Стало відомо, що…

15 октября 2015 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №41(1020)

…НОВА МОНЕТА ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

Національний банк України з 12 жовтня ввів в обіг пам’ятну монету, присвячену Дню захисника України. Про це йдеться в повідомленні НБУ. На аверсі монети на тлі орнаменту розміщена фігура Пресвятої Богородиці, під омофором якого козаки (ліворуч) і сучасні воїни-захисники (праворуч), малий державний герб України (ліворуч), вгорі півколом напис “Україна, 2015, п’ять гривень” та логотип монетного двору НБУ (праворуч). На реверсі монети на тлі камуфляжу стилізовано зображено тризуб – знак княжої держави Володимира Великого, вгорі напис півколом “За честь! За славу! За народ!”.

…ЗАПУЩЕНО РЕГІОНАЛЬНИЙ ПОЇЗД СУМИ – ХАРКІВ

Південна залізниця з 10 жовтня запустила новий фірмовий регіональний потяг за маршрутом Суми-Харків-Суми №792/791. Він курсуватиме тричі на тиждень – у п`ятницю, суботу та неділю. Час у дорозі в один бік складає 3 години 47 хвилин. Із Сум поїзд відправляється о 10.00 і прибуває до Харкова в 13.17. У зворотньому напрямку відправляється о 15.00 і прибуває на кінцеву зупинку в 18.37. За один раз поїзд може перевезти 7 тисяч пасажирів у обох напрямках. Зупинки робляться на шляху слідування на станціях Смородине, Кириківка, Богодухів і Люботин. Вартість проїзду в один бік – сидячий квиток 2-го класу – 98 грн. 61 коп.

… АВАРІЇ З ВИНИ ВОДІЇВ АВТОБУСІВ

За 9 місяців поточного року на автодорогах Сумщини з участю водіїв пасажирського транспорту була здійснена 51 дорожньо-транспортна пригода, в яких 3 людини загинуло і 48 отримали травми. З вини самих водіїв автобусів здійснено 19 ДТП, в яких 12 людей отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості, повідомляє УДАІ в Сумській області.

…ПІДВИЩЕНО РОЗМІР СТИПЕНДІЙ

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня Кабінету визначено, що розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії становить:

- для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 311 гривень на місяць;

- для студентів вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр» – 622  гривні на місяць;

- для студентів вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр» – 825 гривень на місяць.

Також з відповідної дати збільшено розмір соціальної стипендії. Для учнів професійно-технічних навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, стипендія становить 961 гривню на місяць, а для студентів вищих навчальних закладів – 1989 гривень на місяць.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: