ТЕМА НОМЕРА: НАША АРМІЯ (ВЧ 1322)

2 декабря 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №48(1027)

6 грудня день збройних сил України

СЬOГOДНІ УКРАЇНСЬКА АРМІЯ ПРOХOДИТЬ СКЛАДНИЙ ЕТАП СТАНOВЛЕННЯ. ЗА ПЛЕЧАМИ ЗБРOЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ СЛАВНІ ТРАДИЦІЇ ПРЕДКІВ, ВЕЛИКІ ЗВИТЯГИ КOЗАЦТВА ТА НАШИХ БАТЬКІВ І ДІДІВ, ЯКІ ЗДOБУВАЛИ ПЕРЕМOГУ НАД ФАШИЗМOМ. НАПЕРЕДОДНІ СВЯТА МИ ВИРІШИЛИ ПОСПІЛКУВАТИСЯ ІЗ НАШИМИ ЗАХИСНИКАМИ. ХТО ВОНИ, СУЧАСНІ ВІЙСЬКОВІ: ЧИМ ЖИВУТЬ, КОГО НАСЛІДУЮТЬ ТА ЧОГО БОЯТЬСЯ?

Військові частини А 1322 відданно виконують свої службові обов’язки по захисту повітряного простору нашої держави. Які основні завдання покладені на ВЧ А 1322 та як початок військових дій позначився на її функціонуванні, ми запитали у капітана Андрія Володимировича Савченка.

АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ САВЧЕНКО – ЗАСТУПНИК КОМАНДИРА З ТЕХНІЧНОЇ ЧАСТИНИ ВЧ А 1322, КАПІТАН

НАША ДОВІДКА

Народився: 17 березня 1977 р. в м. Охтирка.
Освіта: закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси», здобув кваліфікацію інженера-радіотехніка, офіцера військового управління тактичного рівня.
Військова служба: після навчання потрапив у ВЧ А1322 і був призначений начальником радіолокаційної станції, з 2006 – заступник командира з технічної частини.
Хобі: рибальство. Найвдаліший улов – щука на 3 кг.
Сімейний стан: одружений.

Андрію Володимировичу, розкажіть про основні завдання, які покладені на ВЧ 1322?

- Наша військова частина була заснована в 1958 р. Одним з перших командирів вже повноцінного підрозділу був капітан Пінчуков Микола Семенович, рота входила до складу 79 радіотехнічного полку. На озброєнні підрозділу знаходяться РЛС (радіолокаційні станції) типу 35Д6, 19Ж6, П-18 , радіостанції Р-137, Р-140, Р-167. Бойове чергування, яке несе наш підрозділ, має на меті виявлення повітряних цілей та прикриття важливих державних об’єктів, міста Харків та центрів хімічної промисловості в Сумах та Шостці. Щоденно бойовими обслугами проводяться «повітряними коридорами» більше сотні літаків як військових так і цивільної авіації. Від того, як виконано поставлену нам бойову задачу, залежить безпека нашої держави, мирне та чисте небо.

Розкажіть про особовий склад військової частини.

- Командиром ВЧ А1322 є майор Віталій Вікторович Ільченко, проте він зараз у відрядженні. Начальником радіолокаційної станції є старший лейтенант Сергій Дмитрович Поліщук, старшина роти – старший прапорщик Олександр Іванович Кулик. На даний момент службу в підрозділі проходять близько шістдисяти осіб. З 2013 року за розпорядженням командира радіотехнічної бригади військова частина А1322 перейшла на 100% комплектування військовослужбовцями контрактниками.

Як початок військових дій на Сході України позначився на роботі військової частини?

- Нелегкі часи випали на долю нашої держави у 2014 році, коли був анексований Кримський півострів та розпочалися бойові дії на Сході країни. Керівництвом нашої держави було прийнято рішення про впровадження особливого стану, який діє і по цей час. Наша військова частина з великою відповідальністю несе бойове чергування по охороні повітряного простору держави не тільки в пункті постійної дислокації м.Охтирка, але і за його межами. Так, 720 окремий радіолокаційний взвод нашої частини виконує бойове завдання за призначенням в польових умовах поблизу смт. Ворожба Білопільського району і є одним з найкращих взводів в Повітряних Силах ЗСУ. Також в наших лавах є військовослужбовці, які за власним бажанням виконують бойові завдання по охороні військових об’єктів, несуть бойове чергування в зоні АТО.

Як Ви вважаєте, чого найбільше бояться військові?

- В ідеалі військові взагалі нічого не повинні боятися. Але ж всі ми розуміємо, що всі ми живі люди і ті страхи, які притаманні далекій від військової служби людині, знайомі й нам. Проте ми намагаємося не подавати виду, коли за специфікою нашої роботи доводиться дивитися в очі небезпеці.

Спілкувалася Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: