В ЦЕНТРЕ ВНИМАНИЯ: А ВАМ НАРАХОВАНА СУБСИДІЯ?

4 декабря 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | 3 коммент. | №48(1027)

По місту Охтирка налічується 19 тисяч 150 сімей. В опалювальний період 2014-2015 р.р. отримували субсидію 4417 сімей (23,1% від загальної кількості сімей в місті). За 2014 рік нараховано житлової субсидії на суму 7,6 млн. грн.

ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У 2015 Р. РОЗПОВІДАЄ НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ СОЦЗАХИСТУ КАТЕРИНА СІДЕЛЬНИК

З 1 травня 2015 року за новим порядком звернулось 8191 сім»я, в тому числі надіслали документи поштою 2310 сімей. Станом на 23.11.2015р. субсидією по місту скористалось 9168 сімей, що становить 47,9% від загальної кількості сімей міста. Заяви продовжують надходити. За 10 місяців 2015 року нараховано субсидії на суму майже 30 млн.грн., в тому числі за жовтень 2015 року нараховано субсидії на суму 12,5 млн.грн.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство, тобто 48,87 кв. м на одну особу.

Нормативи споживання послуг з 01.11.2015 року для надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг:

СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ:

для індивідуального опалення – 7 куб.м. на 1 кв. м площі х коригуючий коефіцієнт (Сумська обл.: для 1-2 поверхових будівель – 1,122; для 3-4 поверхових будівель – 0,654, для будівель на 5 і більше поверхів – 0,441);

за наявності газової плити (приготування їжі) з централізованим постачанням гарячої води – 6 куб.м на особу;

за наявності газової плити (приготування їжі і підігрів води) при відсутності централізованого постачання гарячої води – 9 куб.м на особу;

за наявності газової плити та газового водонагрівача – 18 куб. м на особу.

СПОЖИВАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ:

для централізованого опалення (теплопостачання) абонентам, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку – 0,0548 Гкал на 1 кв. м площі х коригуючий коефіцієнт (Сумська обл.: для 1-2 поверхових будівель – 1,122; для 3-4 поверхових будівель – 0,654, для будівель на 5 і більше поверхів – 0,441);

ВОДОПОСТАЧАННЯ:

постачання холодної води – 2,4 куб.м на особу (за наявності централізованого постачання гарячої води);

4,0 куб.м на особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води);

централізоване постачання гарячої води – 1,6 куб. метра

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ:

для індивідуального опалення – 65 кВт.год. на 1 кв. м площі х коригуючий коефіцієнт (Сумська обл.: для 1-2 поверхових будівель – 1,122; для 3-4 поверхових будівель – 0,654, для будівель на 5 і більше поверхів – 0,441);

за наявності централізованого постачання гарячої води – 90 кВт.год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт.год. на іншого члена сім’ї;

за відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача – 120 кВт.год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт.год. на іншого члена сім’ї.

КОРИСТУВАННЯ ПОСЛУГАМИ З ВИВЕЗЕННЯ ТВЕРДИХ ТА РІДКИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ:

вивезення твердих побутових відходів – 0,4167 куб. метра на одну особу;

вивезення рідких побутових відходів – 0,76 куб метра на одну особу.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках – за попередній календарний рік.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу, після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.

До середньомісячного сукупного доходу пенсіонера враховується розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

В окремих випадках на підставі рішення комісії з призначення соціальних виплат та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з 1 травня 2015 року субсидія призначалася в наступних випадках:

- на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам, які проживають самі (відповідне рішення не переглядається до зміни обставин);

- особові рахунки відкриті на іншу особу;

- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;

- з урахуванням кількості фактично проживаючих осіб;

- державним соціальним інспектором з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування;

- індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують послуги.

23 ВЕРЕСНЯ 2015 РОКУ КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯТО ПОСТАНОВУ, ЯКОЮ ЗНАЧНО СПРОЩЕНО ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ.

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Орендарям житла субсидія також призначаэться без необхідності відкриття на них особових рахунків.

При цьом у перерахування к оштів су бсидії здійснюватиметься на особові рахунки, що зазначені у заяві.

Пунктом 7 Положення визначено вичерпний перелік підтверджуючих документів, які враховуються комісією під час прийняття рішення про призначення житлової субсидії з урахуванням фактично проживаючих осіб, а саме:

- довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання;

- довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку);

- акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;

- акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб;

- договори оренди житла в іншому місці.

У разі наявності одного з таких документів обстеження домогосподарства державним соціальним інспектором не проводиться.

Разом з тим у разі відсутності підтверджуючих документів про непроживання членів сім’ї (особа виїхала за кордон, місце перебування особи невідоме тощо) комісії надано право приймати рішення про призначення субсидії виходячи з кількості фактично проживаючих осіб після обстеження умов домогосподарства.

Комісії надано право приймати рішення про призначення субсидії сім’ям, які проживають окремо у житловому приміщенні, розділеному на частини, у разі, якщо такі сім’ї сплачують за житлово-комунальні послуги на різні особові рахунки.

Рішення приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

З початку 2015 року проведено 31 засідання комісії з призначення соціальних виплат окремим категоріям громадян, яка діє при виконкомі Охтирської міської ради, розглянуто 2442 заяви з питань призначення субсидії, із них задоволено 2284 заяви, що становить 93,6% від загальної кількості заяв.

При призначенні житлових субмидій уповноваженому власнику видається повідомлення про надання субсидії, у якому зазначається площа на яку призначено субсидію, соціальні норми споживання послуг, період на який призначено субсидію та щомісячний розмір субсидії. Зазначена обов»язкова плата в межах соціальних норм, на які призначено субсидію. Зосереджено увагу отримувачів, що у разі зміни доходів, складу сім»ї, здійснення покупки понад 50 тисяч гривень тощо, громадянин повинен повідомити про це орган, що призначив субсидію у місячний термін.

 Комментарии (3)

 

  1. Анна пишет:

    Хочу поскаржитися . Ходжу вже 3-й місяць, в управління соцзахисту , постійно у мене якісь проблеми.Консультації як такої, не хто мені не надає. Написала заяву , було відмовлено.Тепер знову пішла вони кажуть що потрібно мені знову місяць чекати.Що б подати заяву. А то знову буде відмовлено. Вже сил немає.У мене сьогодні була істерика.Я не розумію навіщо ці люди там взагалі?.Якщо допомогти людям не можуть, і за що вони отримують заробітну плату.?

  2. нина пишет:

    зачем нужно колл человек в водоканале горгазе если есть в наличии счетчики??

  3. нина пишет:

    подали документы на субсидию приняли через почти месяц сказали не такие это время начислится суюсидия???

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: