ОХТИРСЬКИЙ БЛОКБАСТЕР «ЗАТРИМАННЯ БАРКАЯ»

25 ноября 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №47(1026)

19 листопада по місту блискавично розповсюдилася інформація про те, що на території колишнього заводу «Промзв`язок» стоятьозброєні люди у камуфляжі та в балаклавах. Людей до офісів, що знаходяться в приміщенні колишньої прохідної заводу, пропускають. Матусі з дітлахами поспішали на заняття до навчально-розвиваючого центру, представниці прекрасної статі, не приховуючи здивування стосовно незвичних «сек`юріті», що ніяк не вписувались у буденний пейзаж, в плановому порядку відвідували заклади краси та здоров`я. Так що ж, насправді, там відбувалося?

Ми також не стояли осторонь цієї резонансної, як для нашого міста, справи і кореспонденти газети «Роксолана» оперативно виїхали на місце події. Проте спочатку озброєні люди не йшли на контакт. «Будуть Вам коментарі, тільки зараз не задавайте зайвих запитань та нічого не знімайте», – чули ми у відповідь на здавалося б логічні запитання стосовно ситуації. Як з`ясувалося – це представники «Правого сектору» з м. Суми і приїхали вони аби посприяти СБУ та поліції у затриманніпідозрюваних у злочинах Муртазі Баркая та двох його синів – Дмитра та Іраклі, які й орендували офісне приміщення за адресою вул. Червоноармійська, 1 – якраз у кабінеті колишнього директора великого заводу. Дані особи в м. Охтирка здійснювали свою діяльність від імені ГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією». Оскільки згідно з повідомленням вищезазаначеного ВГО за підписом першого заступника голови В. Л. Саєнко ще з 1 серпня 2015 р. посвідчення та стікери Муртазі, Іраклі та Дмитра Баркаїв вважаються недійсними у зв`язку з реструктуризацією організації.

Представники «Правого сектору» по крупинкам надавали інформаціюнашим журналістам. Перш за все, вони розповсюдили інформаційні листівки, на яких не зазаначено, хто саме їх надрукував та в скількох примірниках. У них містилася наступна інформація: «УВАГА! Шановні мешканці м. Охтирка, якщо ви стали жертвами крадіжки, шахрайства, вимагання, погроз чи інших протиправних дій з боку вказаних, раніше неодноразово підозрюваних та засуджених (ч.1 ст.129 «Погроза вбивством», ст. 135 ч. 1 КК України «Залишення в небезпеці», КК України ,ст.185 ч.5 «Крадіжка», КК України ч. ст. 190 «Шахрайство», КК України, ст. 296 «Хуліганство», КК України,ст. 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), осіб:
– Баркая Муртазі Джамбуіловича, 15.05.1963 р. н., уродженця: Грузія,Тбілісі, Міха Цкая.(від ред..: має дружину Світлану, родом з Охтирського району, та семеро дітей).
- Баркая Іраклі Муртазієвича, 23.09.1989 р.н., національність – грузин, уродженця: Казахстан, Джамбульська область;
- Баркая Дмитра Муртазієвича, 26.11, 1991 р.н., національність – українець, уродженця України, Харківська область, м.Богодухів.

Якщо Ви стали жертвою злочинних дій вищеназваних осіб, то звертайтеся до найближчого відділу поліції або за тел.102».

У цій же листівці була наведена довідкова інформація стосовно підозрюваних.Зокрема, йшлося про те, що громадяни Муртазі, Іраклі та ДмитроБаркаї на початку 2014 року представлялися громадськості Сумської області, як основні лідери та представники «АвтоМайдан-Суми», в подальшому, з власних корисливих мотивів дані громадяни з кінця березня 2014 року, представлялися як активні учасники «Сотні народної самооборони України» та «Правого сектору». В своїй протиправній діяльності представлялися лідерами ГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією». Для залякування громадян та отримання від них коштів, цінностей, майна тощо, вказані особи брехливо розповсюджували інформацію про свої зв’язки з губернатором Одеської області М.Саакашвілі, заступником міністра МВС України Е.Згуладзе та заступником генерального прокурора України Г.Сакварелідзе».

Проте скупа інформація з листівки не задовольнила наших кореспондентів. Ми намагалися зібрати достовірні дані, проте зіткнулися з перешкоджанням професійній журналістській діяльності. При спробі дістати телефон чи здійснити приватний дзвінок люди в балаклавах виставили за ворота нашого кореспондента. Однак ми все одно потрапили на територію колишнього заводу та відзняли відео з місця події: коментарі Муртазі Баркая та представників «Правого сектору» з м. Суми, яке Ви можете переглянути на нашому сайті – roxolana.com.ua (тут та тут).

Після завершення обшуку офісу Баркая громадський активіст, речник «Правого сектору» Сумщини Сергій Супрун прокоментував причини затримання підозрюваних Баркаїв:
– Ми неодноразово отримували інформацію щодо діяльності цього угруповання. З цього приводу були звернення громадян до стражів порядку. Проте зараз проходе реструктуризація всієї правоохоронної системи і, напевно,в звязку з цим не надавалася належна увага цим зверненням.Тому сумські активісти вимушені були втрутитися. Наскільки мені відомо, близько десяти осіб виявили бажання заявити про факти махінацій та інших злочинів, вчинених Баркаями. З приводу залу гральних автоматів, функціонування якого викрив Муртазі, я чув. В українському законодавстві з`явилася шпарина, яка призвела до того, що під вивіскою «Державна лотерея» насправді працюють гральні автомати. Проте інформація щодо незаконних дій Баркаїв надходила до нас ще задовго до трансляції сюжету про гральні автомати по місцевому каналу. Затримання Муртазі Баркая – це лише один з етапів нашої діяльності. Ми намагаємося боротися із такими ганебними явищами, які руйнують нашу державу з середини. Я вважаю, що коли в країні йде війна, прикриваючись майданівськіми гаслами, шахрайським шляхом відбирати у людей гроші, неприпустимо. Багато людей було на Майдані. Проте участь у Революції Гідності не є індульгенцією, і це не дає права нікому скоювати правопорушення».

А 23 листопада ми зв`язалися з Сергієм Супруном і задали питання, які цікавили наших читачів:

Скільки скарг надійшло від потерпілих від злочинних дій Баркаїв?

- Поки що мені відомо про 12 таких епізодів з різних регіонів Сумської області.

Наші читачі помітили, що деякі чоловіки в камуфляжі мали шеврони, схожі на прапор Німеччини. Як Ви можете це прокоментувати?

- Ні для кого не є секретом, що офіційні підрозділи ЗСУ, Прикордонних військ, не говорячи вже про добровольчі батальйони, отримують матеріально-технічне забезпечення із-за кордону. Наші хлопці були одягнені у форму німецького Бундесверу.

Як нам відомо, Баркая не чинив опору при його затриманні. Чи була необхідність застосовувати жорстокість по відношенню до нього та чому руки перемотували скотчем?

- Я б не називав це жорстокістю. Більш підходяще слово – це жорсткість, щоб не дати можливість вільного руху підозрюваним. Мали місце певні вигуки зі сторони Муртазі Баркая. Щодо наручників, то ті люди, яких хоч раз заковували у кайданки, знають, що це боляче і відчуття не із приємних. А перемотування кінцівок скотчем є більш м’яким та менш травматичним засобом.

Фінальною нотою у проведенні обшуку в офісі Муртазі Баркая стала його промова по дорозі до машини поліції. Зокрема, Муртазі Джамбуілович емоційно вигукував: «Они мне ничего конкретного не предъявляют. Только на языках. Мне на них по…ть. Я наступил на многих людей здесь.Скоро много чего откроется. Человек уже дал показания. У людей нету денег, а они за 25 тыс. долларов покупают здания и лечат животных. Всё предоставится уголовному розыску в Киеве, который уже занимается этим вопросом. Я создал тарифный майдан здесь. А Косарев, глава комитета, уже едет на Ахтырку. И всё, что я здесь проработал, я передал выше: про наркотики, про машини, где, кто и с кем встречается, общается – всё я знаю. Это не первый раз для меня. К этому я привычный. Я как ушел, так и приду. Я никуда не собираюсь сбегать. Я докажу всем свою правоту».

Служба безпеки України надала офіційний коментар стосовно затримання Муртазі Баркая та його спільників: «У місті Охтирка Сумської області Служба безпеки України спільно з поліцією та представниками регіональних осередків ВПР «Правий сектор», ГО «Майдан» та «Народна самооборона» затримала організаторів злочинного угруповання, які вимагали гроші та майно з підприємців, використовуючи гасла Революції Гідності.

Прес-секретар Управління СБУ Олеся Рапута коротко та стисло в телефонній розмові відповіла на наші запитання:

Чи були законні підстави для затримання Муртазі Баркая?

- Підставою стало звернення представників «Правого сектору». А вони неоднократно отримували скарги від громадян стосовно злочинних дій сімейства Баркая.

Чому члени «Правого сектору» брали участь у цій операції?

- Тому що це була їхня інформація та їх ініціатива щодо затримання підозрюваних у шахрайських діях.

Що було знайдено під час обшуку офісу Муртазі Баркая?

- Була знайдена зброя: пістолет, щодо якого зараз проводиться експертиза та дві гранати із запалом.

Які приклади шахрайства Вам відомі, скільки охтирчан постраждало від незаконної діяльності ОПГ?

- Наскільки мені відомо, 20 листопада до Охтирського відділу поліції зверталися громадяни із заяви. Наразі ведеться досудове розслідування.

Чому одних представників ЗМІ запросили на спецоперацію, а наші журналісти до вечора чекали хоч якоїсь інформації на порозі будівлі?

- Зверніться з цим питанням до представників «Правого сектору». Я не можу коментувати їхні дії.

Є думка, що це затримання пов`язане з викриттям залу ігрових автоматів в Охтирці. Вам щось про це відомо?

- Якщо є потерпілі, які постраждали від шахрайських дій Баркая та при обшуку в його офісі знайдена зброя, то як це може бути повязане з якимись гральними автоматами?

Наші сумські колеги пишуть, що підозрюваний Муртазі Баркая перейшов дорогу сумському кримінальному авторитету Льорі і за це поплатився? Що Ви думаєте з цього приводу?

- Даною інформацією я не володію. І взагалі вперше про це чую.

Про заходи безпеки під час спецоперації та про хід розслідування у цій справі ми поцікавилися у начальника Охтирського відділу поліції Олексія Шаповалова.

На якому етапі слідство? Що інкремінують підозрюваним Баркаям?

- Ці заходи проводила СБУ. Тому доцільніше їм задавати ці питання.

Скільки заяв від потерпілих охтирчан надійшло на сьогоднішній день?

- Заяви продовжують надходити. Точну їхню кількість я не готовий Вам назвати.

Чи брали участь працівники поліції у обшуку?

- Так, звісно. Працівники Охтирського відділу поліції приймали активну участь в обшуку офісу Муртазі Баркая.

Чи належні заходи безпеки були вжиті для збереження здоров`я та життя охтирчан?

- Так. Працівники поліції оперативно виїхали на місце події та взяли під охорону всі входи та виходи з приміщення. Необхідності в евакуації громадян не було.

Чи підтвердився факт діяльності залу гральних автоматів в мікрорайоні «Дачний», про який розповідав Муртазі Джамбуілович?

- Ні, не підтвердився. Там знаходиться заклад, який займається реалізацією державних лотерей.

Який запобіжний захід застосований до Муртазі Баркая?

- На сьогоднішній день ніякого запобіжного заходу до Муртазі Баркая не застосовано.

Ведеться слідство… Найчастіше саме ці слова чули наші кореспонденти від представників правоохоронних органів. А це означає лише одне – далі буде…

 

 Комментарии (1)

 

  1. впрп пишет:

    Нечего было Бакаю лезть не туду куда его не просят. Сказали до игровых автоматов не лезь – а ему пофиг. Дурак он, жить ему надоело. За такие дела ему могут и яйца отрезать.

Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: