ПРЯМИЙ ЗВ’ЯЗОК: ДАЄМО АВАНС НА ПЛІДНУ ПРАЦЮ

23 декабря 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №51(1030)

18 грудня в редакції газети «Роксолана» відбувся «Прямий зв’язок» з новообраним головою Охтирської районної ради Романом БУБЛИКОМ. Діалог з читачами був насиченим, різноплановим і доброзичливим. Людям уже хочеться вірити в чесність і порядність нової влади. Якщо не виправдає, то кому ж тоді вірити далі?

НАША ДОВІДКА
БУБЛИК РОМАН ЮРІЙОВИЧ
ГОЛОВА ОХТИРСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
НАРОДИВСЯ:
29 липня 1979 р. в с. Пологи, Охтирського району.
ОСВІТА: у 2001 р. закінчив економічний факультет за спеціальністю «Банківська справа» УАБС.
ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ: начальник відділу приватизації Регіонального відділення фонду держмайна України в Сумській області; працював у банківській сфері на посадах провідних фахівців.
З 2010 р. – керівник апарату,
З 2011р. – перший заступник голови Охтирської РДА.
З 2015 р. – голова Охирської районної ради.
СІМЕЙНИЙ СТАН: одружений, виховує доньку та сина
ХОБІ: полювання

Голубнича Тетяна Миколаївна з села Оленинське Чупахівської селищної ради:

-Вітаю Вас, Романе Юрійовичу, з посадою та дуже сподіваюся, що Ви будете захищати інтереси селян. Проблеми наші із закупочними цінами за молоко Ви знаєте, а ми хочемо знати, що Ви збираєтеся з усім цим робити? Де ж це бачено, щоб платили по 3,5 грн. за літру молока, коли вода з хімією дорожча?

- Ситуацію з молоком ми вивчаємо і вже зараз бачимо чимало незрозумілих речей. Ціна за літру молока в районі коливається від 3,5 грн. до 6 грн. Причому один і той же закупівельник платить по різному у різних селах. Або те, що ціну встановлює один переробник, який тисне на інших конкурентів, випихаючи їх з ринку. Такого не повинно бути. Тому ми ініціюємо на наступному тижні проведення зібрання всіх молокопереробників і зацікавлених осіб, аби вислухати їхні пояснення та знайти компроміс, який би влаштовував у першу чергу селян. Я запрошую Вас взяти участь у цьому зібранні, а дату Вам повідомлять.

- Я маю і друге запитання. Ми здаємо свої паї в оренду місцевому фермерові. Платив він завжди найменше від усіх і тільки перед виборами ощасливив і дав аж 4 308 грн. за 3,3 гектара паю. Це 5% оціночної вартості, а інші дають від 6,5 – 8%. Чому це так?

- Я в Охтирському районі працюю вже 5-й рік і знаю, що у нас чомусь завжди відсотки були нижчі, ніж у інших районах по сусідству. Зараз збираємося ситуацію виправляти. Буду ініціювати переукладання угод на оренду паїв з новими відсотками, адже й досі у цих документах зазначені 3% плати. Готовий приїхати до Вас у село і провести зустріч орендатора з місцевою громадою з цього приводу, щоб захистити Ваші права.

Олександра Володимирівна з села Грунь:

-Вітаю Вас з обранням головою районної ради і бажаю, щоб з часом про Вас говорили, скільки Ви хорошого зробили для Охтирщини. Хочу привернути Вашу увагу до груньських проблем. До нашого села можна доїхати дорогою Охтирка – Куземин і Мала Павлівка –Грунь. Збудовані ще за радянських часів, вони вже такі розбиті, наче на лінії фронту. Через це і громадський транспорт працює вкрай незадовільно. Маршрутки переповнені: замість 22 чоловік везуть 42. Особливо незручно жителям Груні, бо немає маршруту Охтирка-Грунь. В Куземині люди займуть місця, а нашим уже треба всю дорогу на ногах вистояти, що дуже нелегко людям похилого віку. А ще ж сідають пасажири двох населених пунктів по шляху слідування. То і ноги обтопчуть, і боки намнуть, поки доїдеш. Треба нам окремий рейс Охтирка-Грунь.

- Ставлю собі за першочергову мету покращувати стан доріг району. Зустрічався з керівництвом Сумиоблавтодору щодо перспективи на наступний рік, поскільки ця організація опікується дорогами державного і обласного значення. Ми погодили завдання, які будуть включені на 2016 рік. У списку – дороги на Куземин через Грунь та на Олешню. А от транспортне з`єднання Грунню та Малою Павлівкою може вирішитися за рахунок співфінансування коштів з сільської ради. Що стосується якості пасажироперевезення, то ми обов’язково вивчимо це питання якнайшвидше і, переконаний, вирішимо його позитивно з урахуванням побажань громади.

- І не треба нам пільгові рейси. Селяни знайдуть, чим заплатити. То у місті треба за миршавий бурячок заплатити, а у нас все є, тільки якість життя низька, культури обслуговування бракує.

- Є така інформація, що з 1 січня пільгові перевезення будуть скасовані, а допомога буде адресною. Може, добавлять якусь сотню на транспорт, ще точно не відомо.

Герасименко Ніна Омелянівна, член громади села Климентове:

- Ми давно і поки що безрезультатно просимо зробити в селі автобусну зупинку, може, хоч Ви посприяєте.

- Думаю, що це не складно, адже не обов’язково, щоб це був дороговартісний об’єкт, є і бюджетні готові збірні зупинки, які виготовляються в пенітенціарних установах. Це питання буде вирішене.

- А ще чи Ви, бува, не знаєте, що значить поява у нас проектантів-геодезистів. Вони як тільки з`являються, так і починається черговий дерибан землі…

- Я такою інформацією не володію, але перевірити можу. Повідомте мені, коли вони знову приїдуть у село.

Наталія Іванівна, Надія Вікторівна, Галина Семенівна, жителі села Бугрувате:

- У нас підприємство «Гадячсир» брало молоко і не розраховувалося вчасно. Виникла велика заборгованість перед здавальниками – є такі, що й до двох тисяч гривень накопичилося боргу. І ніхто нічого не пояснює, чи віддадуть коли? Що нам робити?

- Ми звернулися з цього приводу до правоохоронних органів. Відкрито кримінальне провадження. До Вас приїдуть представники поліції опитувати, щоб підтвердити суму заборгованості. Таке опитування вже провели у Хухрі. «Гадячсир» не відмовляється від сплати боргу, кажуть, що можуть сиром розрахуватися.

- Довго доведеться той сир їсти. Але і за це спасибі, ще почекаємо.

Надія Сорокіна з села Іллічівка:

- Коли планується ремонт дороги на Іллічівку, а то приватні не бажають сюди їздити більш регулярно?

- Про ремонт дороги можу сказати, що єдиним реальним джерелом фінансування ремонту зазначеної ділянки дороги є на сьогоднішній день спів фінансування з сільської ради.

Максим Москаленко, житель села Бугруватого:

- У нас в селі по вулиці Пушкіна поблизу будинків №31-33 дуже похилилася опора високовольтної лінії електропередач. Допоможіть вирішити цю проблему.

- На найближчій апаратній нараді дам доручення керівництву філії Охтирського РЕМу розібратись з проблемою, однозначно питання будемо вирішувати, адже лінія до того ж й високовольтна.

Олександр Карповець, житель міста:

- Мене турбує доля заміської дамби. Орендар водосховища підприємець Віталій Ольшанський безконтрольно та на власний розсуд спускає воду, забороняє нам рибалити. Чи можливо за такі порушення розірвати з ним договір оренди чи в якийсь інший спосіб вирішити конфлікт?

- На жаль, водними об’єктами органи державної влади і місцевого самоврядування Охтирського району не розпоряджаються. Районна державна адміністрація написала офіційного листа в облдержадміністрацію щодо вивчення порушень з боку орендатора і у разі їх наявності розірвати договір оренди водойми. За це відповідає Департамент екології ОДА.

Валентина РИЖЕВСЬКА:

- У мене питання стосовно стихійних смітників на узбіччях доріг та в лісових смугах. Зокрема, поблизу зупинки Зелений Гай хтось систематично викидує непотріб, про що неодноразово писала і «Роксолана». Хто повинен за цим слідкувати та яка відповідальність за це передбачена?

- Така ситуація практично по кожному населеному пункту. Єдине, що не всі вони знаходяться у полі зору громадськості і не муляють очі. Однак це не значить, що ними не треба займатися. На облаштування впорядкованого звалища в селі потрібно чимало коштів, які насправді вкладати не завжди доцільно. Я думаю, що урядовці дійдуть до того, що запровадять більш дієвий механізм поводження із сміттям, доступним як для міст, так і для найменших сіл, лиш би воно не валялося там, де не треба. В тому числі і в Зеленому Гаю. Хоча за порядок біля зупинки відповідає Облавтодор, але там абсолютно не транзитне сміття, а привезене з села, де є проблема з утилізацією побутових відходів. Нині керівництво села помінялось, тому чекатимемо змін на краще.

Запитання з Фейсбуку:

- Що змінилося за два роки після Майдану?

- Як з моєї точки зору, у соціально-політичній ситуації особливих змін не відбулося. Але люди стали згуртованішими і отримали загострене почуття справедливості. Їх «завтраками» уже ніхто не прогодує. Ми знаємо про запровадження адміністративної, правової, податкової, судової реформ, а людям хочеться уже бачити їх в дії. Крім того, і те має значення, що реформи не приймаються тишком у високих кабінетах, а виносяться на обговорення і до громади прислухаються.

Працівники бюджетної сфери, які, як завжди, поки що бояться назватися:

-Чи вистачить бюджетникам грошей на грудневу зарплату?

- Я працюю п’ятий рік в органах державної влади та місцевого самоврядування, і завжди була така ситуація, що на кінець року не вистачало в бюджеті грошей на фінансове забезпечення до кінця року. Я впевнений, що максимум до 27 грудня ми закриємо зарплати за грудень разом з індексацією і всіма надбавками. І на цій оптимістичній ноті дозвольте мені привітати усіх жителів Охтирського району, жителів міста і всіх наших сусідів з наступаючими святами.

Бажаю нехай святий Миколай оберігає українців від всяких негараздів. Новий 2016 рік буде роком дійсних звершень і перемог, як для кожного українця так і для України. Бажаю Охтирщині соціально-економічного і суспільного політичного розвитку, а Україні миру. Зі святами.

Записала Л. Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: