У ПОЛОНІ ЕПІДЕМІЇ: ВІРУС АТАКУЄ

20 января 2016 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №3(1034)

ЗИМОВОЇ ПОРИ ПІДВИЩУЄТЬСЯ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ГРИП. ІЗ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВСІ ЗНАЮТЬ, ЩО ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО – ПО УКРАЇНІ ВЖЕ МАЄМО ДЕСЯТКИ ВИПАДКІВ СМЕРТЕЙ ВІД УСКЛАДНЕНЬ, ТОМУ З 19 СІЧНЯ ПО СУМЩИНІ ВВЕДЕНО КАРАНТИН.

Епідемії грипу в цілому на Сумщині поки немає, але в той же час вже є 6 смертельних випадки від атипової пневмонії і панічні чутки про масштаби загрози.

ПРОСТІ РЕЧІ РЯТУЮТЬ

В Охтирці маємо сезонне підвищення захворюваності на гострі респіраторні вірусні хвороби, – розповідає завідуюча кабінетом «Клініка, дружня домолоді» дитячої поліклініки Анна Мучник. – За останній тиждень у дитячій полік лініці зафік с овано 176 випадків. На сьогоднішній день в педіатричному відділенні знаходиться 39 дітей з патологією дихальної системи, з них 7 – із запаленням легень.

ЯК ЖЕ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ПІДСТУПНИХ ХВОРОБ САМОМУ І ВБЕРЕГТИ ДІТОЧОК?

Під час сезонного підвищення захворюваності уникайте контактів з хворими. Хвороби розповсюджуються повітряно-крапельним шляхом, тому перебування з хворими на відстані до 2-3 метрів небезпечно. Якщо у дитини є ознаки ГРВІ (нежить, біль, підвищення температури), не ведіть її в садочок, до школи. Нехай дитина залишиться вдома і не буде причиною розповсюдження хвороби. Не ходіть з малюками в гості і самі намагайтесь не приймати гостей. Хай не ображаються. Безпека дітей понад усе!

При поверненні додому ретельно мийте руки і обличчя. Не завадить промити носову порожнину розчинами морської води (в аптеці є великий перелік) чи розчином звичайної солі (1чайна ложка солі на 1літр води).

Треба додержуватись гігієни помешкання, в якому знаходиться дитина. Сухе повітря, температура навколишнього середовища вища за 22 градуси сприяють порушенню захисних властивостей слизової оболонки носоглотки і розвитку захворювання. Оптимальною є температура в приміщенні 18-20 градусів і вологість 50-70%. Як можна частіше проводьте провітрювання і вологе прибирання.

Разом з дітьми ведіть спосіб життя, що передбачає здоровий сон, вживання здорової їжі, достатньої кількості овочів і фруктів, притаманних нашій місцевості, а не екзотичних.

Метеорологічні умови не повинні завадити прогулянкам на свіжому повітрі. Є злочином, коли палять у приміщенні, де знаходиться дитина, або від самого курця та його одягу смердить цигарками. Діти – пасивні курці хворіють на респіраторну патологію в 3-4 рази частіше і з ускладненнями.

Якщо все ж у сім?ї є хворий, то ізолюйте його в окреме приміщення та не контактуйте з ним. Обов?язково хворому, а також людині, що за ним доглядає, надягніть маску. Коли підвищена температура тіла, потрібно знаходитись в ліжку. Їжа повинна бути вуглеводистою, багатою на вітаміни. Ні в якому разі не потрібно годувати хворого жирною, солоною їжею. Протипоказані, і це в першу чергу стосується дітей, м?ясо, бульйони, тістечка, харчові продукти, до складу яких входять консерванти і харчові добавки. Не годуйте хворого насильно! А от поїти потрібно. Старшим дітям і дорослим рекомендовано до 1,5-2 літра рідини на добу. Дітей до 3 років треба випоювати не соками, а розчинами для оральної регідратації чи звичайною водою. Якщо у хворого підвищена температура, то до приходу лікаря потрібно дати жарознижуючі препарати. Підвищення температури – це захисна реакція організму. Тому дітям, які до цього були здоровими, та дорослим при підвищенні температури до 38,5 жарознижуючі не потрібні. Прийміть парацетамол та ібопрофен. Ацетилсаліцилову кислоту ні в якому разі ні дітям, ні дорослим давати не треба, оскільки можуть бути тяжкі ускладнення.

Не займайтесь самолікуванням! Це небезпечно! На свій розсуд не приймайте антибіотики та відхаркувальні засоби. Тільки своєчасне і правильно призначене лікування є передумовою швидкого одужання. Будьте здорові!

У зв’язку з наближенням епідемситуації до порового рівня, погіршенням погодних умов, в Сумській області було введено карантин з 19 по 23 січня. Проте охтирські школярі помандрували до навчальних закладів по сніговим заметам. І лише 19 січня в післяобідню пору на сайті міськради з’явилася офіційна інформація про тимчасове призупинення навчального процесу у загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах, школах естетичного виховання міста з 20 січня по 23 січня включно.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: