Стало відомо, що…

2 декабря 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №48(1027)

…МІЛІЦІОНЕРИ ВТРАТИЛИ ПІЛЬГИ

В зв’язку з втратою чинності Закону України «Про міліцію» Міністерство соціальної політики України повідомило, що особи, які мали право на пільги відповідно до цього закону, з 7 листопада 2015 року їх втратили. Це стосується працівників міліції, звільнених із служби за віком, хворобою або вислугою років, осіб начальницького складу податкової міліції, осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, дітей (до досягнення повноліття) працівників міліції, кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатних членів сімей, які перебували на їх утриманні. Особи, які втратили право на пільги, можуть звернутися за призначенням житлової субсидії. Довідки за тел.: 4-15-38, 4-15-30.

…ЧОРНОБИЛЬЦЯМ ЗБІЛЬШИЛИ КОМПЕНСАЦІЮ

Управління соціального захисту повідомляє про наказ Міністерства соціального захисту України про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та проживають у Сумській області. Для них затверджено нові розміри компенсації вартості продуктів харчування: 1 категорія – 397,80 грн., 2 категорія – 198,90 грн. Цей наказ набирає чинності та застосовуватиметься з 2 серпня 2015 року.

…ДАІ ЛІКВІДОВАНЕ – КОНТРОЛЬ ЗАЛИШАЄТЬСЯ

Старший інспектор управління ДАІ УМВС України у Сумській області Вадим Замяткін повідомив, що хоча служба ДАІ ліквідується, замість неї організовано відділ превентивної діяльності поліції, який буде займатися контролем за безпекою дорожнього руху. До кінця 2016 року у співробітників цього відділу залишаться ті ж функції, що і у ДАІ. Це, перш за все, перевірки техстану транспортних засобів, виявлення порушень правил дорожнього руху на дорогах. Тому співробітники ДАІ мають право зупиняти транспортні засоби, оформляти адмінпротоколи і матеріали ДТП.

У цьому році не проводитиметься операція «Перевізник- зима». Тому додаткові перевірки техстану машин перед виїздом тепер покладаються на механіків та інженерів з безпеки руху, які працюють на підприємствах, що здійснюють пасажироперевезення.

…ЧИ НАМ ЗАГРОЖУЄ ТЕМРЯВА?

В зв’язку з пошкодженнями ліній електропередач і повним знеструмленням Криму, жителі нашої області теж стали турбуватися, чи нашій області загрожує відключення електроенергії, якщо Росія захоче «відповісти» тим же. Нагадаємо, що на кордоні з окупованим Кримом активісти акції «Блокада Криму» підірвали декілька електроопор у Херсонській області.

«Укренерго» оприлюднило в зв’язку з цим наступну інформацію:

- В результаті цих відключень знизилась надійність роботи ПС «Каховська» і, відповідно, постачання споживачам Херсонської та Миколаївської областей. Виведення з ладу ще одного елемента ПС 330 кВ «Каховська» може призвести до її повного погашення і знеструмлення до 40% споживачів указаних областей».

Поскільки Сумська область є прикордонною з Росією, у мешканців виникли побоювання – чи можливі у нас перебої з електроенергією чи повне знеструмлення, якщо виникне розподіл енергосистем Росії і України?

Технічний директор ПАТ «Сумиобленерго» Віктор Рябченко повідомив, що жителям нашої області боятися цього не варто, адже їх енергопостачальна компанія не має договорів з російською стороною. Підприємство саме виробляє електроенергію і закуповує її на українському енергоринку.

Проте Сумська область є енергодефіцитним регіоном. Станції, що знаходяться на території Сумщини, не повністю забезпечують споживачів електроенергією, тому область «підживлюється» з магістральних мереж. А вони в свою чергу, частково беруть електроенергію з Курської ТЕЦ.

…ЗМІНЮЄТЬСЯ ЦІНА НА ЗРІДЖЕНИЙ ГАЗ

Починаючи з минулого тижня, вартість одного балона (21 кг) зрідженого газу для побутових потреб населення Сумської області встановлена у розмірі 275 гривень з урахуванням доставки до споживача та податку на додану вартість. Постачальником зрідженого газу для побутових потреб визначено ООО «Харківрегіонгаз», яке має відповідний дозвіл і власну матеріально-технічну базу для забезпечення споживачів зрідженим газом у відповідності з вимогами Правил безпеки систем газопостачання України.

Визначені і відповідальні особи по містах і районах, до яких можна звертатися з питаннями. По місту Охтирка, а також Суми, Лебедин, Краснопілля, Велика Писарівка відповідальною особою є Р.Є. Сидоренко.

Контактний телефон + 38 067 693 94 80.

…ВІДБУДЕТЬСЯ ПЕРША СЕСІЯ ОБЛРАДИ

На 4 грудня призначене перше засідання обласної ради. Основне питання – вибори голови ради. На це крісло претендували п’ятеро депутатів, у тому числі і губернатор Микола Клочко. Проте напередодні він заявив, що передумав : «Можу сказати точно, що я більше не претендую на посаду голови облради. Це був своєрідний експеримент: я розказав про своє бажання і подивився на реакцію.Почув багато цікавого про себе».

Також не виявляє особливого бажання зайняти цю посаду і голова поліції Сумщини Анатолій Річкаль.

Залишилося два претенденти від БПП – заступник голови облради з січня 2015 року Віра Лаврик і ексголова облради у 2008-2010 роках Володимир Токар.

Що стосується заступників голови ради, то, за словами Миколи Клочка, решта політсил висловлюється про те, що у них також є претенденти на ці посади.

Представники БПП «Солідарність» сподіваються, що їм вдасться створити демократичну більшість із 3 чи 5 політсил – при участі «Солідарності», «Батьківщини», Радикальної партії Олега Ляшка і «Свободи» і, можливо, «УКРОПу». Разом 45 чоловік, без «УКРОПа» – 40, без «Свободи» – 35. Але це все одно більшість.

За словами Миколи Клочка, колегам з «Батьківщини» запропоновано висунути кандидатуру на посаду першого заступника голови облради. Всього ж заступників буде двоє або троє. Тому ляшківці також можуть заполучити свого зама. Свободівці також хочуть, але швидше за все отримають контроль над однією з ключових комісій – бюджетною чи з комунального майна. Микола Клочко заявив про намір сформувати керівні органи і працювати без залучення колишніх регіоналів.

…ДЕПУТАТИ ПОЧИНАЮТЬ ПРАЦЮВАТИ

На свою другу сесію 3 грудня зберуться депутати Охтирської районної ради сьомого скликання. Вони затвердять регламент роботи та оберуть постійні депутатські комісії. 8 грудня депутати міської ради проведуть своє третє пленарне засідання. Мова піде про статус помічникаконсультанта депутата міськради сьомого скликання та розгляд проектів, що стосуються врегулювання земельних відносин.

…НЕЗАБАРОМ ЗАПРАЦЮЄ РИНОК ПРОДАЖУ ПАЇВ

З 2017 року пай можна буде продати державному операторові, але за умови, що буде доопрацьована вся законодавча та регуляторна база. Про це в інтерв’ю розповів Максим Мартинюк, голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. «У 2017 році ви зможете пай продати державному операторові за умови, що буде доопрацьована вся законодавча та регуляторна база. Ціна вашої ділянки буде прямо залежати від ціни на ділянки державної форми власності, які будуть продані з аукціону в певному радіусі від неї. А з 2019 року повна свобода — продавайте кому хочете», — сказав Мартинюк. За його словами, розгляд законопроектів зараз на стадії доопрацювання перед подачею в Кабмін. «У нас є розбіжності з деякими відомствами. Найсуттєвіші — з Мінагрополітики, яке не підтримує створення єдиного державного оператора. Проте жодної альтернативи не пропонує», — підкреслив він.

…ЗАЯВА ДО ПРОКУРАТУРИ – ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

Згідно з нововведеннями до законодавства про звернення громадян, розширено шляхи надходження звернень до відповідних органів за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку. Охтирська міжрайонна прокуратура приймає електронні звернення на електронну пошту zvn.ohturka@prokuratura.sumy.ua. Усні звернення приймаються за телефоном «гарячої лінії» (05446) 2-25-80. Зразок звернення електронною поштою знаходиться ТУТ.

…ПОЧАВСЯ ДРУГИЙ ТУР ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ

Про це повідомив начальник управління охорони здоров`я ОДА Сергій Бутенко. Другий тур триватиме з 30 листопада до 14 грудня. На цей раз прививатимуть дітей віком від 2 місяців до 6 років. Для цього в області достатньо препарату вакцини. Імунізація – єдиний дієвий спосіб боротьби з спалахом такої небезпечної хвороби, як поліомієліт. У третій тур імунізації будуть включені діти віком до 10 років.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: