КОМУНАЛКА: СНІГОВИЙ КОЛЛАПС

27 января 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №4(1035)

Вечір 18 січня та ранок на Водохреща охтирчанам запам’ятається на довго. Потрапити додому бул опроблематично, служби таксі, або ж відмовлялися приймати замовлення або ж доводилося б чекати на транспорт по декілька годин. Вранці 19 січня дорослі разом з дітьми (оскільки карантин не був запроваджений в місті в цей день, на відміну від обласного центру) прямували на роботу по проїжджій частині, адже тротуари безнадійно засипало снігом. 20 січня більшість маршрутних зупинок були не належним чином вичищені, проте вже 21 січня ситуація покращилася. Зрозуміло, що аби прибрати таку кількість снігу (а за два дні випала місячна норма) робочих рук з лопатами та снігоочищувальної техніки в місті не вистачає.

Тому комунальники звернулися до охтирчан з таким проханням: «Шановні мешканці, зокрема, жителі приватного сектору! У зв`язку з ситуацією, що склалася днями через сильні снігопади і сприяла утворенню заносів на вулицях міста, звертаємося до Вас з проханням розчистити від снігу тротуари біля власних садиб, створивши цим умови для пересування пішоходів. Просимо всіх поставитися з розумінням до цього».

Директор КП «Благоустрій» Анатолій Басов так прокоментував нерівний бій зі сніговим колапсом: «На боротьбу зі стихією було одразу направлено 6 одиниць техніки: навантажувач, грейдер, 2 трактори, посипалка тощо. Мене налякати чимось важко, але коли в ніч з 18 на 19 січня я опинився в центрі міста, то воно здалося мені якимось бездиханним та жахало сніговим покривом, висота якого сягала 50 см. Але завдяки великому професіоналізму працівників «Благоустрою» нам вдалося вдихнути життя в спочатку в центральні вулиці міста, потім в ті, по яким курсують маршрутки, а потім вже черга дійшла й до віддалених провулків. Зранку 19 січня нам на поміч прийшли працівники УМБ-23, дорожного відділу, Водоторгприладу та деякі місцеві підприємці. Спільними зусиллями до 11 години ранку 19 січня більшість маршрутних таксі відновили свою роботу. Чотири дні комунальники боролися зі снігом по 18 годин на добу. Станом на 21 січня 90 % доріг очищено. Є й проблемні вулиці, мешканці яких влітку з вилами та граблями не пускали грейдер, аби вирівняти грунтове покриття. А зараз проблемно вичистити сніг, адже під сніговим покривом глибокі ями. Зокрема, така проблема існує на Горького, Московській, Тімірязєва, Ювілейній.

На сьогоднішній день для посипання проїжджої частини та тротуарів використано близько 150-200 м3 піщано-сольвої суміші. І зараз потрібно ці запаси терміново поповнювати. Я вважаю, що коли виникають такі форсмажорні обставини, то містяни не повинні чекати на допомогу комунальних служб, а активно долучатися до нерівної боротьби зі снігом.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: