КОНСУЛЬТАЦІЯ ОРТОПЕДА-ТРАВМАТОЛОГА: ЯКЩО ТУРБУЮТЬ СУГЛОБИ

19 ноября 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №46(1025)

Деформуючий остеоартроз – це патологічне захворювання, що вражає суглоби хребта і кінцівок, розповідає наш експерт, лікар ортопед- травматолог КЗ «Охтирська ЦРЛ» Олександр Криворучко. При цьому зазвичай відбувається поступове руйнування суглобових хрящів і розростання кісткової тканини.

Виділяють первинну і вторинну форми деформуючого остеоартрозу. Розвиток первинного остеоартрозу відбувається безпричинно. Розвиток вторинної форми захворювання може бути наслідком травмування суглобового хряща.

До причин первинної форми можна віднести генетичну схильність до даного захворювання або генетичні порушення функції залоз внутрішньої секреції. Не виключаються і постійні фізичні навантаження, при яких частіше всього відбуваються травматичні зміни в суглобових хрящах.

При вторинній формі деформуючого остеоартрозу в суглобовій капсулі і його хрящі розвивається запальний процес, який з часом закінчується руйнуванням хрящових тканин.

Підозри на остеоартроз виникають при опитуванні і скаргах пацієнта, якщо він знаходиться в віковій категорії від сорока до шістдесяти років, пацієнти якої найчастіше піддаються цьому захворюванню. Найчастіше вражаються пальцеві, стегнові, колінні суглоби, суглоби хребта. Головним симптомом даного захворювання є біль у враженому суглобі і зниження або порушення його функції.

Болі в уражених суглобах при деформуючому остеоартрозі досить характерні. Виникають больові відчуття тільки після значних фізичних навантажень, і ніколи в ранкові години. Ці больові відчуття відносять до розряду механічних болю. Також болі при даному захворюванні відносяться до типу стартових болів, оскільки різко виникають на початку руху суглоба, а з плином часу і продовженням руху, суглоб розробляється, і біль минає.

Симптоматикою остеоартрозу при ураженні кульшових суглобів є хрускіт під час початку руху. Діагностування деформуючого остеоартрозу відбувається при наявності даних лабораторних аналізів і інструментальних досліджень організму хворого.

Впершу чергу проводиться рентгенографія суглобів, на болі в яких скаржиться пацієнт. В результаті рентгенографії лікар може визначити стадію розвитку остеоартрозу.

Всього налічують чотири стадії розвитку даного захворювання. Перша стадія – початок хвороби, при якій суглоби знаходяться в нормальному стані, але видно розростання кісткових тканин. Друга стадія – кісткові розростання стають більш яскраво вираженими, і можна спостерігати значне звуження суглобової щілини. Третя стадія – ущільнюється кісткове речовина і починається деформація суглоба. І четверта стадія – на рентгенівських знімках видно абсолютно всі суглобові зміни.

Лікування деформуючого остеоартрозу полягає в неухильному дотриманні всіх призначень та рекомендацій лікаря. Перш за все, щоб знизити фізичне навантаження на суглоби і зупинити прогресування хвороби хворому буде рекомендовано у разі необхідності зниження ваги за допомогою дотримання певної дієти.

Потім призначаються препарати знеболюючої дії і зупиняють запальний процес в організмі. Після зняття больового синдрому лікар призначає ліки, які здатні відновити обмінний процес в сполучних суглобових тканинах. У курс лікування деформуючого остеоартрозу входять заняття лікувальною фізкультурою і процедури фізіотерапії (УВЧ, ультразвук, озокерит, електрофорез). Значний ефект в боротьбі з остеоартрозом має лікування в санаторіях.

Лікар ортопед-травматолог Олександр Криворучко веде прийом в КП «ЛКЦ» в п’ятницю з 17:00 за адресою:

пл. Соборна, 2. Попередній запис за тел.: 6-16-88 та (099)-16-14-388.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: