ВАЖЛИВО ЗНАТИ: ЗАДЕКЛАРОВАНІ ВАМИ ДОХОДИ ПЕРЕВІРЯЮТЬСЯ

18 ноября 2015 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | №46(1025)

Для отримання гарантованих державних соціальних допомог окремі категорії громадян звертаються до управління соціального захисту населення Охтирської міської ради. При цьому для отримання таких видів допомог, як житлова субсидія, державна соціальна допомога малозабезпеченій сім’ї, допомога на догляд особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи психічного розладу, необхідно обов’язково подати до заяв – декларацію про доходи та майновий стан. Деякі громадяни вважають, що ставлячи підпис в декларації, даючи згоду на обробку персональних даних про сім`ю, доходи, майновий стан про себе та членів сім’ї, не матимуть ніяких наслідків.

В управлінні соцізахисту працюють державні соціальні інспектори, які наділені повноваженнями зі здійснення контролю за правильністю наданих громадянами відомостей про доходи та майновий стан усіх видів державної соціальної допомоги, при призначенні субсидії. Під час подання до управління такої заяви особа своїм підписом дає згоду на перевірку наданих ним відомостей про доходи та майно згідно з чинним законодавством України. Перевірки проводяться з виходом до місця проживання сімей та до місця роботи отримувачів соціальної допомоги та субсидії, для перевірки правильності наданих довідок про доходи; шляхом запитів до Охтирської державної податкової інспекції, Центру надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговуванням м. Охтирка, Охтирського, Великописарівського та Тростянецького районів підпорядкованого УДАІ УМВС України в Сумській області, сільських рад Охтирського району, а також за його межі та до інших організацій і підприємств.

Упродовж 2015 року державними соціальними інспекторами здійснено 7563 контролюючих перевірок.

Здійснюючи аналіз роботи за 10 місяців поточного року, констатуємо той факт, що частіше заявники не вказують у декларації доходи від земельної частки (пай), яка здається в оренду, яка можливо дісталась заявникам або членам їх сімей у спадок – згідно свідоцтва про право на спадщину, власність за законом. Почастішало надання громадянами недостовірної інформації про доходи, де виявлені порушення внаслідок подання громадянами недостовірних даних про додаткові доходи, а саме: премії, щоквартальні допомоги непрацюючим пенсіонерам та допомоги профспілкових організацій (із НГВУ «Охтирканафтогаз», ОУБР, Качанівського газопереробного заводу), щомісячні страхові виплати в разі втрати працездатності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, дивіденди від акцій (ПАТ «Охтирський пивоварний завод»), заробітні плати у працюючих пенсіонерів. При виявленні інспекторами надання недостовірної інформації, про доходи та майновий стан раніше призначена субсидія та державна соціальна допомога повертаються отримувачами на рахунки управління та державного бюджету.

Звертаємо Вашу увагу, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії повідомте про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

Надміру отримані кошти повністю відшкодовуються отримувачами. До заявників, які відмовляються самостійно повертати надміру отримані державні кошти, застосовуються судові санкції.

Головний державний соціальний інспектор УСЗН Т. В. Мішеніва

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: