НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СХОДИНКИ ДО ЗНАНЬ»

5 ноября 2015 | ДОЗВІЛЛЯ, ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №44(1023)

В ОХТИРСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВІДБУЛАСЯ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СХОДИНКИ ДО ЗНАНЬ» НТУ «НАУКОВА ЗМІНА» ОХТИРСЬКОГО ЦЕНТРУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ-МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

29 жовтня 2015 року Охтирський міський центр позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді спільно з Охтирським краєзнавчим музеєм  напередодні Всесвітнього Дня науки в ім`я миру і розвитку  провели науково-практичну конференцію для учнівської молоді «Сходинки до знань».

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно –  Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development).  Цей день – ще й чудова нагода, аби вшановувати наукові традиції, популяризувати досягнення вчених, залучати молодь до світу науки.

У конференції узяли участь 22 юних науковці НТУ «Наукова зміна» закладу, які роблять перші кроки в науку  за напрямами: «Науки про Землю», «Історії та правознавства», «Економіки», «Філології».

Конференцію  відкрила керівник НТУ «Наукова зміна» ОМЦПО-МАН Віра Хорошун та директор Охтирського краєзнавчого музею Людмила Міщенко. Людмила Володимирівна подарувала вихованцям дослідницько-експериментального напряму цікаву наукову літературу.

Основна мета навчальної конференції – для дітей: навчитися презентувати свої  перші дослідження перед численною аудиторією, а для дорослих:  сприяти зацікавленню дітей і молоді науковою роботою.

Найменша учасниця конференції  Піскурьова Пауліна учениця  5 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Р.К.Рапія, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», за 2 місяця навчання в МАН провела значну роботу з дослідження тварин у творчості українського народу, зокрема  в українських казках.

Юні кліматологи  з гуртка «Географ-науковець» проаналізувати середню температуру літніх місяців  2015 року та вересня цього ж року.

Нетрадиційно підійшли до підготовки презентації своїх досліджень географи та біологи гуртка «Географ-науковець», які провели комплексну експедицію берегами річки Охтирка в районі парку «Кнєжа» та  оригінально доповіли про кожен об`єкт дослідження: річку Охтирка, дерева (клен, тополю, ясен, вербу, бересток), привівши   приклади не тільки виміряних біологічних параметрів, а й народознавчі дослідження.

Досвідчені юні економісти дали майстер-клас  із  захисту  своїх наукових робіт, а філологи вразили різноманітними та несподіваними темами дослідження  як з української мови («Використання засобами масової інформації інверсованих речень як  форми впливу на свідомість людини»), так і з англійської (про діалекти Англії та про  неологізми в англійській мові).

Юні майбутні історики  розпочали дослідження  історії  церков Архангела Михаїла та Георгія Побідоносця, відвідавши ці духовні святині, зустрілися з настоятелями храмів.

Не можна не згадати і про початок роботи над  темою  про відомого нашого земляка, краєзнавця та науковця Олександра Твердохлібова, який на початку ХХ століття прославив наш край своїми  етнографічними  дослідженнями.

Тож завдяки участі у навчально-практичній конференції  вихованці НТУ «Наукова зміна» ОМЦПО-МАН  отримали необхідні практичні знання та навички з презентації своїх досліджень та поділилися своїми першими враженнями  щодо  навчання в наукових гуртках  системи Малої академії наук України.

Віра Хорошун, керівник

НТУ «Наукова зміна»

ОМЦПО-МАН

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: