ПЕРЕПОХОВАЛИ НЕВІДОМОГО ГЕРОЯ

8 ноября 2015 | ІСТОРІЯ | 1 комментарий | №44(1023)

Вже більше 70 років минуло з того часу, як відбулося повне й остаточне вигнання нацистів та їх союзників з території України. Проте і сьогодні надра української землі приховують страшні знахідки часів війни: зброю та останки полеглих у боях захисників Вітчизни. У ті страшні часи, коли кулі літали над головами воїнів, не було можливості гідно провести обряд поховання та віддати належні військові почесті загиблим. Часто полеглих на полі бою ховали там, де підступна куля забирала їхнє життя – на полях, лугах, в окопах тощо.

28 жовтня у знаменну для історії нашої країни дату – День визволення України від фашистських загарбників відбулося перепоховання останків воїна періоду Другої світової війни. Спочатку у Свято-Покровському кафедральному соборі відбулася панахида за загиблим, після якої духовенство, військові, представники міської влади та пересічні охтирчани провели в останній путь невідомого солдата. Майже через рік після виявлення останків вони були перепоховані на Центральному кладовищі поблизу Братської могили воїнам-визволителям.

«Ми не знаємо прізвища солдата, але ми знаємо його ім’я – Герой, відзначив міський голова Ігор Алєксєєв. – Саме завдяки таким Героям ми маємо змогу розбудовувати незалежну, вільну державу. Віддамо йому останні почесті та розкажемо про нього дітям. Ми повинні пам’ятати про ту дорогу ціну, яку заплатили наші солдати заради того, щоб ми могли жити і працювати. Нелегкий нині період для нашої країни, але подвиг наших дідів нам є гідним прикладом у її захисті і відбудові».

Голова молодіжної громадської організації «Охтирський військово-спортивний клуб «Пам’ять» Анатолій Юрійович Чернишкін розповів, що про загибель цього солдата він дізнався завдяки спілкуванню з ветераном війни Віктором Страздовським. Він в складі Четвертого гвардійського танкового корпусу 13 танкової бригади разом з іншими потрапив у оточення в районі Гай Мошенка в кінці серпня 1943 року. Їх колону обстріляла німецька авіація. Довгий час вихованці військово-спортивного клубу здійснювали пошукову діяльність в тому місці, на яке вказав Віктор Страздовський. Проте межі лісу з тих пір значно змінилися. І лише восени 2014 року вдалося віднайти місце захоронення. Однак вже вдарили перші морози. І тому перепоховання вирішили здійснити у наступному році, коли міська влада визначиться з місцем та датою його проведення. Як і розповідав ветеран війни, загиблий лежав обличчям догори, при ньому була каска, гвардійський значок та 10 патронів.

Документів та інших речей, які б допомогли ідентифікувати солдата, знайдено не було. Тому зараз ведеться робота з архівними даними, перевіряються списки загиблих аби розшукати родичів невідомого героя, який віддав своє життя заради визволення рідної землі в далекі воєнні роки.

 Комментарии (1)

 

  1. Люси пишет:

    Почему на заднем плане появился снова тот урод??? Без гены никак??? Даже на кладыбыще улыбка не слазит с тупого лица!!!!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: