ТЕМА НОМЕРУ: МІСЦЕВИЙ ПАРЛАМЕНТ ЗА РОБОТОЮ

30 декабря 2015 | НОВИНИ | 6 коммент. | №52(1031)

КОНФУЗ НА СЕСІЇ МІСЬКРАДИ ЧИ ПРАВИЛЬНО ПОРАХОВАНІ ГОЛОСИ

Після голосування за бюджет міста на 2016 рік 9 депутатів покинули сесію – від фракції партії «Сила людей» Олег Погорєлов, Дмитро Сушко, Віталій Колодяжний, від блоку Петра Порошенка – Євген та Наталія Масли, від фракції Радикальної партії Микола Данилюк, від «УКРОПУ» – Олександр Васильченко, від «Народної партії» – Роман Масло та Андрій Шушман. Причиною стало те, як підраховувались голоси депутатів. Що ж трапилося?

Відповісти на це питання ми попросили дві сторони конфлікту – голову фракції партії «Сила людей» Олега ПОГОРЄЛОВА, який ініціював депутатський демарш, та Світлану ІВАНОВУ, обрану на цій сесії головою лічильної комісії, яка й підбила підсумок голосуванню, що так обурив частину депутатів.

Олег ПОГОРЄЛОВ:

- Справа навіть не в тому, за яке конкретно питання голосували, а яким чином проходять голосування у міській раді: той підняв руку, той ще не опустив, той не зрозуміло, чи голосує, чи просто роздивляється свою руку. Так само і рахують. От і цього разу при голосуванні за прийняття бюджету було потрібно, щоб «за» підняли руки 18 депутатів. Скільки насправді проголосувало «за», ми так і не зрозуміли – 17 чи 18? Ми нарахували 17, член лічильної комісії Григорій Довгаль теж 17, а голова комісії Світлана Іванова -18. Що й треба було для міського голови. І якщо при прийнятті рішень з інших питань трапляються такі неоднозначні ситуації і проводиться переголосування, то тут Ігор Юрійович не став церемонитися, сказав, як відрубав: «Рішення прийняте, можете на мене хоч в суд подавати».

Така поведінка міського очільника не демократична. Для того і обирається міська рада, щоб приймалися рішення відповідно до голосування, а не так, як комусь вигідно. Ми розуміємо, що прийняття бюджету – справа важлива для міста, що його можна потім буде коригувати. Але хоч у нашій фракції всього троє депутатів, ми не дозволимо не рахуватися з нашою думкою. До речі, цьому сприятиме і закон про поіменне голосування у міських радах. Мабуть, не тільки у нас відбувається подібне свавілля.

Світлана ІВАНОВА:

- Я не перший раз була і членом, і головою лічильної комісії, тому прекрасно розуміла, яка відповідальність на мене покладена, та ще й при голосуванні за бюджет. Тому я уважно рахувала підняті руки і готова підтвердити результат голосування. Більше того, я маю добру пам’ять і можу назвати всіх поіменно, хто голосував «за». На мою думку, чому у декого з новообраних депутатів виникли сумніви, бо вони, мабуть, не порахували голос міського голови, що, до речі, траплялося й раніше. Разом з тим, я згодна з необхідністю поіменного голосування, бо є депутати, які, чи то не знаючи як голосувати, чи маючи якісь попередні домовленості, ніби соромляться і піднявши руку, то розпрямлять долоню, то зберуть пальці докупи – як зрозуміти, чи він «за» чи «проти»? Поіменне голосування поставить на цьому крапку. Або ще, на мою думку, голосування можна проводити шляхом підняття депутатського мандата.

ДО РЕЧІ

Прийнято закон про поіменне голосування на місцевих сесіях радах

Поіменними стануть всі голосування у місцевих радах, крім голосувань з обрання керівників ради та вираженню недовіри, які залишаються таємними. Результати поіменних голосувань будуть обнародуваними в день голосування і безстроково зберігатися у відкритому доступі, стануть частиною офіційних протоколів сесій.

 Комментарии (6)

 

 1. Вacя пишет:

  Борис, если кажется, лечиться надо.

 2. Борис пишет:

  Здається, що Вася та Васелиса це працівники відділу ЖКГ і щось не поділили між собою!

 3. Вacя пишет:

  Пять баллов! Так ЖКХ за наши деньги еще и на балансе держит то, за что мы платим Пелыху!!!
  Вы не просто аферисты, вы мошенники!

 4. Василиса пишет:

  Ошибочка, Вася!
  Насосная, вместе с домом, находится на балансе ЖКХ.
  Обслуживает дом, вместе с насосной – ПП “СИБ”. Людей много лет заливали нечистоти. А ЖКХ исправило ситуацию для людей!

 5. Вacя пишет:

  Недавно ЖКХ отчиталось, как оно здорово меняет насосное оборудование господину Пелыху. За бюджетные деньги, кстати.

  Силами підрядних організацій за кошти міського бюджету в грудні місяці 2015 року: виконані роботи з капітального ремонту каналізаційної насосної станції по вул. Снайпера, 48 (заміна насосного обладнання).

  Браво, ЖКХ!

 6. 911 пишет:

  гр. Иванова, список в студию!!! А вопрос в том, почему очильнык не поставил на переголосование, как, например, по земле, – и в процессе голосования и потом перед разным, без голосования за возврат к повторному голосованию… Ответ очевиден, никакой демократии и справедливости!!! Голосуется все так, как выгодно голови, а почему, вот здесь однозначно не ответишь, возможно и не просто выгодно голови, а – выгодно!!!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: