ТЕМА НОМЕРА: ПРОТИДІЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

2 января 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №52(1031)

Коли міський голова оголосив на сесії про розгяд чергового питання про хід виконання цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2013-2016 роках, дехто з депутатів вирішив вийти із зали, може, на перекур.

- Куди депутати тікають? Туберкульоз не цікавить? – запитав услід міський очільник.
- Та ні, слава Богу,- відповів депутат Шушман.

А даремно, бо інформація начальника відділу охорони здоров`я Оксани Коваленко до подібної легковажності не спонукає:

- Стан захворюваності на туберкульоз за звітний період 2015 р. по місту Охтирка складає 27,7 на 100 тис. нас., (районний показник 30,7 на 100 тис. нас., обласний 40,7 на 100 тис. нас.). На обліку перебуває 118 хворих на туберкульоз, з них 35 – бактерієвиділяючі. Відмічається збільшення показника смертності від туберкульозу в 1,7 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – померло 11 чоловік, з них 6 по місту (з них 5 – виявили судмедексперти під час розтину) і 5 по району. 82% від вперше виявлених хворих на туберкульоз – це особи, що не обстежувалися більше 2-х років флюорографічно та в 35% це особи, що мають супутній діагноз хронічного алкоголізму, 8,3 % особи, що мають супутній діагноз СНІД.

При профілактичному флюорографічному обстеженні виявляємість туберкульозу складає 85,7%. 62% осіб, які перебувають на обліку в протитуберкульозному диспансерному відділенні – це офіційно непрацююче населення, 30% особи пенсійного віку. 21,7% хворих, від усіх вперше виявлених хворих на туберкульоз, з лікарняно-стійкою формою туберкульозу.

6,4% хворих мають поєднану патологію ВІЛ-інфекція + Туберкульоз.

Хворі, що виділяють збудник туберкульозу, до припинення бактеріовиділення лікуються в Сумському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері, куди транспортуються санітарним автранспортом ЦРЛ. 35 міських жителів, які є хворими у підтримуючій фазі та ті, що не виділяють мікобактерії туберкульозу, отримують контрольоване лікування в ДОТ-кабінеті міського протитуберкульозного диспансерного відділення.

Відсоток щеплених протитуберкульозною вакциною новонароджених дітей в пологовому відділенні складає 98,4%, при нормативному показнику не менше 95%.

Для своєчасного виявлення туберкульозу серед дітей та підлітків застосовується туберкулінодіагностика. Показник обстеження дітей методом туберкулінодіагностики складає 387,1 на 1 тис. дітей, при обласному показнику 433,9.

Для проведення дезінфекції відділенню в достатній кількості виділяються деззасоби, але дезінфекцію в вогнищах туберкульозної інфекції хворі та родичі проводять за рахунок власних коштів.

При такому критичному стані епідемічної ситуації по туберкульозу в місті матеріально-технічна база, рентгенологічне та діагностичне обладнання протитуберкульозного диспансеру давно морально і фізично застаріли та потребують оновлення. Терміново потрібен рентгенапарат (діючий 1970 р. випуску), пневмотахометр, електрокардіограф, бактеріоцидні лампи відкритого типу, рН метр, інкубатор для сушки мазків. Для захисту медичного персоналу потрібні респіратори з хепа-фільтрами. В приміщенні відсутня примусово-витяжна вентиляція, а сама споруда практично в аварійному стані.

Завідуюча протитуберкульозного диспансеру Зоя Кабанова звернулася до депутатів:

«Туберкульоз нині не вибирає і не милує ні бідних, ні багатих. Від цієї хвороби не застрахований ніхто. Тут у залі теж багато людей, які давно не проходили флюорографію, яку зараз уже рекомендують робити не раз на рік, а двічі. Тому давайте починати з себе і своїх близьких, проходячи вчасно обстеження. Тоді керівники підприємств, установ, підприємці, які мають найнятих працівників, подбають і про них, щоб у колективах була здорова обстановка, щоб і вони були обстежені. А від депутатів ми очікуємо серйозної допомоги».

Депутат міської ради, головний лікар 2-ї обласної лікарні Лілія Неофітна

розкритикувала доповідь Оксани Коваленко, яка, на її думку, лише констатувала факти на рівні завідуючої відділенням і не продемонструвала бачення проблеми глобально, в загальноміському значенні. «Що таке посмертно виявлений туберкульоз? Це асоціальні хворі померли вдома і ніхто не знає, скількох людей і протягом якого часу вони заразили. Це незадовільно!», – обурювалася депутат і рекомендувала уважніше вивчити це питання і скласти деталізованіші заходи з протитуберкульозної боротьби на 2016 рік. Критика була справедливою і добре, якщо це щире бажання депутата поліпшити ситуацію спільними зусиллями, а не політичний хід по заміні керівника відділу охорони здоровя своєю людиною, про що говорять в кулуарах.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: