ПРОТИДІЯ ЗЛОЧИННОСТІ: КОРУПЦІЯ ПУСКАЄ КОРІННЯ – ПРОКУРАТУРА ЇХ ЛІКВІДОВУЄ

5 ноября 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №44(1023)

Вжиті Охтирською міжрайонною прокуратурою наглядові та координаційні заходи сприяли активізації роботи правоохоронних органів щодо протидії окремим видам злочинів. Вживались і певні організаційно-практичні заходи щодо підвищення ефективності прокурорського нагляду за досудовим слідством в органах внутрішніх справ, покращення стану забезпечення відшкодування завданих злочинами збитків та додержання конституційних прав громадян.

Всього за 9 місяців 2015 обліковано 435 кримінальних правопорушень.

Зменшилась кількість крадіжок на – 13,7 % по району та -4,3% по місту (по області – + 2,7 %), грабежів з 5 до 0 на – 100 % по району та з 9 до 5 на – 44,4 % по місту (по області – + 1,7 %).

Нижчою від загальнообласної є динаміка злочинності у сфері обігу наркотичних засобів – – 38,9 % (при обласному + 6 %), в тому числі на -72, 7% по місту знизилася кількість злочинів вказаної категорії з метою збуту (по області – -16,5%).

Знизилася динаміка хуліганств на -50 % (по області –-39,5%).

Зменшилась кількість злочинів, вчинених групою осіб на – 16,7% (по області-14,3%).

Прокурор Охтирської міжрайонної прокуратури Ю. В. Слабунова інформує:

Прокуратурою встановлено, що до цього часу, у сільських радах Охтирського району, всупереч вимогам законодавства, на сьогоднішній день не створено постійні комісії з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, яке може бути неправомірною вигодою та подарунками.

За результатами проведених перевірок головам сільських рад в порядку частини 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» внесені подання щодо усунення виявлених порушень.

Крім цього, за результатами вказаних перевірок у вересні поточного року прокуратурою складено 2 проток оли про вчинення корупційного адміністративного правопорушення щодо депутатів вказаних рад, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Постановами Охтирського міськрайонного суду цих службових осіб визнано винними в скоєнні корупційного адміністративного правопорушення та призначено покарання у вигляді штрафу.

Найбільш актуальним залишаються порушення законодавства у сфері земельних правовідносин.

Так, Охтирською міжрайонною прокуратурою встановлено, що фізична особа-підприємець використовує ставок з гідроспорудою та земельну ділянку під ним, розташовані на території Охтирського району, для здійснення водогосподарської діяльності (риборозвернення), з порушенням вимог чинного законодавства України, а саме без належно укладеного або пролонгованого договору оренди землі. 27.05.2015 Охтирською міжрайонною прокуратурою пред’явлено позов до Господарського суду Сумської області про зобов’язання фізичної особи-підприємця повернути сільській раді водний об’єкт у складі ставка і гідроспоруд та земельну ділянку загальною площею 34,85 га вартістю понад 10 млн. грн. На даний час справа перебуває на розгляді в Господарському суді Сумської області.

Крім того, до Охтирської міжрайонної прокуратури надійшли письмові звернення осіб, які досягли 18-річного віку про те, що відділом освіти Охтирської РДА в порушення Постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 рок у №823 «Про з атвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-річного віку» не виплачується одноразова допомога по досягненню повноліття дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування в розмірі 1810 грн. Встановлено, що неповнолітні особи перебували на первинному обліку служби у справах дітей Охтирської РДА із цим статусом. Розпорядженням голови Охтирської районної державної адміністрації затверджено список дітей, яким повинна бути виплачена допомога по досягненню 18-річного віку. Однак відділом освіти Охтирської районної ради, в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України, не проведена вказана виплата коштів.

У зв’язку з тим, що відділом освіти Охтирської РДА грубо порушено право дітей на отримання допомоги по досягненню повноліття, Охтирським міжрайонним прокурором до Охтирського міськрайонного суду заявлені три позовні заяви в інтересах дітей до відділу освіти Охтирської РДА про стягнення одноразової грошової допомоги в сумі 1810 грн. кожному. Ухвалами Охтирського міськрайонного суду провадження по справам за вказаними позовами закрито у зв’язку з добровільною сплатою відділом освіти грошової допомоги дітям.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: