Питання тижня: “Ви “ЗА” чи “ПРОТИ” вільного дозволу носити зброю всім охочим?”

7 ноября 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №44(1023)

29 СЕРПНЯ 2015 РОКУ ГОЛОВОЮ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ «УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ВЛАСНИКІВ ЗБРОЇ» ГЕОРГІЄМ УЧАЙКІНИМ БУЛО ЗАРЕЄСТРОВАНО ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ ДО ПЕТРА ПОРОШЕНКА СТОСОВНО ПРАВА НА ЗАХИСТ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ. ВІН ПРОПОНУЄ ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В ЧАСТИНІ ПРАВА НА ЗАХИСТ ЗА ДОПОМОГОЮ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ ТА УХВАЛИТИ ЗАКОН ПРО ОБІГ ЦИВІЛЬНОЇ ЗБРОЇ (ЗАКОНОПРОЕКТ №1135-1).

ПЕТИЦІЯ ВСЬОГО ЗА П’ЯТЬ ДНІВ НАБРАЛА НЕОБХІДНИХ 25 ТИС. ПІДПИСІВ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ ЇЇ ПРЕЗИДЕНТОМ І ВЖЕ НАПРИКІНЦІ ВЕРЕСНЯ БУЛО ОПУБЛІКОВАНО ВІДПОВІДЬ П. ПОРОШЕНКА – ВІДДАТИ ПИТАННЯ НА ОБГОВОРЕННЯ ДО КОНСТИТУЦІЙНОЇ КОМІСІЇ. ЗВІСНО, ЦЕ ДАЛЕКО НЕ ПЕРША ТАКА ІНІЦІАТИВА, АЛЕ СХОЖЕ ЦЬОГО РАЗУ ОБГОВОРЕННЯ ВИЙШЛО НА НОВИЙ РІВЕНЬ. НАРАЗІ ДИСКУСІЯ ЙДЕ В КІЛЬКОХ НАПРЯМАХ: ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ І ПРИЙНЯТИ ЗАКОН ПРО ОБІГ ЦИВІЛЬНОЇ ЗБРОЇ; ВРЕГУЛЮВАТИ ПИТАННЯ ВОЛОДІННЯ ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ НА РІВНІ ЗАКОНУ; ВДОСКОНАЛИТИ ЗАКОНОДАВСТВО В ЧАСТИНІ ОТРИМАННЯ ТРАВМАТИЧНОЇ ЗБРОЇ, НЕ ПЕРЕДБАЧАЮЧИ ПРАВА ГРОМАДЯН НА ВОГНЕПАЛЬНУ ЗБРОЮ.

ОЛЕКСАНДР БИЧКО,

ВІЙСЬКОВИЙ ПЕНСІОНЕР:

“Українці і так мають багато зброї на руках. Я чув, що офіційно зареєстровано близько 2 , 5 мільйонів одиниць зброї, водночас кількість нелегальної досягає 4,5 мільйонів одиниць. Повальне озброєння населення може призвести до неконтрольованого сплеску злочинності. Переважна частина населення ще не готова до цього. Нам не вистачає толерантності, законопослухняності”.

МИХАЙЛО МОІСЕЄНКО,

головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Охтирської РДА:

“Українське суспільство ще не готове до прийняття подібних законодавчих ініціатив, які б дозволяли озброюватись всім бажаючим. Хоча всі, кому ця зброя потрібна, і так її мають. Статистика свідчить, що використання легальної зброї в незаконних цілях становить лише 1%, в решті 99% – в хід йде нелегальна зброя”.

ЛІЛІЯ НОВОСЕЛЬСЬКА,

ПРОДАВЕЦЬ:

“В новинах розповідали, що в Америці кількість зареєстрованих одиниць зброї сягає 200 млн., тобто фактично 90 людей зі 100 є озброєними. Часто повідомляють про збройні напади в школах США, гине багато ні в чому не винних людей. Страшно уявити, що і в нас зброя стане ще доступнішою.”

СЕРГІЙ ІСАЄВ,

ФАРМАЦЕВТ:

“У нашому місті кафе, бари на кожному кроці. Якщо припустити, що на ґрунті розпивання та особистої неприязні виникне конфліктна ситуація, то в хід одразу піде зброя. А наслідки її застосування всім відомі. Моя думка така – до добра це не доведе”.

ДЕНИС ДОБРЯК,

ПРОДАВЕЦЬ-КОНСУЛЬТАНТ:

“В деяких українських містах і так на вулицю страшно виходити аби не обікрали. А якщо переважна частина населення матиме зброю на руках, то правопорядку в місті не добавиться. Мені здається, що зброї нам не потрібно. Хай залишається все, як є зараз. А для захисту достатньо і травматичної зброї. Окрім того, захистом своїх громадян повинна займатись держава”.

НІНА БАГЛАЄВА,

ПЕНСІОНЕРКА:

“Ви що. Яка зброя? Вони ж тоді один одного поперестрілюють. Подивіться лише, яка сьогодні молодь – сповнена ненависті, до старшого покоління ніякої поваги. А якщо на руках буде зброя, то вирішення навіть побутових сварок може закінчуватись стріляниною. Ні в якому разі цього не можна допустити, і так безглуздих смертей вистачає. Нехай краще культурі людей навчають, щоб поважали один одного. Тоді і зброя не потрібна буде”.

МИКОЛА КРАВЧЕНКО,

начальник відділу попередньої роботи з клієнтами Охтирського місцевого центру з надання БВПД:

“До вирішення цього питання потрібно поставитися зважено. Спочатку розширити категорію тих осіб, які мають право на травматичну зброю. Поспостерігати за змінами криміногенної ситуації в країні. Лише після цього на законодавчому рівні можна лібералізувати питання видачі зброї. І звісно, якщо і спрощувати механізм видачі зброї, то лише дієздатним особам. А взагалі обговорення цього питання мені нагадує ситуацію обговорення скасування смертної кари. Тоді також говорили, що після того, як відповідне рішення буде прийнято, зросте кількість злочинів. Однак цього не сталось”.

ОЛЕНА КОТОВА,

ПСИХІАТР:

“Українці після кримських подій та початку воєнних дій на Сході України знаходяться під впливом негативних психогенних факторів. Кількість звернень до психіатра з того часу значно зросла. Люди нажахані, їх хвилює економічна нестабільність в країні, в зв’язку з чим рівень невротизації населення зростає. Особливо вразливими є підлітки – юнаки призивного віку, які хвилюються за своє майбутнє та членів родини. У молоді віком до 25 років емоційно-вольова сфера ще не повністю сформована. І якщо вони бачитимуть зброю у руках дорослих, це може мати негативні наслідки для їх психічного здоров’я вже не кажучи про те, що зброя може потрапити до їхніх рук. Цього допускати ні в якому разі не можна”.

СЕРГІЙ БЕЗПАЛЬКО,

ЮРИСТ:

“На мою думку, українці ще не сформували культуру поводження зі зброєю. Законодавче підґрунтя, яке б дало можливість пересічним українцям купувати та розпоряджатися зброєю, може бути створене, але не в короткостроковій перспективі. Наприклад, Швейцарія є однією з найбільш озброєних країн і має один з найнижчих показників рівня злочинності, але ж вони століттями виховували у населення культуру поводження зі зброєю. А вийдіть сьогодні на вулицю і подивіться, чим займається наше підростаюче покоління. І тому доки в Україні не вирішать проблему з алкоголізмом, наркоманією, то про що ми ведемо мову? Яка зброя? До того ж питання зброї не є предметом конституційного регулювання, особисто я сумніваюся в доцільності внесення змін саме до ст. 27 Конституції, якою гарантується право на життя, а не на вбивство”.

МИКОЛА РОЗКОШНИЙ,

ПЕНСІОНЕР:

“Особисто я за те, щоб дозволили тримати вдома вогнепальну зброю пересічним українцям. Громадянам зброя потрібна для захисту, а не для вбивства. Наприклад, злочинець збирається здійснити озброєний напад з пограбуванням. Він впевнений, що жертва не буде чинити йому опору. І тоді йому скоріш за все вдасться втілити у життя свою мерзенну справу. А якби людина могла захистити свою домівку зі зброєю в руках, то й пограбувань було б менше. Але обов’язковою умовою видачі дозволу на зброю повинен бути критерій психологічної урівноваженості”.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: