НАШІ ТАЛАНТИ: АРТИСТИЧНА ЧЕТВІРКА

18 января 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №2(1033)

В 1982 році був заснований колектив «Перевесло». Його першим керівником протягом двадцяти років була Марфа Сидоренко. Зараз наставником є Оксана Бекетова. Репетиції проходять у Лантратівському НВК раз на тиждень. У колективі співає 7 чоловік. Не може не радувати той факт, що молодь почала проявляти активний інтерес до фольклору. І це не дивно, адже основною ідеєю створення та існування «Перевесла» є відродження народних традицій та популяризація народної пісні. Учасниці колективу спеціалізуються на виконанні обрядових пісень: колядок, щедрівок, веснянок, гаївок, купальських, жниварських та весільних пісень тощо. Активна участь не лише у культурних заходах району, але й області та країни, поширила славу про колектив далеко за межі рідного краю. Нещодавно учасниці «Перевесла» виступали у Палаці України на звітному концерті і представляли Сумщину, брали участь у міжнародному фестивалі «Коляда».

Створений колектив “Сувенір” у 2014 році при ОМЦПО-МАН. І з того часу юні, обдаровані дівчата постійно тішать охтирських глядачів яскравими номерами на різних фестивалях та святкових концертах. Спеціалізуються учасниці «Сувеніру», керівником якого є Клавдія Кравченко, саме на народній хореографії. За недовгий час свого існування мають вже багато нагород за участь у танцювальних конкурсах.

Колектив естрадного танцю «Юність» функціонує з 1993 року. В ті далекі часи репетиції ще проходили в колишньому заводському палаці культури. Проте вже 13 років він відноситься до ДЮЦ (зараз ОМЦПО-МАН».Репетиції проводяться на базі школи № 3. Молодша вікова група «Капітошки» через декілька років занять танцями потрапляють до колективу «Юність», керівником якого є Ольга Ніконенко. 2015 рік видався плідним на призові нагороди за участь у міжнародних хореографічних фестивалях-конкурсах, що проходили в Італії, Угорщині, Словаччині, Болгарії. Напередодні нового року дівчата брали участь у Сумському «Денс-фесті», на якому представляли хореографічні номери вісім міст області. Потрапивши до фіналу, учасниці «Юності» продемонстрували танцювальний номер «Казкова феєрія».

Ансамбль «Горлиця» заснований у 2009 році. Художній керівник – Ніна Парнєкова. Ідейною наставницею є директор Олешнянського будинку культури Людмила Берест. «Ще будучи школяркою, я часто бачила виступи ансамблю «Івушки», спів якого запав мені в душу. – розповідає Людмила Миколаївна. – І вже подорослішавши, я вирішила організувати ансамбль «Горлиця». Спочатку наш колектив нараховував шість чоловік, а зараз одинадцять: вчителі, вихователі, домогосподарки та пенсіонери. Репетиції проходять у СБК регулярно – кожної неділі. Сніг, дощ, буревій чи сильна заметіль нам не можуть стати на заваді. Акомпонує на баяні нам Олександр Макаренко. Виступаємо на різноманітні свята, 13 січня щедруємо, в домівки до односельчан заходимо аби привітати. У цьому році плануємо виступити на фестивалі в Боромлі, на Сорочинцях, а може справа дійде й до Київського “Фольк-music”.

Сторінку підготувала Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: