Співоча Охтирщина: Талановиті охтирчани продовжують справу Білинника

16 октября 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №41(1020)

«Українська пісня — це геніальна поетична біографія українського народу», – сказав якось Олександр Довженко. І справді, багато талановитих постатей викохала наша рідна земля. І один із них – оперний і камерний співак Петро Сергійович Білинник. У цьому році рішенням сесії міської ради було започатковано фестиваль-конкурс солістів-вокалістів, присвячений світлій пам’яті нашого видатного земляка, оперного співака, володаря унікального «ліричного тенору» саме напередодні його дня народження.

В прохолодному приміщенні, проте в теплій атмосфері 12 жовтня в Охтирському міському центрі культури і дозвілля відбувся І міський відкритий фестиваль-конкурс солістів-вокалістів. Виступу конкурсантів у рамках фестивалю передували відбіркові слухання серед молодшої і середньої вікових категорій на базі загальноосвітніх шкіл та серед старшої вікової категорії – в Охтирській дитячій музичній школі.

У фестивалі-конкурсі взяло участь 19 учасників: 15 – учні загальноосвітніх шкіл міста та вихованці музичної школи, 4 – дорослі, оскільки віковий ценз для учасників не визначався. Учасники конкурсу виступали у трьох вікових категоріях: молодша – до 12 років; середня – від 13 до 17 років та старша – від 18 років. Конкурсанти виконували одну українську пісню на вибір та один твір з репертуару Петра Білинника. Неупереджене оцінювання конкурсантів здійснювали: голова  журі Лариса Рубан – викладач з вокалу Сумської дитячої музичної школи № 2, члени журі: Вікторія Некифорова – викладач з вокалу Тростянецької дитячої музичної школи та Алла Балабан – викладач з вокалу Лебединської школи мистецтв. Всі конкурсанти проникливо виконували українські пісні, вкладаючи свою душу й любов до народного фольклору.

Спів учениці Охтирської гімназії Анастасії Вітренко вразив журі та викликав сльози на очах глядачів, адже слова пісні «Ти солдат України» (сл. і муз. К. Бужинської) в наш неспокійний час звучать особливо хвилююче. Дівчина посіла перше місце у середній віковій групі.

Дарія Хижняк учениця ЗОШ № 2 (викладач Вікторія Кірієнко) проникливо виконала пісні «Моя мамо» муз. С. Канюка та пісню на слова Т. Г. Шевченка «Зоре моя, вечірняя», за що зайняла третє місце.

Перше місце в старшій віковій групі виборола Віра Приходько з піснями «Місяць на небі» та «Пісня про пісню» сл. і муз. Т. Петриненка.

За талановите виконання пісні «Хотіла б я піснею стати» ( сл. Л. Українки) під вдале музичне акомпанування викладача Валерія Россохи учениця ЗОШ № 11 Яна Біданець посіла почесне друге місце.

Третє місце в старшій віковій групі розділили між собою Анастасія Богатир (на фото) з піснями «Моя Україна» Н. Бучинської, «Ніч яка місячна» та Наталія Кісіленко за виконання патріотичного твору «Це мій рідний край» сл. Вадима Крищенка, муз. В. Куртяка.

Диплом лауреата першого ступеня в молодшій віковій групі отримав Євген Войченко, вихованець Охтирської дитячої музичної школи, викладач Л. Крошка за виконання пісень «Край» слова і музика М. Мозгового та «Ніч яка місячна» сл. М. Старицького, муз. М. Лисенка.

Еліна Кісіленко, вихованка ОМЦПІ-МАН вокального гуртка «Сонячні промінчики» (викладач Марина Темнишева), отримала диплом лауреата другого ступеня в молодшій віковій групі за виконання пісень «Україна мила» сл. і муз. Н. Май та української народної пісні «Їхав козак за Дунай».

Диплом за найоригінальніше виконання пісень «Червона рута» сл. і муз. В. Івасюка та «Ой, на горі два дубки» отримав Роман Яремчук.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: