ПРОБЛЕМА: ЗАМІСТЬ ДАМБИ – МАЛЕНЬКИЙ СТРУМОЧОК

9 декабря 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №49(1028)

Любителі риболовлі б`ють тривогу вже давно: місцевий підприємець Віталій Ольшанський, який займається риборозведенням на заміській дамбі, вчинив самоуправство, яке може завершитися екологічною катастрофою. І може статися, що наша річка Охтирка не переживе такого ставлення до себе.

Але, крім рибалок, ніхто не виявив стурбованості та не забив в усі дзвони.

Це водосховище було передане в оренду 11 років тому. Підприємець ввійшов у смак отримуваних доходів і невдовзі рибалки з вудочками почали його дратувати. Тож він запровадив тут свої закони, навколо дамби з`явилися охоронці, а за риболовлю почали справляти плату і досить чималу.

Та рибалки об’єдналися в товариство, вивчили законодавство і з’ясували, що мають право ловити лускату безкоштовно, бо будь-яка водойма в Україні – це власність народу. На бік людей став і суд.

Після цього рішення підприємець почав ледь не щодня викликати до рибалок поліцію. А саму водойму фактично знищив, спустивши воду без узгодження з обласним управлінням водного господарства.

Ситуацію прокоментувала Олена ВАКАРЧУК, заступник керівника управління водного господарства в Сумській області:

- “У процесі формування штучно створених ставків та водосховищ створилися свої екосистеми, які не можуть пережити такий різкий спуск води. Це є порушенням режиму експлуатації дамби”.

Розв’язати проблему може районна адміністрація. Вона має звернутися до обласної влади, аби та розірвала договір оренди з підприємцем. Мова про це ведеться давно, але справа не зрушує з місця. Зараз до влади у районі прийшли нові люди, то може їм вдасться щось зробити?

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: