ВИ ЗАПИТУВАЛИ – МИ ВІДПОВІДАЄМО: ОБІЙДЕМОСЯ БЕЗ ЛІКАРНЯНОГО

30 января 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №4(1035)

Читачка Оксана Т.: Уникнути застуди взимку не так-то просто, коли Вас оточує велика кількість людей, які хворіють на застуди та грип. Я працюю бухгалтером на підприємстві. Підскажіть, як не захворіти на робочому місці, якщо  колеги постійно шморгають носом та кашляють.

Не захворіти на роботі — завдання нелегке, але здійсненне! Саме застуда є найпоширенішою причиною лікарняних, які робітники змушені брати за станом свого здоров’я. Багато хто з нас працює у великому колективі, гатьма людьми, що тільки підвищує ймовірність інфікування.


Проте є кілька простих способів уникнути вірусної атаки, про які розповідає начальник відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради ОКСАНА КОВАЛЕНКО:

Мийте руки

Профілактика грипу та застуд починається з регулярного миття рук. Не забувайте, що вірусних часток і бактерій більше всього на перилах сходів, дверних ручках, дверцятах мікрохвильової печі у вашому офісі. Зрозуміло, що уникнути контактів з цими предметами не можливо, тому частіше мийте руки з милом, щоб мінімізувати ризик потрапляння вірусу від ваших рук в дихальні шляхи. Обов’язково мийте руки перед і після вживання їжі; після відвідування туалету; після того, як висякалися, покашляли або чхнули.

Не торкайтеся обличчя

Грип та застуда поширюються повітряно-крапельним шляхом під час розмов , кашлю або чхання. Крапельки з вірусними частинками можуть осідати на Вашому обличчі. Також віруси можуть осідати на оточуючих предметах, де зберігають свою активність протягом 7-8 годин. Якщо Ви, приміром, торкнулися забрудненого вірусами предмета, а потім почнете терти очі або ніс, то ризикуєте захворіти.

Тримайте дистанцію

Намагайтеся знаходитися подалі від людей, яких наздогнала застуда. Людина, яка хворіє, може заразити оточуючих її людей в радіусі до 2-х метрів! Тому якщо Ви помітили, що хтось із ваших співробітників почав кашляти, чхати або користуватися хусткою, то намагайтеся тримати дистанцію. Також радьте таким людям залишатися вдома, щоб убезпечити здорових людей від хвороби.

Вологі та сухі серветки

На своєму робочому місці тримайте при собі вологі та сухі серветки. Вологі серветки – просочені алкоголем, що допоможе Вам знищити значну частину бактерій і вірусів з Ваших рук і навколишніх предметів. Під час чхання або кашлю прикривайте рот паперовою серветкою, після чого її потрібно відразу викинути. Користуючись сухими і вологими серветками, Ви істотно знижуєте ризик зараження вірусами. Закликайте ваших колег також обзавестися серветками.

Регулярна дезінфекція

Знаєте, де найбільше мікробів і вірусів? На Вашому телефоні, клавіатурі і мишці, оскільки саме до цих предметів Ви найчастіше торкаєтеся. Регулярно проводіть дезінфекцію цих предметів, а також протирайте монітор спеціальними дезінфікуючими вологими серветками. Також користуйтеся дезінфектантами для рук, якщо у Вас немає можливості помити руки з милом.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: