Перші кроки безоплатної правової допомоги

15 октября 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №40-41(1019-1020)

З 1 липня по всій Україні було відкрито сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД). З них чотири працюють в Сумській області: в містах Суми, Охтирка, Шостка та Конотоп.

Директор Охтирського місцевого центру з надання БВПД Тамара Козир розповіла про перші результати його діяльності.

У чому полягає надання вторинної правової допомоги?

- Вторинна безоплатна правова допомога включає захист, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складання документів процесуального характеру.

Уже підбиті перші результати діяльності центру. Які ж вони?

- За три місяці до установи з різних питань звернулося 261 чоловік. Надано 259 консультацій, безоплатну вторинну правову допомогу отримали 18 осіб: 11 громадян звернулися для представництва адвокатом інтересів в суді, 7 – для складання процесуальних документів, в переважній більшості – позовних заяв. У ході шести виїзних прийомів, проведених у Тростянці, Лебедині, Великій Писарівці була прийнята  21 особа.

18 ОСІБ ЗА 3 МІСЯЦІ БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАЛИ ПОРАДУ ЮРИСТА

Директор Охтирського місцевого центру з надання БВПД Тамара Козир розповіла про перші результати його діяльності:

Хто має право на її отримання?

- Безоплатну вторинну правову допомогу в Охтирському місцевому центрі з надання БВПД можуть отримати: малозабезпечені особи, тобто особи, середньомісячний сукупний дохід сім’ї якої нижчий суми прожиткового мінімуму (з 1 вересня для пенсіонерів за віком ця сума складає 1074 грн., для працездатних осіб – 1378 грн.), а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї; ветерани війни; особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань (стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом); особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (протягом розгляду справи в суді); особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку (протягом розгляду справи всуді); особи, реабілітовані відповідно до законодавства України  (стосовно питань, пов’язаних з реабілітацією); особи, яким законами України вже закріплено право на безоплатну правову допомогу, а саме: особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» (до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця). В  Регіональному центрі з надання БВПД можуть отримати допомогу: особи, до яких застосовано  адміністративне затримання чи адміністративний арешт; підозрювані у вчиненні злочину особи, які затримані органами дізнання та слідства; особи, до яких як  запобіжний захід обрано взяття під варту, та особи, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою.

Якою є процедура проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаютьсядо надання БВПД?

- Вони залучатимуться до  надання БВПД на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору. Наразі в Охтирському місцевому центрі з надання БВПД працює 5 адвокатів, які пройшли конкурсний відбір та з якими Регіональний центр з надання БВПД у Сумськійобласті уклав договори. За попередніми даними ще три охтирські адвокати подали пакет документів для участі у відборі. До кінця жовтня будуть відомі результати даного конкурсу.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: