КОНСУЛЬТАЦІЯ ОТОЛАРИНГОЛОГА: Як уникнути хронічного гаймориту?

18 декабря 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №50(1029)

Читачка Юлія О.: « З настанням холодів я страждаю на затяжний риніт. Тому мене цікавить питання, як не допустити ускладнень та розвитку гаймориту?»

Гайморит – це запалення слизової оболонки гайморових пазух. – розповідає наш експерт, лікар-отоларинголог, кандидат медичних наук Євген Смєянов. – Внаслідок
запалення перекривається отвір, який з`єднує гайморові пазухи і ніс. Таким чином, відбувається застій слизу, який перетворюється потім в гній.

ПРИЧИНИ ГАЙМОРИТУ

Самий основний фактор розвитку гаймориту – це зараження хвороботворними мікробами, такими як: стафілококи, стрептококи, грибкова та анаеробна флора, віруси грипу тощо. Часто гайморит виникає як ускладнення нежиті, грипа або інших інфекційних захворювань.

Гайморит дуже швидко прогресує і без належного лікування легко може перейти в хронічну форму. Небезпека полягає в тому, що гайморові пазухи розташовані близько до органів зору і головного мозку. Тому запалення може розповсюдитися й на них. Також не рідко причиною гаймориту може бути викривлення носової перегородки, вазомоторний та гіпертрофічний риніт (збільшення носових раковин), а у дітей – аденоїди і алергія.

СИМПТОМИ ГОСТРОГО ГАЙМОРИТУ:

- напруга і тиск в гайморовтх пазухах;
- головний біль;
- затруднене дихання носом;
- зубний біль і біль в очних впадинах;
- підвищена температура.

При хронічному гаймориті симптоми можуть бути неяскраво виражені.

Головні ознаки – тривалий нежить, що не піддається традиційному лікуванню. Крім того, ніс постійно закладений, присутній головний біль. Характерний симптом хронічного гаймориту – ранкова припухлість повік і кон’юнктивіт (запалення слизової оболонки ока).

ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ

Головне правило при виникненні гаймориту – не можна відкладати лікування. Слід невідкладно звернутися до лікаря-отоларинголога, який підбере методи лікування, які підходять саме Вам. В обов’язковому порядку показані місцеві процедури – використання крапель, спреїв, інгаляторів, здатних усунути набряк слизової оболонки.

Рекомендується й метод вакуумного переміщення під назвою «Кукушка». Цей вид промивання околоносних пазух переноситься паціентами легко і призначається при легких формах запалень. В комплекс лікування гаймориту входять і фізіопроцедури.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ГАЙМОРИТУ

У зв’язку з тим, що найчастіше гайморит виникає внаслідок риніту або риносинуситу, слід в першу чергу уважно поставитися до лікування цих хвороб. Ні в якому разі не можна запускати нежить. Безумовно, як і в профілактиці будь-якого захворювання, важливу роль відіграє підвищення імунітету. Організм людини з хорошою імунною системою буде набагато успішніше боротися з мікробами і не допустить запалення.

Запідозривши у себе гайморит, не ігноруйте лікування. Інакше це загрожує можливими ускладненнями. Отримати консультація отоларинголога Євгена Смєянова Ви зможете 26 грудня в КП «ЛКЦ» за адресою:

м. Охтирка, пл. Соборна, 2.

Промити пазухи носа за допомогою метода «Кукушка» Ви можете кожного дня до 13:00.

Довідки за телефонами:

6-16-88, (099)-16-14-388.

Сторінку підготувала О. Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: