ЩО БУДЕ ДАЛІ? ПОЖЕЖА З “ДУШКОМ”

7 января 2016 | ПОДІЇ | 2 коммент. | №1(1032)

Про те, що з розбитих вікон колишнього Будинку офіцерів валує дим, нам повідомили випадкові свідки близько 11-ї ранку 29 грудня: «Ви скільки писали про це занепадаюче приміщення,  закликали владу знайти господарів і привести його до ладу, що тепер зафіксуйте остаточну загибель історичної споруди». Дійсно, «будинок без офіцерів» стоїть уже майже 30 років, поступово перетворюючись з архітектурної пам’ятки на архітектурну примару – з вибитими вікнами, зламаними дверима, обшарпаними стінами і знищеним нутром. І всі очільники міста, хто за цей час приходив до влади, були безпомічні перед такою непробивною твердинею. Приміщення було у власності Міністерства оборони, потім переходило з рук в руки, одні з яких навіть надавали для ознайомлення ескіз проекту реконструкції під майбутній торговий центр. Але минали за роком рік і ситуація тільки погіршувалася. До занедбаного вигляду додавалося вічно неприбране сміття на прилеглій території. І ось тепер пожежа…

ПОЖЕЖНИКИ ЗА РОБОТОЮ

Коли ми підійшли до місця події, дим валив з вікон другого поверху і пожежники намагались дати йому раду. Перехожі зупинялись, люди старшого віку скрушно хитали головами – з цими стінами багато кого зв’язували романтичні спогади юності.

Розговорилася з колишнім інженером планово-технічного відділу «Охтирбуду» Іваном Васильовичем Шпаком, який розказав:

- Це приміщення складається з двох частин. Одна давніша, є пам’яткою архітектури. Я ще пам’ятаю, як на її фасаді висіла табличка з написом про це. Мабуть, була металевою, бо десь зникла. А друга частина, якраз ця, що горить, прибудована пізніше. Але з’єднані вони так званою брандмауерною стіною, що передбачено протипожежною безпекою. Тому мала вірогідність того, що полум’я пошириться на обидві частини.

Колись на зустрічі міський голова Ігор Алєксєєв говорив, що у стародавнішої частини є четверо співвласників, двоє з яких живуть у Казахстані, один в Росії, а ще один невідомо де. Тому ніхто не знає, що з нею далі буде. Може, завалиться.

Один із спостерігаючих за пожежею чоловіків знімав усе на відеокамеру. Виявилося, що він неофіційний уповноважений наглядати за приміщенням, багато разів ганяв звідти безхатченків, які залазили досередини, вирізали проводку, кабелі, а тепер ще й підпалили.

- Ага, бомжі?.. Знайшли на кого звалити!, – категорично заперечив інший чоловік. – Скільки простояло пусткою, то не було бомжів, а як поряд новенький маркет побудували, то де й взялися… Зараз скрізь таке робиться, навіть у Києві горять старі архітектурні пам’ятки, особливо ті, що в центрі міста. Земля їм потрібна для нового будівництва. Тепер нічого реставрувати не треба, бо пожежники дах частково розібрали. Звичайно ж, його ніхто не перекриватиме, тому ось побачите, максимум через два роки тут буде ще один засклений «шедевр» сучасної архітектури для торгівлі ходовим товаром. Це ж центр міста! – такий висновок зробив чоловік . Чи це так, покаже час.

Як розповів інспектор ДПРЧ-6 Сергій Педорченко, повідомлення про загорання надійшло о 10:42, а о 10:46 перший підрозділ ДПРЧ-6 уже прибув на місце події. На момент прибуття пожежних вогнем вже було охоплено будівлю, площею орієнтовно 150 м2. Загалом для ліквідації надзвичайної ситуації було залучено 4 пожежних розрахунки та 13 працівників ДСНС. Встановлено причину загорання – необережне поводження з вогнем невстановленими особами. Загорання ліквідовано – о 14:15.

За словами вогнеборців, під час гасіння пожежі безхатьки навідувалися на місце події. На сцені колишнього Будинку офіцерів були знайдені залишки зламаних стільців, які непрохані гості використовувалися для опалювання приміщення.

 

 Комментарии (2)

 

  1. Ксюха пишет:

    А никто и не платит. Земельному отделу не интересно заниматься тем, что не выгодно ни при одной власти

  2. Валерий пишет:

    Пусть ответят кто платит за аренду земли под зданием, концы всегда можно найти или у нас у власти дураки.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: