ОЛІМПІЙСЬКІ ТРАДИЦІЇ «ЛЮБОВІ ДО МУДРОСТІ»

10 декабря 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев |

5–6 грудня у Києві пройшла ІІ Всеукраїнська олімпіада з філософії для школярів

Як свідчить історія, перші Олімпійські ігри відбувалися не тільки як спортивні змагання, а і як конкурс найкращих учених і митців, що теж були учасниками олімпіади. Саме під час такого суперництва автори читали глядачам ігор свої твори, презентували дослідження. Серед учасників і переможців Олімпійських ігор були відомі античні науковці та мислителі, зокрема Демосфен, Демокріт, Платон, Арістотель, Сократ, Піфагор і Гіппократ. У період між відродженням Олімпійських ігор і тридцятими роками ХХ століття, як вважали організатори перших олімпіад за часів П єра де Кубертена, справжні олімпійці мали бути сильними не тільки тілом, а й могутніми, гармонійними своїм духом, творчістю та інтелектом.

Заохочення молоді до креативного і критичного мислення для популяризації філософської освіти – саме такою була мета освітянського змагання, яке організували Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Інститутом філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова. Філософія в Україні не є обов язковим шкільним предметом, але сучасна соціокультурна ситуація актуалізує її важливість як для особистісного розвитку, так і для суспільства. Чим раніше молода людина поринає у процес філософування, тим більше шансів, що вона оволодіє навичками критичного мислення і буде, за словами організаторів, «мати сміливість користуватися власним розумом».

Юних філософів привітали директор НЦ «МАНУ» Оксен ЛІСОВИЙ під час урочистого відкриття змагань, координатор олімпіади Надія АДАМЕНКО, директор Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова Іван ДРОБОТ і член журі, доктор філософських наук Андрій БАУМЕЙСТЕР.

Участь в олімпіаді взяв 21 учень 8–9-х (перша вікова група) і 53 школярі 10–11-х (друга вікова група) класів загальноосвітніх закладів.

Сумську область  на олімпіаді представляли Мотренко Вікторія, учениця 10 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді та Швед Анастасія, учениця 10 класу Конотопської ЗОШ І-ІІІ ст. №10, член Сумського територіального відділення МАН України.

Конкурсною роботою було філософське есе – невеликий за обсягом і самостійний за змістом письмовий твір із чітко вираженою авторською думкою, розгорнутий у формі розповіді з метою обґрунтування і демонстрації власної точки зору на певне явище чи предмет.

Теми есе торкалися різних сфер життя, індивідуально-психологічного аспекту багатьох соціальних явищ. Приміром, яким має бути справедливе суспільство? Чи мають гуманітарні науки бути комерційно успішними? Якщо нема Бога, то все дозволено? Відповіді на такі питання людство шукало століттями. Були і сучасні теми, наприклад, як гаджети змінюють наше ставлення до інших людей і світу.

Після двогодинного написання конкурсної роботи на олімпійців чекав «День філософії – 2015». Так називалася спільна програма студентів Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова та учасників олімпіади. Філософські диспути студентів, викладачів чергувалися з піснями, тиша залу під час виступу спікерів змінювалася сміхом на вдалі дотепи юних коментаторів. Завершився вечір спільною розмальовкою вікон арт-простору «SKLO» гуманітарного корпусу НПУ імені М. П. Драгоманова.

Під час підведення підсумків учасники олімпіади були нагороджені  гармотами Національного центру «Мала академія наук учнівської молоді»
Завершилася олімпіада пішохідними мандрами старовинними вуличками столиці. Побували школярі і в Києво-Печерській лаврі – наблизитися до таємниць архітектурних, світських, церковних чи природних завжди цікаво з новими друзями під коментарі досвідченого екскурсовода.

Методист ОМЦПО-МАН
Ольга Литовченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: