НОВЕ ПОКОЛІННЯ: ВІЙСЬКОВИЙ ВИШКІЛ З РАННІХ РОКІВ

24 октября 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №42(1021)

Це поки йому всього 13, і він тільки почав вчитися в Сумському кадетському корпусі. Там – взводи замість класів, діючі офіцери Збройних сил – замість вчителів і замість добрих прохань – категоричні накази. Але час біжить швидко. Батьки не встигнуть озирнутися, як хлопчик змінить кадетську форму на курсантську, а її , можливо, на форму кадрового офіцера. В нього все вийде. «Тому що я цього прагну», – серйозно, не по роках, каже Олексій.

Олексій Круподер

Вік: 13 років

Освіта: кадет Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” імені І. Г. Харитоненка. До цього навчався в ЗОШ №6

Улюблений предмет: фізкультура, українська мова та література

Хоббі: малювання, колікціонує ретро машинки

Ти такий ще юний. Як прийняв рішення стати кадетом та хто тобі порадив вступити до ліцею?

- Директор школи Ольга Миколаївна Сотнікова помітила, що я маю гарну фізичну підготовку, дисциплінований і порекомендувала батькам віддати мене в кадети. Класний керівник Ірина Миколаївна Лишенко підтримала цю ідею, адже це краще, ніж вештатися по закуткам в пошуках пригод. На сімейній нараді одностайно було прийнято рішення – і тепер я з гордістю ношу звання кадета. Батьки вважають, що навчання в кадетському корпусі піде мені лише на користь і адаптація пройде швидше. Але мені важкувато.

Сумуєш за родиною?

- Так, дуже сумую. Особливо важко було у перший місяць навчання, коли нас взагалі додому не відпускали. Не вистачає маминого тепла. Спілкуватися з рідними можна лише по телефону з 20:00 до 20:30, після цього їх у нас забирають. Інтернету не має. На вихідні командир відпускає лише у випадку, якщо не було зауважень, і то лише в суботу з 15:00 до неділі 20:00 – коротенький вікенд виходить. За три місяці навчання лише 2 рази був вдома на вихідних.

Чому вже встиг навчитися за ці 3 місяці?

- Займаюся бальними танцями, боротьбою, співаю у хорі. І від шкільної програми не відстаю. Ще вмію прати, прасувати, вичищати взуття, шити, а до цього навіть голки в руках не тримав. Одним словом, з усією роботою, яку раніше за мене виконувала моя матуся, зараз і сам можу впоратися.

А в родині є військові?

- Мої дідусі в часи Другої світової війни захищали рідну землю від фашистсько-німецьких загарбників. Тато з військовою справою не пов’язаний, він працює майстром лісу в Лісгоспі, мама – домогосподарка.

Бажаємо тобі плідного навчання в ліцеї. А в майбутньому стати справжнім захисником своєї Батьківщини.

Сумський кадетський корпус – єдиний в країні заклад подібного типу. Навчання проходить в тому ж історичному будинку і в тих же традиціях, що і в кінці XIX – початку ХХ століття. Крім загальної та військової підготовки, кадет навчається етикету та хореографії.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: