КУЛЬТУРНІ ТРАДИЦІЇ: НАШІ У ЛЬВОВІ (+ВІДЕО)

24 января 2016 | ВІДЕО ОХТИРКИ, НОВИНИ | Нет комментариев | №3(1034)

ОХТИРЧАНИ ВПЕРШЕ ВИСТУПИЛИ НА МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ “ВЕЛИКА КОЛЯДА” В ДОМІНІКАНСЬКОМУ СОБОРІ МІСТА ЛЬВОВА

На Старий Новий рік до багатьох завітали колядники. В Охтирській музичній школі цього дня також було гамірно й відчуття свята витало в повітрі. І це не дивно, адже дзвінкоголосі юні охтирчани віншували зі сцени в українських костюмах в рамках концерту «Різдвяний сувенір».

На початку концертної програми всіх присутніх порадував своїм виступом інструментальний ансамбль. Піднесений настрій глядачам подарував фольклорний колектив «Барвінчата», учасниці якого виконали багато українських щедрівок та колядок під акомпонуванням викладача музичної школи Олександра Сушка. Родзинкою заходу став виступ хорового колективу «Мрія» (керівник Л. Крошка), який вперше представляв наше місто на міжнародному фестивалі «Велика коляда», що проходить у Львові з 7 по 25 січня. “Роксолана” дізнавалася, як охтирські колядки заспівали у культурній столиці України.

Катерина Бабич перший рік відвідує хоровий відділ

УЧАСНИЦЯ ХОРУ “МРІЯ” СВІТЛАНА ВОВК

КОЛЯДОЧКА НАТАЛІЇ ФАЛЬОВОЇ:

Зоря в небі сяє –
Радість сповіщає:
Син Господній народився,
Віру людям дає.
Новий день, мов казка –
Зійшла Божа ласка.
Кожного втішає,
Хто в Храм поспішає.
Будуть хай здорові
Усі в кожнім домі,
Вдосталь буде волі
І сину, і доні.
Серденько тріпоче
В краще вірить хоче.
Дай, Бог, Україні,
Мирні ночі й днини.

КЕРІВНИК ХОРУ “МРІЯ” ЛАРИСА КРОШКА:

- Ми взяли участь у цьому фестивалі завдяки таким талановитим охтирчанам, як композитор Руслана Лісова, поет Наталія Фальова та учасникам хорового колективу «Мрія». Ми завжди охоче пробуємо себе в нових для нас проектах. І тому можливість акапельно виступити 16 січня у Домініканському Соборі разом з хорами Ніжина, Одеси, Львова, Рівного ми не змогли прогавити. Кожного дня на сцені собору будуть виступати по п`ять хорових колективів зі ста з різних куточків нашої держави, проте Східну Україну представляли лише ми. Нам випала честь виступити й на заключному гала-концерті серед п`ятнадцяти інших хорів.

АВТОР КОЛЯДОК НАТАЛІЯ ФАЛЬОВА:

- Рифмувати друзям привітання та посвяти почала ще в студентські роки, у складі команди КВК інституту та СТЕМу писала тексти та сценарії. Згодом почала писати пісеньки та дитячі віршики для своїх дітей українською мовою. Маю свій блог, завдяки участі у міському клубі любителів мистецтв «Сокіл», познайомилася з багатьма талановитими людьми – спілкуюся з творчими колективами міста, пишу сценарії до концертних програм, окремі мої вірші покладені на музику. Пісня «Футбольний рок-н-ролл», написана спільно з А. Дудченком та Л. Папернацьким звучала у фінальному концерті «Євро-2012»у виконанні Аміни Аль-Азаві, «Побажання» виконує Софійка Роль, пісня «Мамина усмішка» поповнила репертуар Еліни Сумченко (обидві дівчинки лауреати багатьох конкурсів, переможниці «Пісенного вернісажу» різних років).

Колядки писала вперше, дякуючи Богу, мук творчості не було, тому написалося легко і швидко, результат подобається, але ж то вже спільна творчість усіх, хто нині представляє їх у фестивалі.

Мені подобається, коли написане залишає добрі відчуття у тих, кому присвячено. Адже створювати нове – краще, ніж руйнувати.

КОМПОЗИТОР РУСЛАНА ЛІСОВА:

- Ідея участі у фестивалі колядок зародилася в той час, коли ми представляли Сумщину на сьомому міжнародному конкурсі юних бандуристів «Волинський Кобзарик», який проходив з 30 жовтня по 1 листопада у Луцьку. Саме там на творчій зустрічі композиторів зі всієї України мені запропоновали взяти участь у «Великій коляді». Після повернення до рідної домівки я розповіла про запрошення Ларисі Крошці. І ми разом прийняли одностайне рішення: про те, як охтирчани вміють гарно виконувати колядки, почує вся Україна. Ми звернулися до Наталії Фальової аби вона написала тексти колядок. І через декілька днів ми почали готуватися до фестивалю.

ВІДЕО ВИСТУПУ ХОРОВОГО КОЛЕКТИВУ “МРІЯ”

httpv://www.youtube.com/watch?v=XOR8ARZmcIE


httpv://www.youtube.com/watch?v=sF3Obdr18Pw

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: