ПАНОРАМА ТИЖНЯ: ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР СОЦДОПОМОГИ

30 октября 2015 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №43(1022)

У ПЕРШУ НЕДІЛЮ ЛИСТОПАДА ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ. СЬОГОДНІ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ УКРАЇНИ ЗАДІЯНО 150 ТИСЯЧ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ ДАРУЮТЬ ЛЮДЯМ НАДІЮ НА КРАЩЕ, ВЧАСНО ПОДАЮТЬ РУКУ ДОПОМОГИ ТИМ, ХТО ЦЬОГО ПОТРЕБУЄ.

“ЖИТТЯ ЛЮДИНИ ДО ТИХ ПІР МАЄ ЦІННІСТЬ, ПОКИ ЛЮДИНА МОЖЕ ДОПОМАГАТИ ІНШИМ”

ІВАН ФРАНКО

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ – ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО УНІКАЛЬНИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ПРОЯВЛЯЮТЬ СПІВЧУТТЯ І МИЛОСЕРДЯ НЕ ТІЛЬКИ З ОБОВ’ЯЗКУ СЛУЖБИ, А Й ВІД УСІЄЇ ДУШІ.

НАПЕРЕДОДНІ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА “РОКСОЛАНА” ПОСПІЛКУВАЛАСЯ З КЕРІВНИКАМИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ОХТИРКИ ТА РАЙОНУ ПРО ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ЩОДНЯ ДОВОДИТЬСЯ ЇМ ВИРІШУВАТИ.

ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ ТОКАР,

директор Охтирського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів:

- Ні для кого не секрет, що внаслідок різкого зростання цін на продукти харчування, медикаменти, комунальні послуги, наш заклад, як й інші установи соціальної сфери, опинився у нелегкому становищі. Проте ми не здаємося. Як бачите, у приміщенні інтернату тепло, чисто, в їдальні пахне домашньою їжею, всі наші підопічні проживають у комфортних умовах.

У нас проживає 125 чоловік з різних куточків Сумської області, 40 з них – прикуті до ліжка. Ці люди потребують особливої уваги та посиленого догляду з боку 72 чоловік обслуговуючого персоналу та адміністрації. Проте не було б зайвим збільшити кількість працівників хоча б на 7-8 чоловік.

На посаді директора я перебуваю чотири роки, і за цей час ми встигли зробити ремонт у кожній кімнаті, організувати цікаве дозвілля для наших підопічних, які навіть створили власний ансамбль «Червона калина», є свої баяністи. Нещодавно прийняли на роботу молодого культпрацівника Анну Стобород. Також у штаті працює три лікарі. Збалансоване чотирьохразове харчування. Одним словом, попри труднощі, наш будинок є одним з найкращих в області і трудовий колектив, як одна велика дружня родина.

ІРИНА ІВАНІВНА ГОРІШНЯ,

в. о. директора Охтирського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів:

- На цій посаді я працюю лише другий місяць. Наша установа створена у 2000 році як відділення територіального центру, а з 2009 існує як юридична одиниця. Реабілітацію у центрі проходять діти з особливими потребами від народження й до 18 років. У нас проводяться різнопланові заняття, які направлені на всебічний розвиток та суспільну адаптацію діток. Вихованці мають змогу займатися з логопедом, психологом, фізреабілітологом, викладачами художньої та музичної шкіл міста. Щоп’ятниці у міському центрі наші працівники проводять різноманітні заходи та тематичні свята. Матеріальна база установи досить сучасна – комп’ютери з виходом в Інтернет, спортивні тренажери, фітболи, басейн з м’ячами. Масаж та ЛФК допомагають вихованцям подолати деякі прояви їхніх недуг.

ВІРА ГРИГОРІВНА ІВАХ,

директор районного терцентру соцобслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян:

- За 17 років перебування на посаді, такого рівня зубожіння та зневіри населення, як на сьогоднішній день, я не пам’ятаю. Особливо скрутно зараз доводиться соціально незахищеним верствам населення. Пенсіонери більшу половину своєї пенсії змушені витрачати на медичні препарати, які дорожчають з кожним днем. Наші соціальні робітники по району, а налічується їх 50 осіб, виконують титанічну роботу, яка вимагає не стільки кваліфікаційних навичок, стільки людяного ставлення, вміння співчувати та приходити на допомогу в будь-який момент. Особливо хотілося б відзначити соціального робітника з с. Мала Павлівка Валентину Василівну Єдленко, за якою закріплено 11 чоловік. Відбою немає від бажаючих потрапити під її опіку. Сумлінно виконує свої обов’язки й Тетяна Борисівна Нікончук із с. Куземин. Лише позитивні відгуки про Ніну Анатоліївну Яресько із с. Чупахівка, за якою закріплено аж 14 соціально незахищених осіб.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: