МЕДИЦИНА: НА ПРИЙОМІ У ЛІКАРЯ УЗД

3 декабря 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №48(1027)

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО УЗД?

Читач Володимир Н. звернувся до редакції із запитанням, чи потрібно готуватися до процедури ультразвукового дослідження органів черевної порожнини.

Діагностика УЗД – одна з найбільш ефективних, І. Щербак безпечних і доступних в наш час, – розповідає наш експерт, лікар УЗД вищої категорії Ірина Щербак.


- Визначення розташування і розмірів внутрішніх органів, а також структури їх тканин, нормального або аномального їх стану можна провести за допомогою УЗД органів черевної порожнини. Ультразвукове дослідження нирок, селезінки, печінки і жовчовивідних шляхів, підшлункової залози і жовчного міхура – оптимальний метод отримання інформації для аналізу здоров’я органів травлення, а також судин. Правда, ця діагностика вимагає певної підготовки з боку пацієнта.

Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини перевершує по своїй безпеці, нешкідливості, точності, відносній простоті виконання і доступною ціною всі наявні в розпорядженні лікарів методи дослідження органів травлення.

Показаннями до УЗД органів черевної порожнини є практично всі хворобливі відчуття у верхніх відділах живота, відчуття важкості в правому підребер’ї, гіркота в роті, при підвищеному газоутворенні, а також гострий біль в правому підребер’ї.

Дуже важливим моментом є підготовка пацієнта до УЗД черевної порожнини, оскільки неправильна підготовка може позначитися на якості одержуваного зображення і в кінцевому рахунку на результатах дослідження.

За 8 годин перед процедурою УЗД органів черевної порожнини краще взагалі утриматися від їжі. А за дві доби – від продуктів, що викликають газоутворення (фрукти, сирі овочі, молоко, соки, газовані води, капуста, бобові, чорний хліб та ін.) Для пацієнтів з цукровим діабетом, як виняток, дозволяється легкий сніданок.

Якщо Ви страждаєте підвищеним газоутворенням, рекомендується ввечері, напередодні дослідження прийняти 5-6 таблеток активованого вугілля (розжувати і запити водою або розтовкти і додати 1/2 склянки води і випити). З тією ж метою можна прийняти 2-3 мірних ложки препарату “Еспумізан”.

Не можна курити перед УЗД черевної порожнини, оскільки це може призвести до скорочення жовчного міхура, і тим самим спотворити результати дослідження Тривалість УЗД черевної порожнини звичайно не перевищує 15-20 хвилин.

Пройти загальне обстеження чи органів черевної порожнини на сучасному діагностичному обладнанні Ви можете в КП «лікувально-консультаційний центрр» за адресою:

площа Соборна, 2.

Довідки за тел.:

6-16-88 або (099)-161-43-88

Сторінку підготувала О. Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: