Стало відомо, що…

29 октября 2015 | ПОДІЇ | Нет комментариев | 43(1022)

… ДО ЯКОГО ГРИПУ ГОТУВАТИСЯ

Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, спираючись на проведені багатопланові дослідження та враховуючи світову ситуацію з грипу у наступному епідемічному сезоні прогнозує переважну циркуляцію в Україні вірусів грипу A(H3N2). Це вірус, подібний до штаму А/Швейцарія/9715293/2013, який, як зазначають фахівці, поки що повністю не проявив у нашій країні свої епідемічні можливості. Не виключена можливість циркуляції вірусів грипу, подібних до А/Каліфорнія/7/2009 (H1N1)pdm та В/Пхукет/3073/2013 генетичної гілки В/Ямагата але їх роль в епідемічному процесі, на думку спеціалістів, буде другорядною.

Усі ці штами увійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу, які рекомендовані ВООЗ для країн Північної півкулі на сезон 2015-2016 pp.

…ПОСВІДЧЕННЯ ОСОБИ – З 14 РОКІВ

Державна міграційна служба має намір видавати посвідчення особи замість внутрішніх паспортів громадянам з 14 років. За законом, який діє сьогодні, це (видача посвідчень) передбачено з нуля (з народження), але, враховуючи європейський досвід це буде змінено на 14 років. У разі виїзду за кордон, такі посвідчення також зможуть оформити особам, молодшим за 14 років, незалежно від їхнього віку. Нагадаємо, у грудні 2012 року набув чинності закон “Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу або її спеціальний статус”. Закон передбачає введення біометричних паспортів, що містять чіп, або безконтактний електронний носій інформації, на якому записані, зокрема, біометричні дані людини – відбитки пальців, розпізнавання особи, ДНК, долоня руки, сітківка ока та ін.

…ПЕНСІОНЕРИ САМІ ВИБИРАТИМУТЬ БАНК

Кабінет міністрів дозволив одержувачам пенсій та грошової допомоги самостійно вибирати банк. Прийнято відповідну постанову №788 від 30 вересня 2015 року “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів від 30 серпня 1999 року № 1 596 і від 5 листопада 2014 № 637” “Одержувачі пенсій та грошової допомоги самостійно обирають уповноважений банк, де відкривають поточний рахунок», – сказано в постанові Кабміну.

…СКІЛЬКИ ПОВИННІ ОТРИМУВАТИ УКРАЇНЦІ

Пенсійний фонд України озвучив середню заробітну плату по країні. Повідомляється, що українці повинні отримувати не менше 3 502 гривні щомісячно (з нарахуваннями). Цей показник буде використовуватися для визначення коефіцієнта зарплати за серпень цього року. І це та сума, яку використовуватимуть для нарахування пенсії. У вересні уряд постановив збільшити українцям всі соціальні виплати а з 1 жовтня перерахунку підлягали зарплати бюджетників, пенсії та різні допомоги. Збільшення виплат стосувалося тільки найнижчого розряду.

…ГОСПОДАРСТВА ПОЗБУВАЮТЬСЯ ЖИВНОСТІ

У господарствах області усіх категорій власності станом на 1 жовтня утримується 156,1 тисячі голів великої рогатої худоби, що становить 91,9% до відповідної дати попереднього року. З них 84,5 тисячі корів (94,5%). Свиней поменшало до 93,3% і становить 154,9 тисячі голів. На 4,4% поменшало овець і кіз, тепер їх 43,2 тисяч. Побільшало тільки птиці, якої утримують в кількості 6122,7 голів (103,3%).

…ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ МАЙНО

З 21 жовтня 2015 року Центр надання адміністративних послуг Охтирської районної державної адміністрації надаватиме адміністративні послуги щодо державної реєстрації права власності на нерухоме майно (крім державної реєстрації іпотеки нерухомого майна).

Адреса Центру надання адміністративних послуг: м. Охтирка, вул. Київська,1.

Одночасно звертаємо увагу, що відповідно до пункту 8 статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги», суб’єктам надання адміністративних послуг забороняється приймати заяви, видавати суб’єктам звернень оформлені результати надання адміністративних послуг (у тому числі рішень про відмову в наданні адміністративних послуг), якщо такі послуги надаються через центри надання адміністративних послуг, крім випадків подання заяв через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Таким чином, з 21 жовтня 2015 року відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Охтирського міськрайонного управління юстиції не здійснює прийом заяв та видачу документів по вищезазначеній послузі.

…ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ЕЛЕКТРОНИЙ МОНІТОРИНГ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ

Сумська обласна рада прийняла рішення щодо забезпечення функціонування електронної системи моніторингу державних закупівель по області з метою недопущення фактів порушення законодавства, забезпечення прозорості при здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, запобігання корупційним проявам, здійснення громадського контролю у сфері державних закупівель.

Керівникам підприємств, установ та закладів, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, з 1листопада 2015 року запровадити реалізацію Порядку розміщення інформації в електронній системі моніторингу державних закупівель. Управлінню майном обласної ради рекомендувати головним розпорядникам коштів обласного бюджету у межах повноважень забезпечити контроль за впровадженням даного рішення щодо прозорості використання бюджетних коштів.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: