АКТУАЛЬНО: ЩО РОБИТИ З СОБАЦЮРАМИ?

11 декабря 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 4 коммент. | №49(1028)

ЗГРАЇ БЕЗПРИТУЛЬНИХ СОБАК СТАЛИ ЗВИЧНИМ ЯВИЩЕМ НА ВУЛИЦЯХ НАШОГО МІСТА. ХТОСЬ ЖАЛІЄ ЗНЕДОЛЕНИХ І ПОКИНУТИХ ХВОСТАТИХ БЕЗХАТЬКІВ, ІНШИХ ХВИЛЮЄ ПОГІРШЕННЯ САНІТАРНО – ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО СТАНУ МІСТА ТА БЕЗПЕКА. ЧИМ ЖЕ ВИЗВАНЕ РІЗКЕ ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ БРОДЯЧИХ СОБАК В ОХТИРЦІ ТА РАЙОНІ І ЯК ОХТИРЧАНИ ПРОПОНУЮТЬ ВИРІШИТИ ДАНУ ПРОБЛЕМУ?

ОЛЕКСАНДР ЗАЯЦ, начальник Охтирської районної державної лікарні ветеринарної медицини:

- Бродячі собаки можуть переносити багато інфекційних та паразитарних хвороб: сказ, лептоспіроз, деякі глистові інвазії (токсокароз, ехінококоз, стронголоїдоз), лишай тощо. Захворювання на сказ до людини найчастіше передається саме від собак та котів. Вірус у собак виділяється зі слиною хворої тварини і передається при укусі або ж наслинюванні відкритих ран. На ранніх стадіях хвороби відбувається зміна настрою і поведінки собаки, потім напади буйної активності, водо- і світлобоязнь, агресивна поведінка, зміна апетиту, повна відмова від їжі. На кінцевій стадії хвороби – параліч і смерть. Найнадійніший і найбільш ефективний спосіб боротьби зі сказом у собак – профілактика хвороби за допомогою вакцинації, яка здійснюється фахівцями лікарні ветеринарної медицини міста за адресою вул. Леніна,17 та району по вул. Леніна, 191 безкоштовно.

Найкращий контроль чисельності безпритульних собак – це їх вилов з подальшою стерилізацією. Причинами ж евтаназії можуть бути хіба що хвороба, тяжка травма або ж агресивність собаки.

ВАЛЕНТИНА КИРИЧЕНКО, пенсіонерка:

- Я вдома тримаю дворняжку Кузю. Вона невеликого розміру й харчів багато не требує, а будинок охороняє добре – дзвінко гавкотить, коли хтось до паркана підійде. Поблизу раймагу велику групу собак бачила, вони вибігали навіть на проїзжу частину, а так і ДТП може статися. У дворі майже кожної багатоповерхівки є чуйні люди, які підгодовують безпритульних собак та котів. Вони за це «віддячують» маленькими пухнастиками, яких також потрібно годувати. І так з року в рік завдяки нашому милосердю збільшується кількість бродячих тварин в місті. Потрібно чуйність таких людей направити у правильне русло – волонтерську діяльність. Але спочатку необхідно створити притулок для хвостатих «безхатьків».

ОЛЬГА СААКЯН, в декретній відпустці:

- З родиною ми живемо в с. Велике Озеро, в якому також є безпритульні тварини. Ось нещодавно хтось підкинув собаку до продуктового магазину. Вона навела цуценят. Я одного забрала додому, проте він захворів та, на жаль, помер. Влітку сталася ще одна прикрість – на огороді бігав бродячий пес, який підстеріг моє маленьке курча та й з`їв його. Найдоцільніше було б стерилізувати тварин. Тоді через декілька років безпритульних собак в рази стало б менше.

ВАЛЕНТИНА ШАФОРОСТ з пуделем Лангран де фон Азаром:

- Незважаючи на те, що їх проганяють, травлять, знущаються, вбивають, вони все одно тягнуться до людей. Я обожнюю собак, особливо мені подобається порода королівський пудель. Ось уже другий рік як я тримаю в себе вдома Ланграна. На мою думку, найдієвішим способом контролювати кількість безпритульних тварин на вулицях є стерилізація. Після цієї процедури необхідно на вусі тварини ставити мітку про це, щоб люди бачили й не завдавали шкоди тварині. Також можна було провести у місті акцію «Візьміть собаку у гарні руки». Але попередньо її потрібно стерилізувати. Тоді б у хазяїв чотирилапих не виникало б проблем з тим, куди дівати приплід і вони б не підкидували цуценят до магазинів чи приватних осель. Собаки з певної території мають бути спіймані, стерилізовані, потім утримуватися в певному місці декілька днів (це за рекомендацією ветеринарів, необхідно для ефективного загоєння рани) та випущені на ту саму територію, де вони спокійно й мирно житимуть серед людей, приносячи певну користь.

Щодо ідеї створення притулку для тварин я рожевих окулярів не вдягаю. Витратна це справа. Потрібно виділити земельну ділянки, збудувати чи перепланувати приміщення, закупити їжу, медикаменти, відповідний інвентар, виплачувати зарплатню персоналу тощо.

ОЛЕСЯ ДІДЕНКО, студентка:

- Останнім часом я все частіше стала помічати скупчення с обак як в центральній частині так і на околицях міста. Знаю, що показник собачої кусючості в Україні – 224 потерпілих на 100 тис. осіб – найвищий у Європі. До того ж кількість бездомних псів стрімко зростає, і убезпечитися від нападу можна, тільки якщо розраховувати на власні сили.

Проте інколи охтирчани самі докладають до цього руки. Я не розумію тих людей, які спочатку заведуть велику собаку, а потім, не бажаючи витрачати кошти на корм чи ліки, завозять нещасних подалі від оселі. В таких випадках краще не знущатися з тварин, а одразу їх присипляти. Безконтрольне розмноження тварин на вулицях міста несе певну небезпеку для оточуючих. Краще створити притулок для тварин, де їх будуть лікувати, годувати та стерилізувати. Небайдужі люди б також приносили харчі та гроші на його утримання. Бажаючі завести домашнього улюбленця мали б змогу взяти здорову тваринку з розплідника.

ВАЛЕНТИНА КОЛТИРЄВА, начальник управління ЖКГ Охтирської міської ради:

- Проблема в місті з бродячими собаками обговорювалась в міській раді на апаратній нараді 30 листопада. Найближчим часом необхідно вирішити питання транквілізації безпритульних тварин, адже КП «Сумижилкомсервіс», яке проводить цю роботу в Сумській області, на сьогодніщній день не виконує договірні зобов`язання. Дане спеціалізоване підприємство бажає отримувати предоплату та збільшити ціну на свої послуги. Міський голова Ігор Алєксєєв дав доручення прорахувати можливість створення у місті подібної служби на базі КП «Благоустрій».

В 2013 р. працівники «Сумижилкомсервіс» один раз на місяць приїзжали до Охтирки та відловлювали бродячих собак. І популяція тварин трималася в допустимих межах. Однак в цьому році вони лише двічі навідувались до міста: то в них препарати закінчилися, то період відпусток настав. Ми зараз працюємо над проблемою бродячих собак.

ЮРІЙ ВОЛКОВ, тимчасово безробітній:

- Я мешкаю у приватному будинку і тримаю одного песика. На вулицю я його не випускаю, щоб не втік. А для того, щоб вирішити проблему в місті з великою кількістю безпритульних тварин, потрібно переймати закордонний досвід. У більшості європейських країн вбивство безпритульних є недопустимим і карається на законодавчому рівні або ж передбачає великий ступінь соціальної відповідальності і контролю. Там переконані, що вбивство не завжди допоможе зменшити популяцію бездомних тварин. Щодо притулків для тварин, то доцільно їх відкривати лише у обласних та великих районних центрах.

АЛЛА ТРОЦЕНКО, продавець-консультант:

- Я за відкриття притулків для бездомних тварин, однак поки що не уявляю, коли влада зможе виділити на це кошти. Доки не буде відремонтована дитяча лікарня, не з`являться більш-менш нормальні дороги в місті, громадські вбиральні про відкриття подібного закладу говорити зарано. Мені здається, що масове відловлювання та відстрілювання собак миттєво призводить до сплеску їх народжуваності. Що більше собак забрати з вулиці, то більше їх невдовзі з’явиться. З одного боку, тварини інстинктивно відчувають загрозу для існування виду й розмножуються з потрійною силою. З іншого – собаки, які залишилися, краще харчуються, тому в період «собачих весіль» ситі та здорові тварини дають краще потомство.

Думкою охтирчан цікавилася Олена Кириченко.

 Комментарии (4)

 

 1. жора пишет:

  Я у себя троих уже отравил. Рекомендую яд покупать в м-не Господар для вышей (в маленьких пакетиках). Пахнет колбасой, съеха собачка и через часик уже дохлая валяется.

 2. та пишет:

  відчепіться ви від собак, кого вони трогають?

 3. Алла пишет:

  Давайте сделаем сначала приюты для людей. Для стариков которые роются в мусорках и ищут там пищу, для детей которые недоедают. А после того как справимся с этою бедой подумаем о животных.

 4. прохожий пишет:

  стрелять как ранее было в Ахтырке и нет проблем ,а кто хочет приюты им строить пускай за свои бабки делают и не умничают

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: