РОБОТУ ПРИВАТНИХ ЖЕКiВ ВИЗНАЛИ НЕДОСТАТНЬОЮ

31 декабря 2015 | НОВИНИ | 5 коммент. | №52(1031)

Вже до липня наступного року, згідно із Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», мешканці житлових будинків повинні визначитися щодо подальшого утримання та управління своїм будинком через ОСББ або обрання управителя. Це значить, що жеків як таких уже не існуватиме і громадянам уже зараз потрібно проявляти активну позицію щодо обрання способу подальшого утримання свого будинку і прибудинкової території. Цілком можливо, що нинішні приватні підприємства перевтіляться в управляючі компанії, оформивши відповідні документи. До речі, ПП «СІБ» вже їх має. Міська влада також заявила про намір створення комунальних управляючих компаній, крім того, на конкурс свої послуги можуть запропонувати і «прийшлі». Тож у співвласників будинків буде можливість обирати кращих, що спонукатиме до конкуренції.

Аналіз роботи трьох охтирських приватних жеків начальник УЖКГ Валентина Колтирєва:
-Житловий фонд міста загальною площею 390,213 тис. м2, відповідно до договорів від березня 2006 року про надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій переданий на обслуговування приватним підприємствам: «Жилкомсервіс» – 96,92 тис. м2 шляхом конкурсного відбору, а «Базис» – 126,093 тис. м2 та «СІБ» – 167,2 тис. м2. У 2011 році рішенням виконавчого комітету вони були затверджені виконавцями житлово-комунальних послуг.

На обслуговуванні в ПП «Жилкомсервіс», «Базис», «СІБ» знаходяться 132 багатоповерхових житлових будинки, 7877 квартир. З їх власниками укладено 95% договорів на надання послуг. З 2008 року підприємства працюють за побудинковими тарифами на послуги, які коригувалися в 2012 році в зв’язку зі зміною системи оподаткування, а саме переходом з загальної системи оподаткування (20%) на спрощену систему оподаткування – 4% (ІІІ група платників податків). Послуги надаються згідно з переліком послуг, затвердженим рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради від 25.07.2006 року.

В зв’язку зі змінами в діючому законодавстві, 20.05.2015 року рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради затверджено перелік послуг відповідно до примірного переліку послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869.

Для організації робіт з надання послуг підприємства складають річні, помісячні плани графіки на виконання робіт в межах тарифу. Але, нажаль, роботи виконуються не на належному рівні. Як наслідок того, за 2015 рік на адресу міського голови, заступників міського голови, УЖКГ надійшло 130 звернень щодо неякісного надання послуг, а саме: ПП «Жилкомсервіс» – 52 звернення, виконано – 24; ПП «Базис» – 41 звернення, виконано – 24; ПП «СІБ» – 52 звернення, виконано – 26.

Основні проблемні питання у зверненнях: ремонт покрівлі, поточний ремонт під’їздів, встановлення лічильників тепла, незадовільна робота димовентиляційних каналів, неналежна робота циркуляції систем гарячого водопостачання , ремонт міжпанельних стиків тощо.

Керівництво ПП пояснює значну кількість звернень тим, що тарифи не відповідають фактичним витрат на надання послуг: зросли ціни на матеріали, підвищилась мінімальна заробітна плата, підвищилась вартість електроенергії.

Робота по стягненню заборгованості за надані послуги проводиться підприємствами не на належному рівні.

Враховуючи значну кількість скарг на роботу ПП, необхідно замислитись їх керівництву над покращенням якості надання житлово-комунальних послуг. В іншому випадку, власники квартир виявлять бажання або ж самостійно утримувати свій будинок, при цьому створивши ОСББ, або укласти договір з управляючою компанією, яка за такі самі кошти може надавати послуги вищої якості.

ВІД РЕДАКЦІЇ:

Як з`ясувалося під час обговорення на виконкомі, прийняті у 2008 році тарифи були економічно обґрунтованими тільки для самих підприємств і дали запас міцності на сім років. За цей час поліпшення якості обслуговування люди практично не помітили. Тому виконком прийняв рішення звіти керівників приватних підприємств «СІБ», «Базис» та «Жилкомсервіс» взяти до відома, але роботу визнати недостатньою. Якщо не буде змін на краще, то це стане приводом до розірвання договору оренди цілісних майнових комплексів.

 Комментарии (5)

 

 1. Вacя пишет:

  Если так интересно – вот сканы документов уголовного дела:

  https://2ip.ru/member_photo/201032.gif

 2. Борис пишет:

  Вася, а ну ж бо признавайся, що там і хто конкретно ділив?

 3. Вacя пишет:

  Василиса, было дело.

 4. Василиса пишет:

  А Вася при дележке присутствовал?

 5. Вacя пишет:

  Хм. Выконком и Колтырева молодцы. Не легли под мошеннические ЖЭКи.А может ЖЭКи, чуя свою неминуемую погибель, перестали с ними делиться копеечкой.
  Пару лет назад ЖКХ закрывал на ЖЭКовский беспредел глаза полностью.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: