КОНСУЛЬТАЦІЯ ІНФЕКЦІОНІСТА: ЯК ВІДРІЗНИТИ ЗАСТУДУ ВІД ГРИПу?

11 декабря 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №49(1028)

Темп сучасного життя не дозволяє нам «спокійно похворіти». Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), а в побуті застуда, тепер, як і головний біль, увійшла в наше життя під грифом «несерйозних хвороб» – через неї не йдуть на лікарняний, не йдуть до лікаря і не надають належної уваги лікуванню. Більшість людей, як то кажуть, переносять хворобу «на ногах», а потім починають лікувати ускладнення, що виникли. Куди серйозніша справа з грипом.

Так що ж таке застуда, і чим вона відрізняється від грипу розповідає завідуюча інфекційним відділенням Охтирської ЦРЛ, лікар-інфекціоніст Тетяна Яремчук:

- У переважній більшості випадків застуда – це вірусне інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів, яке призводить до запалення слизової оболонки, що вистилає цю частину дихальних шляхів. Як правило, температура при застуді залишається нормальною, а якщо і збільшується, то незначно. На сьогоднішній день виявлено вже понад 200 різних вірусів, що викликають ГРВІ. Застуда характеризується кількома симптомами, причому не всі вони проявляються одночасно.

ХАРАКТЕРНИМИ СИМПТОМАМИ ЗАСТУДИ Є БІЛЬ У ГОРЛІ, НАБРЯК СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ НОСОГЛОТКИ, ГОЛОВНИЙ БІЛЬ, БОЛІ В НОСОВИХ ПАЗУХАХ, ЗАКЛАДЕНИЙ НІС, ВТРАТА АПЕТИТУ, КАШЕЛЬ. При застуді вірус захворювання передається від хворої людини до здорової за допомогою дотиків до забруднених мікробами поверхонь, а також повітряно-крапельним шляхом.

Ослаблений організм чутливіший до застуди (і до вірусів грипу теж).

Чим застуда відрізняється від грипу?

Віруси грипу теж відносяться до ГРВІ. Однак їх прийнято виділяти в окрему групу, оскільки вони викликають більш тяжкі захворювання з небезпекою серйозніших ускладнень. Зараження і вірусами грипу відбувається аналогічно – двома шляхами: повітряно-крапельним (віруси грипу та ГРВІ передаються разом з крапельками рідини, які хвора людина поширює навколо себе при кашлі, чханні, видиху) або через різні предмети, до яких торкався хворий. Симптоми застуди і грипу схожі, але в більшості випадків їх можна розрізнити за характером і тяжкістю перебігу. ГРИП МАЄ РАПТОВИЙ, ГОСТРИЙ ПОЧАТОК, ЛЮДИНА МОЖЕ ВКАЗАТИ НАВІТЬ ЧАС КОЛИ ПОЧАЛОСЬ ЗАХВОРЮВАННЯ: РІЗКЕ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА (ДО 40 С), ІНТЕНСИВНИЙ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ, БОЛІ В СУГЛОБАХ, СВІТЛОБОЯЗНЬ, ЛОМОТА В ТІЛІ.

Розрізняються застуда і грип також і по можливим ускладненням. При застуді вони, як правило, незначні. А ось грип часто супроводжується отитом, бронхітом і навіть пневмонією.

Дуже важливо у період хвороби дотримуватися постільного режиму. Ваше перебування вдома захистить інших людей від можливого зараження застудою і грипом.

І намагайтеся якомога більше пити. При ГРВІ та грипі обов’язковим є часте тепле пиття, причому саме тепле – не гаряче й не холодне. Для пиття підійде чай, компоти, морси, настої шипшини, мінеральна вода. Соки з супермаркетів і молоко слід виключити.

Якщо у вас піднялася температура, то не поспішайте її збивати! Підвищуючи температуру, організм мобілізує специфічні білкові комплекси (інтерферони) на боротьбу з вірусом. Тому температуру до 38 градусів лікарі не рекомендують збивати. Так ви тільки ослабите свій організм.

Боротися з вірусом можна за допомогою спеціальних противірусних засобів, а також лікарських препаратів, що підвищують імунний захист (імуномодулятори). Не рекомендується прийом антибіотиків при грипі чи ГРВІ, так як вони на віруси не діють, тому для лікування є даремними і лише додатково послаблять організм. Прийом антибіотиків рекомендується тільки при наявності бактеріальної інфекції і лише за призначенням лікаря.

Не потрібно займатися самолікуванням,саме лікар правильно підбере потрібний антибіотик і необхідну схему лікування. Експериментуючи з лікуванням антибіотиками самостійно ви можете ще більше нашкодити організму і отримати зовсім не бажані наслідки.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: