Співоча Охтирщина

15 октября 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев |

Талановиті охтирчани продовжують справу Білинника

«Українська пісня — це геніальна поетична біографія українського народу», – сказав якось Олександр Довженко. І справді, багато талановитих  постатей викохала наша рідна земля. І один із них – оперний і камерний співак Петро Сергійович Білинник. У цьому році рішенням сесії міської ради було започатковано фестиваль-конкурс солістів-вокалістів, присвячений світлій пам’яті нашого видатного земляка, українського оперного співака, володаря унікального «ліричного тенору» саме напередодні його дня народження.

В прохолодному приміщенні, проте в теплій атмосфері 12 жовтня в Охтирському міському центрі культури і дозвілля відбувся І міський відкритий фестиваль-конкурс солістів-вокалістів.

Виступу конкурсантів у рамках фестивалю передували відбіркові слухання серед молодшої і середньої вікових категорій на базі загальноосвітніх шкіл та серед старшої вікової категорії – в Охтирській дитячій музичній школі.

У фестивалі-конкурсі взяло участь 19 учасників: 15 – учні загальноосвітніх шкіл міста та вихованці музичної школи, 4 – дорослі, оскільки віковий ценз для учасників не визначався.

Учасники конкурсу виступали у трьох  вікових категоріях: молодша – до 12 років; середня – від 13 до 17 років та старша – від 18 років. Конкурсанти виконували одну українську пісню на вибір та один твір з репертуару Петра Білинника.

Неупереджене оцінювання конкурсантів здійснювали: голова журі Лариса Рубан – викладач з вокалу Сумської дитячої музичної школи № 2, члени журі: Вікторія Некифорова – викладач з вокалу Тростянецької дитячої музичної школи та Алла Балабан – викладач з вокалу Лебединської школи мистецтв.

Всі конкурсанти проникливо виконували українські пісні, вкладаючи свою душу й любов до народного фольклору. Також  учасники фестивалю вдало підібрали сценічні образи, а своїм талантом та харизмою викликали шквал оплесків та овацій.

Дипломом за найоригінальніше виконання пісень «Червона рута» сл. і муз. В. Івасюка та «Ой, на горі два дубки» отримав Роман Яремчук.

Диплом лауреата першого ступеня в молодшій віковій групі отримав Євген Войченко, вихованець Охтирської дитячої музичної школи, викладач Л. Крошка за виконання пісень «Край» слова і музика М. Мозгового та «Ніч яка місячна» сл. М. Старицького, муз. М. Лисенка.

Еліна Кісіленко, вихованка ОМЦПІ-МАН вокального гуртка «Сонячні промінчики» (викладач Марина Темнишева), отримала диплом лауреата другого ступеня в молодшій віковій групі за виконання пісень «Україна мила» сл. і муз. Н. Май та української народної пісні «Їхав козак за Дунай».

Вихованець Лариси Крошки  Василь Черняшук посів третє місце з піснями «Не спи, моя рідна земля» сл. і муз. С. Фоменка та «Розпрягайте, хлопці, коней».

Спів учениці Охтирської гімназії Анастасії Вітренко вразив журі та викликав сльози на очах глядачів, адже слова пісні «Ти солдат України» (сл. і муз. К. Бужинської ) в наш неспокійний час звучать особливо хвилююче. Дівчина посіла перше місце у середній віковій групі.

За талановите виконання пісні «Хотіла б я піснею стати» ( сл. Л. Українки) за вдале музичне акомпанування викладача Валерія Россохи учениця ЗОШ № 11 Яна Біданець посіла почесне друге місце.

Дарія Хижняк учениця ЗОШ № 2 (викладач Вікторія Кірієнко) проникливо виконала пісні «Моя мамо» муз. С. Канюка та пісню на слова Т. Г. Шевченка «Зоре моя, вечірняя», за що зайняла третє місце.

Старшу вікову групу представляли чотири конкурсанти, які розділили між собою призові місця: перше місце виборола Віра Приходько з піснями «Місяць на небі» та «Пісня про пісню» сл. і муз. Т. Петриненка, друге місце – Сергій Горзей за виконання пісень «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» ( сл. І. Франка) та «Ніч яка місячна»; третє місце  розділили між собою Анастасія Богатир з піснями «Моя Україна» Н. Бучинської, «Ніч яка місячна» та Наталія Кісіленко за виконання патріотичного твору «Це мій рідний край» сл. Вадима Крищенка, муз. В. Куртяка.

Фестиваль відвідала О. Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: