природний бар’єр для інфекційних агентів.

Синдром розвивається при виникненні множинних розривів слізної плівки, в результаті чого рогівка недостатньо змащується рідиною і не отримує достатньої кількості поживних речовин.

Виділяють наступні причини синдрому сухих очей: авітаміноз; ендокринні порушення, період пременопаузи і клімактеричний період у жінок, ендокринна офтальмопатія; захворювання сполучної тканини, аутоімунні стани (хвороба Шегрена); вагітність, захворювання нирок, шкірні та інфекційні захворювання; будь-які стани, при яких око не може повністю закритися (ураження лицьового нерва, порушення кровообігу); носіння контактних лінз низької якості або лінз, що не підходять за розміром; тривалий прийом деяких лікарських препаратів (антигіпертензивних, антиаритмічних); прийом оральних контрацептивів, кортикостероїдів, антигістамінних препаратів, тривале безконтрольне використання очних мазей і очних крапель з анестетиками, бета-адреноблокаторами, холінолітиками призводить до зниження вироблення слізної рідини; а також порушення режиму сну і відпочинку (тривале читання, робота з дрібними предметами, за комп’ютером), а також фактори зовнішнього середовища (сухе тепле повітря, сильний вітер, підвищена інсоляція, пов’язана з інфрачервоним випромінюванням).

Небезпека цього захворювання полягає в значному погіршенні зору. Як показали дослідження, синдром сухих очей здатний не тільки позбавити людину зору, але і життя. Вчені довели, що сухість очей призводить до уповільнення реакції водіїв у відповідь на зміну ситуації на дорозі. Водії, які страждають синдромом сухих очей, не звертають уваги на ? дорожніх знаків і набагато повільніше реагують на вказівки знаків, помічених ними. Навіть якщо симптоми захворювання Вам здаються незначними і можуть минати самостійно після відпочинку або при частому морганні, повідомте про це своєму лікарю. Відсутність своєчасно розпочатого лікування може призвести до незворотних наслідків. Найкращим рішенням в цьому випадку буде застосування очних крапель з групи замінників сльози. Вони не містять шкідливих лікарських речовин і мають максимально природний склад.

Для лікування синдрому сухих очей препарати повинні призначатися лікарем і забезпечувати усунення причини захворювання, достатнє зволоження очей, стабілізацію складу слізної плівки, боротьбу з проявами хвороби і профілактику ускладнень.

Отримати консультацію лікаря-офтальмолога Наталії Стебловської можна в КП «Лікувально-консультаційний центр» 17 жовтня за адресою пл. Соборна, 2.

За довідками звертайтеся за тел.: 6- 16-88 або (099)-161-43-8

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: