ПИТАННЯ ТИЖНЯ: ВИ ВИЗНАЧИЛИСЯ ЗА КОГО ПРОГОЛОСУЄТЕ?

21 октября 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №42(1021)

Передвиборча гонка в самому розпалі. Кандидати на посаду депутатів сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та їх очільників розповідають про свої наміри по впорядкуванню життєдіяльності селищ, міст та як добре ми заживемо, якщо за них проголосуємо. Вже час визначатися, адже в найближчу неділю виборчі дільниці гостинно відкриють свої двері для електорату.

Валентина Глоба, пенсіонерка:

- На вибори напевно що піду, про те за кого буду голосувати, ще не визначилася. Все одно від нашого голосу мало що залежить: ми голосуємо за одних, а до влади приходять інші, в кого грошей більше. Про нову виборчу систему зі ЗМІ чула, однак всіх її тонкощів не знаю.

Катерина Воробйова, в декретній відпустці:

- Пам’ятаю, як ще в ранньому дитинстві ходила з татом на дільницю і він ставив відмітку у бюлетені за ширмою, а потім кидав його до скляної скрині. Це і весь мій досвід «участі» у голосуванні. В Охтирці я проживаю недавно, тому без сторонньої допомоги визначитись, за кого саме краще віддати свій голос, буде важко. Але мій чоловік Максим тримає руку на пульсі політичного життя міста. Саме він і допоможе мені зробити правильний вибір. Думаю, що й на дільницю підемо разом аби обрати краще майбутнє для Охтирщини.

Юлія Хоменко, бухгалтер:

- Про те, що чергові місцеві вибори проводитимуться по новому законодавству знаю завдяки газетам та телебаченню. Зокрема, чула про те, що якщо кандидат у депутати набере більшість відсотків голосів у своєму виборчому окрузі, однак його партія не подолає 5 % бар’єр, то даний кандидат не потрапить до ради. На мою думку, це не справедливо. І в майбутньому така законодавча база потребує вдосконалення. Всі ці недоліки випливуть на поверхню вже в процесі проведення виборів та підрахунку голосів. Щодо мене, то за кого буду голосувати я вже визначилася. Одним з кандидатів є моя колега, в добрі наміри якої я вірю. Який вигляд матиме виборчий бюлетень, поки що навіть уяви не маю. Вже на дільниці ознайомлюся з його змістом. В мене складається таке враження, що на цьогорічних виборах ми обиратимемо кота в мішку.

Тетяна Ковжижа, мешканка с. Куземин:

- З кандидатом на посаду сільського голови та депутатів у сільську раду я вже визначилася давно. Село у нас невелике, всі на виду. А ось про кандидатів у обласну раду не знаю взагалі нічого. Вважаю, що голосувати потрібно за конкретну особу, а не
за партію загалом. Ще чула, що цього разу запроваджена гендерна квота – не менше 30 % депутатів повинні бути однієї статі. Можливо, це й на краще. Не лише ж чоловікам приймати доленосні рішення.

Валентина Попова, пенсіонерка:

Свій голос не був втрачений. Проте хто йде в депутати та на посаду міського голови, я ще не знаю. Визначатися буду вже на дільниці. Про особливості нового Закону «Про місцеві вибори» не знаю взагалі нічого. Та я думаю, що цих знань і не потрібно, щоб поставити галочку в бюлетені за конкретного кандидата.

Ростислав Пилипенко, бухгалтер:

- На вибори збираюся, як на свято. За кого буду голосувати вже вирішив. Підтримаю тих, хто на мою думку, не заплямований корупційними діяннями. Не всі зміни, що відбулися у виборчому процесі після прийняття нового закону, є доцільними. Як на мене, то краще було б залишити прямі персональні вибори. Так населенню простіше буде зробити свій вибір.

Тетяна Кліщ, підприємець:

- На вибори піду обов’язково, тим паче за кого буду голосувати я вже знаю. Була присутня на зустрічі кандидатів з місцевими жителями, це й допомогло визначитись. Знаю я й про нововведення щодо виборів. Може бути, що жителі певного округу віддадуть більшість своїх голосів кандидату, а його партія не пройде. Як таке допускається? Виходить, що думка населення не буде врахована. Напевно, ці зміни комусь вигідні. Складається таке враження, що закон хтось написав під себе. Українці більш звикли до персоніфікованих виборів – коли голосуєш за конкретну особу, а не за партію в цілому. Адже ознайомитися з усім партійним списком проблематичніше.

Юрій Чередниченко, тимчасово безробітній:

Із Законом «Про місцеві вибори» щось народні обранці намудрили, пересічному українцю в основних його положеннях важко розібратися. З кандидатами в депутати міськради та на посаду мера вже визначився. На вибори піду, аби підтримати своїх обранців. А ось про те, як виглядатиме сам бюлетень, не знаю. Та й взагалі інформаційне забезпечення виборчого процесу досить слабке. Потрібно спеціально вишукувати самостійно інформацію в Інтернеті про потенційних можновладців. Добре, хоч Всесвітня павутина в цьому допомагає. Не подобається той момент, що по деяких виборчих округах доведеться голосувати за першу особу в списку та за партію в цілому, а не за конкретного кандидата на виборчу посаду. Я звик голосувати за конкретну людину, особисті якості та політичні амбіції якої відповідають моїм переконанням. А взагалі я вважаю, що списки деяких партій відсотків на 70 складаються з технічних кандидатів.

Яна Тасалян, в декретній відпустці:

- Від політики я дуже далека. Сітілайти по місту стала помічати та й по телевізору політичної реклами вистачає. Але раціонального зерна у них мало. Що можна з них почерпнути? Лише пусті обіцянки. На вибори скоріш за все не піду, вдома є справи важливіші. Та ще й з виборчою системою намудрили. Якщо і забажаєш розібратися – не розберешся.

Інна Войт, підприємець:

- Як на мене , то проінформованість населення стосовно змін до виборчого законодавства, кандидатів в депутати та мери на цьогорічних місцевих виборах не достатня. Бачила листівки на стовпах та парканах, але в їхній зміст ще не вчитувалась. Тому хто саме йде по моєму округу поки що не знаю. Збираюся на вибори з чоловіком Андрієм, вже на дільниці й будемо визначатися.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: