ВИ ЗАПИТУВАЛИ: Покупка на 50 тис. субсидії не перешкода

18 ноября 2015 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | 1 комментарий | №46(1025)

Наші читачі звертаються до редакції з різними запитаннями, проханнями та пропозиціями. Проте найбільше їх цікавлять питання, пов’язані з призначенням субсидій на сплату комунальних послуг. Їх ми і переадресували начальнику управління соціального захисту населення Охтирської міської ради Катерині Сідельник.

? Чи маю я право на отримання субсидії, якщо нещодавно я продала квартиру батьків?

Дохід від продажу нерухомого майна, отриманий в період, за який декларуються доходи, входять до сукупного доходу сім`ї при призначенні субсидії.

? Я орендую квартиру без оформлення договору. Як мені в цьому разі оформити субсидію?

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у будинку осіб. В окремих випадках на підставі рішення комісії з питань соціального захисту населення та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

? Я подала на субсидію в кінці вересня. І по сьогоднішній день мені ще її не нарахували. Я економлю газ, сиджу у холодному домі, бо не знаю, який розмір субсидії мені нададуть. Як зараз мені сплачувати за газопостачання та як дізнатися, яка обов’язкова частка до сплати буде визначена мені?

Для отримання відповіді на дане питання заявниці необхідно особисто звернутися до управління соціального захисту населення.

? Власником будинку є мій рідний брат, проте він тут не прописаний і проживає в іншому місті. Прописана там я, мій чоловік та донечка 6 міс. Всі книжки на оплату житлово-комунальних послуг оформлені на мого брата. Чи можливо нам оформити субсидію? Чи потрібно книжки переоформити на ім’я одного з прописаних в будинку.

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. Особові рахунки не потрібно переоформляти.

? Чи враховується субсидія у випадку продажу квартиру та чи не потрібно державі виплачувати різницю?

Якщо продано квартиру на яку призначено субсидію, необхідно повідомити про це управління с оціального захисту населення. Субсидія в такому випадку припиняється, за призначенням субсидії має право звернутися новий власник.

? Скажіть , будь ласка, якщо оформлена субсидія, я можу прописати до себе в будинок людину? Це буде якось впливати на субсидію?

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у будинку осіб (орендарі – про осіб, які фактично проживають).

? Якщо будинок офрмлений на мене, а прописана я в другому місці, чи можуть мені дати субсидію?

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

? Я з двома неповнолітніми дітьми проживаю в приватному будинку, який не зданий в експлуатацію, отже ми не зареєстровані в ньому. Використовуємо тверде паливо та електроенергію. Чи є можливість оформлення субсидії в нашому випадку?

В такому випадку на підставі рішення відповідної комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

? Скажіть, будь-ласка, якщо в липні 2014 р. була покупка, розмір якої перевищує 50 000 грн., то я можу на даний час формити субсидію?

Субсидія не призначається якщо, будь-хто із зареєстрованих у будинку осіб (які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив придбання товару на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Ви можете звернутися із заявою про нарахування субсидії, а комісія може призначити субсидію, як виняток. Рішення про призначення ( не призначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

 



Комментарии (1)

 

  1. Євгенія пишет:

    Я пенсіонерка, ми з чоловіком проживали у новозбудованому будинку не зданому в експлуатацію. Чоловік помер а я ще не оформила право власності, маю тільки відкриту спадкову справу. Чи можу в такому випадку звернутися про надання субсидії

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: