ПРОДОВЖУЄМО ТЕМУ: ЦЕНТРУ ПТО ДАЛИ КОПІЙЧУШКУ

3 февраля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 10 коммент. | №5(1036)

Як ми писали у попередньому номері в матеріалі «З шапкою по колу: подайте на профосвіту», в зв’язку з прийняттям ст.27 Закону України про Бюджет України на 2016 рік, станом на 1 січня 2016 року Охтирський Центр професійно-технічної освіти залишився без фінансування та без засобів для існування. Як, до речі, і всі існуючі в Україні аналогічні заклади. З початку року вони залишилися без кошторису доходів і видатків, без зарплат і стипендій, без харчування і т.д. Держава різко і без попередження припинила фінансування, а місцеві бюджети не були розраховані на такі непередбачені додаткові витрати.

Щоб привернути увагу до проблеми, у Києві відбулася Всеукраїнська акція протесту представників професійно-технічної освіти, на якій побувала і делегація з Охтирки. Мітингували і під Верховною Радою, і під галузевим міністерством. На зустрічі із керівниками міністерства директор Охтирського ПТО Євгенія КОРИТНИК поставила питання: «А де кошти з держбюджету на освітню
субвенцію для підготовки робітничих кадрів? Куди вони поділися? Адже у закладах ПТО здобуття професійної освіти відбувається одночасно із здобуттям повної загальної середньої освіти. У нашому закладі із 569 учнів таких 418. Тож чому для учнів загальноосвітніх навчальних закладів держава виділяє кошти шляхом освітньої субвенції, а учням ПТНЗ – ні?».

Про результативність акції свідчить винесення на розгляд Верховної ради проекту постанови про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо фінансування професійно-технічної освіти. Крім того, щоб не залишити без копійки заклад, з обласного бюджету виділено субвенцію у сумі 900 тисяч гривень на проплату січневих витрат. Щодо перспективи розвитку професійно-технічної галузі в області, це питання буде розглянуте на нараді в обласній раді, призначеній на 10 лютого.

 Комментарии (10)

 

 1. Ахтырчанка пишет:

  Василь, вы оказались правы… Хана всему…

 2. Василь пишет:

  Ах, да. Сумы не дали 900 000 грн. Сказали, что передумали.

 3. Василь пишет:

  Ну что, мои предсказания сбываются. Решение оплачивать ПТУ из нашего городского бюджета путем надавливания на “слабо”, на жалость и путем шантажа и угроз принято.
  Через несколько месяцев бюджет сдохнет, ПТУ закроют, ПТУшников переведут в другое ПТУ, а Ахтырка все равно останется с голой жопой. Не будет никаких дорог и никаких больниц.

 4. Василь пишет:

  Сюжет будет развиваться так – депутатов принудят взять ПТУ на баланс города (мол, вы что, не хотите его спасти? вы против народа?) далее ПТУ “кончит” бюджет города, далее депутатов принудят его закрыть (не закроете ПТУ – закроем садики-школы). И все. В результате – депутаты окажутся крайними, а затейники этой чехарды будут пилить имущество ПТУ, а его ОЧЕНЬ много.
  Вот такой сценарий мне видится.

 5. Пионер пишет:

  Вже можна Януковичу писати щоб повернувся?Чи ще почекаймо?

 6. Анжела пишет:

  Дела настолько плохи – всех этих нынешних студентов негде трудоустраивать, все закрывается. Поэтому все эти ПТУ хотят пустить под нож.

 7. Ахтырчанка пишет:

  Школы и ВУЗы в принципе неэффективны. Они ж людям образование дают. А образованные люди опасны, они иногда включают мозг. (сарказм)

 8. Бумеранг пишет:

  наскакали студенты на майдане – получайте! Ничто в этом мире, а особенно революции огЫдности, не происходит без результата.

 9. студент пишет:

  ЗДОБУЛИ!

 10. Василь пишет:

  Эту субвенцию еще надо вернуть назад в обл.бюджет, кстати.
  Все идет к развалу системы ПТО в Украине. Хотя с другой стороны – все ПТУшники после учебы и практики убегают работать за границу или на шабашки. И миллионы денег идут мимо налоговой.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: