НОВАЦІЇ У ВИБОРЧОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ: ЧОМУ РАЙОННУ ВИБОРЧУ КОМІСІЮ ЗАТЯГАЛИ ПО СУДАХ?

5 ноября 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №44(1023)

ПРЕДСТАВНИКИ СУМСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВО «БАТЬКІВЩИНА» ВИМАГАЮТЬ ПРИПИНЕННЯ ПОРУШЕННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Вони стверджують, що всупереч нормам чинного законодавства за два дні до дня виборів Охтирською районною виборчою комісією вчинено дії щодо зміни меж територіальних виборчих округів № 23 та № 24 шляхом прийняття незаконної постанови про зміну округів, що в свою чергу фактично та юридично позбавило права виборців обрати кандидатів, які висунуті «Батьківщиною» та агітували на даних округах. Вони звернулися з позовом до Сумського окружного адміністративного суду, засідання якого відбулося 30 жовтня. Проте суд відмовив у задоволенні позову через те, що термін позовної давності минув. Представники партії ВО «Батьківщина» подали апеляцію до Харківського апеляційного адміністративного суду, засідання якого проходило 1 листопада. Даний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції.

Ми звернулися до заступника голови Охтирської районної виборчої комісії Олександра Михайловича Басанця аби отримати коментарі з цього приводу.

ОСЬ ПРО ЩО ВІН НАМ РОЗПОВІВ:

- “30 жовтня, коли я був присутнім на судовому засіданні в м. Суми, в приміщення Охтирської районної виборчої комісії зайшли кандидати в депутати від ВО «Батьківщина». Вони почали знімати роботу членів виборчої комісії та вимагати продемонструвати їм печатку. Але ж в Законі «Про місцеві вибори» жодного слова не сказано, що печатка повинна завжди знаходитися у районній виборчій комісії. До того ж вона проставляється не лише у виборчій документації, а й у фінансовогосподарській. Саме в цей час печатка знаходилася у головного бухгалтера Ірини Мирославівни. По телефону я попрохав покласти її до сейфу до моменту мого приїзду. До мене телефонував слідчий, якого визвали на місце так званого порушення виборчого законодавства. Але ж по телефону я не міг упевнитися, що я говорю саме зі слідчим. Тому після повернення вночі із засідання суду при понятих я відкрив сейф і продемонстрував її слідчому.

Щодо зміни меж територіальних виборчих округів № 23 та № 24 Малопавлівської територіальної громади, то при здійсненні комп’ютерного набору була допущена технічна помилка. На початку жовтня нам зателефонували із ЦВК і повідомили про це. Тому ми були змушені внести певні зміни у нумерацію округів. 5 жовтня ці зміни були занесені до протоколу засідання районної виборчої комісії. Після цього ми обдзвонили кожного депутата і повідомили про зміну меж округів. Представники Охтирської районної партійної організації ВО «Батьківщина» звернулися з позовом до суду з метою скасування результатів виборів по 23 і 24 округах. На сьогоднішній день вже пройшло два судових засідання, на яких представникам ВО «Батьківщина» відмовлено у задоволенні позовної заяви”.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: