ВИБОРИ-2015: ДЕПУТАТІВ МОЖНА ПОЗБАВИТИ МАНДАТА

18 ноября 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №46(1025)

ВИБОРЦЯМ НАДАЄТЬСЯ МОЖЛИВІСТЬ ВІДКЛИКАННЯ НОВООБРАНИХ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД, АЛЕ, ЯК З’ЯСОВУЄТЬСЯ, ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ ПРИЙМАТИМУТЬ НЕ ВОНИ.

Місцеві вибори” отримана у ході нинішніх виборів перемога не стане для депутатів гарантією на всю каденцію. Річ у тому, що українці отримали право відкликати депутата, якщо він не виконує своїх передвиборних обіцянок. Але чи справді голос звичайних громадян під час позбавлення обранців мандата стане вирішальним? То яким є механізм відкликання депутатів місцевих рад?

Закон передбачає, що на першому етапі збирається ініціативна група людей. Кількість членів цієї групи у разі відкликання депутата має становити: сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради – не менш як 10 осіб; районної, міської (міста обласного значення) – не менш ніж 50 осіб. Ця група подає заявку в територіальну виборчу комісію. Та її реєструє. Далі можна починати збирати підписи для того, щоб відкликати чи місцевого депутата, чи голову населеного пункту. Потім зібрані підписи передають у ТВК. Якщо кандидат висунутий від партії, це рішення скеровується з ТВК до партії. Потім центральний керівний орган партії ухвалює вердикт з цього приводу. Притім у законі немає такої норми, що якщо зібрано достатню кількість підписів, депутат повинен обов’язково бути відкликаний. Захоче політсила позбавити його мандата, то зробить це, не захоче, отже, ні.

На підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, обраного в одномандатному виборчому окрузі, має бути зібрано підписи у кількості, що є більш як половиною кількості виборців, які взяли участь у голосуванні на відповідних місцевих виборах в одномандатному виборчому окрузі, де був обраний депутат. На підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, обраного у багатомандатному виборчому окрузі, має бути зібрана така кількість підписів, що є більшою виборчої квоти, яка була визначена у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, згідно із законом про місцеві вибори, але не меншою, аніж кількість голосів, поданих за відповідну місцеву організацію партії у відповідному територіальному виборчому окрузі на місцевих виборах, за результатами яких його обрали депутатом.

У разі відкликання міських та сільських голів потрібно зібрати не менше підписів, аніж за них віддано на виборах . Але остаточне рішення все одно прийматиме або партія, або, якщо мова про самовисуванця, сільська чи міська рада.

Очевидно, що відкликати депутата, який нехтує своїми обов’язками, в Охтирці, судячи з кількості отриманих голосів, буде не так уже й складно. Найбільше голосів набрала родина Масло: Євген – 227, Наталія -151 та їхній син Роман – 181. Далі Тетяна Макарова – 137, Віктор Токар – 126, В`ячеслав Копил – 115, Андрій Неофітний – 100, Валентина Попович – 99, Валентина Теличко – 95, Іван Сушинський – 85, В`ячеслав Яновський – 83, Галина Шишкова – 81, Андрій Шушман – 77, Григорій Довгаль – 74, Олександр Васильченко – 71, Микола Кириченко – 67, Дмитро Сушко – 67, Світлана Іванова – 66, Василь Горнєв – 63, Анатолій Чернишкін – 61, Андрій Зінченко – 59, Віталій Колодяжний – 57, Мирослав Нікулін – 56, Роман Грицак – 52, Артем Петров – 49, Олег Смірнов – 32. Крім того, з 34 депутатів тільки 16 стали переможцями на своїх округах, решта зайняли друге чи третє місця.

Тому депутатам треба буде старати ся, аби завоювати довіру всіх виборців, бо чи можна їм стверджувати, що вони представляють громаду міста – велике питаня. Крім того, з 34 депутатів тільки 16 стали переможцями на своїх округах, решта зайняли друге чи третє місця. Тому депутатам треба буде старатися, аби завоювати довіру всіх виборців, бо чи можна їм стверджувати, що вони представляють громаду міста – велике питаня.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: