КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА: РЕЄСТРАЦІЯ АВТО ПО-НОВОМУ

24 декабря 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №51(1030)

Для реєстрації уже не потрібно подавати скандальний документ довідку-рахунок. Натомість для реєстрації автомобіля достатньо буде продавцю і покупцю автотранспорту підписати угоду в сервісному центрі МВС, або надати нотаріально засвідчену угоду. В інших випадках слід подавати інші документи. Зокрема, свідоцтво про право на спадщину, договір-дарування, договір укладений між автосалоном і продавцем тощо.

Інформує керівник Охтирського сервісного центру №5943 Віктор ЧЕРЕШЕНЬ

Про це йдеться у постанові Кабміну “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів” від 18 листопада 2015 року, №941.

На виконання Постанови в Сумській області створено нову юридичну особу публічного права – Регіональний сервісний центр МВС у Сумській області, а у Охтирці, Глухові, Конотопі, Ромнах, Шостці та Сумах – територіальні сервісні центри. Як вони будуть працювати, розповідає КЕРІВНИК ОХТИРСЬКОГО СЕРВІСНОГО ЦЕНТРУ №5943 ВІКТОР ЧЕРЕШЕНЬ.
-Вводиться нова категорія документів, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу – укладені та оформлені безпосередньо в органах з надання сервісних послуг МВС в присутності адміністраторів цих органів договори купівлі-продажу, міни, поставки, дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб. При цьому власники транспортних засобів можуть користуватися самостійно визначеними формами укладення договору, а можуть і скористатися отриманими в центрі бланками, які заповнюються власноручно в присутності адміністратора центру.

Це робиться з їх власної волі, тому сервісний центр відповідає тільки за перевірку документів , що посвідчують особи сторін та їх повноваження на його укладення, робить з них ксерокопії, засвідчені особистими підписами їх власників, та долучає їх до відповідної справи. Крім того, проводиться перевірка транспортного засобу, свідоцтва про реєстрацію ТЗ, технічного паспорту, та осіб, які звернулися за укладенням договору, за відповідними пошуковими реєстрами. Якщо буде виявлено якась невідповідність, що може перешкоджати укладенню договору, працівник центру може відмовити у його реєстрації. Заборонено здійснювати оформлення договорів реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку автомобілів, автобусів, самохідних машин,сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів і напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів поза приміщення сервісного центру. Укладений договір реєструється в Книзі обліку договорів купівлі-продажу транспортних засобів. Два примірника договору надається сторонам, третій підшивається до матеріалів справи центру і зберігається протягом трьох років.

При купівлі нового автомобіля із салону, який підлягає першій реєстрації, то достатньо письмового договору, укладеного між салоном і покупцем. При успадкуванні транспортного засобу також проводиться перереєстрація. У цьому випадку достатньо мати свідоцтво про право на спадщину, видане нотаріусом або консульською установою, чи його дублікат.

При даруванні – договірдарування. При купівлі не новихавтомобілів, що у нас дуже популярно, буде достатньо засвідчитино таріально договір купівлі-продажу або ж підписатитакий документ у сервісному центрі МВС України у присутності адміністратора установи і до нотаріусавже не потрібно звертатися.

Де саме засвідчувати документи купівлі-продажу, вирішуватимуть ті, хто купуватиме (продаватиме) транспортний засіб.

Охтирський територіальний сервісний центр №5943 обслуговує мешканців Охтирки і Охтирського району, Тростянецького, Великописарівського, а зараз уже й Лебединського районів.

Режим роботи:

вівторок-п`ятниця з 9.00 до 18.00.

субота з 9.00 до 16.45.

неділя, понеділок – вихідні.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: