ПРЯМИЙ ЗВ’ЯЗОК: ПОДАТКИ ПО-НОВОМУ: ЩО, ЯК, КОЛИ

3 февраля 2016 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА, ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев | №5(1036)

29 СІЧНЯ ДО РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ ЗАВІТАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ ОХТИРСЬКОЇ ОДПІ: НАЧАЛЬНИК ЮЛІЯ ШЕВЧЕНКО, ЇЇ ЗАСТУПНИК – РІТА КУРИЛО ТА  ІНСПЕКТОР ОЛЬГА БАБИЧ, АБИ ВІДПОВІСТИ НА ПИТАННЯ НАШИХ ЧИТАЧІВ.

А їх виявилося немало, адже податкове законодавство постійно змінюється і громадяни не завжди встигають відслідковувати податкові нововведення. Охтирчан цікавило оподаткування нерухомості, транспортних засобів, питання втрати документації та багато інших питань, з якими бухгалтери зіштовхуються кожного дня.

Як змінилася система оподаткування для спрощенців – платників єдиного податку у 2016?

Згідно до Закону України від 24.12.15 №909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 року» внесені зміни до пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу України, а саме ставки єдиного податку для платників третьої групи в порівнянні з минулим роком збільшені з 2% до 3% – для платників податку на додану вартість та з 4% до 5% – для неплатників податку на додану вартість. Також межа річного оподаткованого доходу, яка дозволяє перебувати на спрощеній системі оподаткування третьої групи, зменшена з 20 млн.грн. до 5 млн.грн.

Умови перебування і ставки єдиного податку для платників першої і другої груп в 2016 році не змінились. Але при обрахуванні єдиного податку необхідно враховувати розмір мінімальної заробітної плати, який встановлений на 01.01.2016 року і який становить 1378 грн. (на 01.01.2015 МЗП становила 1218 грн.). І відповідно максимальна ставка єдиного податку для першої групи – 137,8 грн. ( 1378 грн. х 10%), а для другої – 275,6 грн. ( 1378 грн. х 20%).

Крім того, з 1 січня ставка єдиного соціального внеску зменшена з 34,7% до 22% від мінімальної заробітної плати. І на сьогодні місячна сума єдиного соціального внеску становить 303,16 грн. ( 1378 грн. х 22%).

Хотілось би звернути увагу, що з 1 травня мінзарплату підвищують до 1450 грн., а з 1 грудня – до 1550 грн.

Чи вважається естакада об`єктом нерухомості і чи підлягає оподаткуванню?

Виходячи з переліку об’єктів нежитлової нерухомості, викладеного у п.п. 14.1.129 статті 14 Податкового кодексу України, естакади відносяться до об’єктів нерухомості – «інші  удівлі» і відповідно підлягають оподаткуванню податком на нерухоме майно за ставками, встановленими органами місцевого самоврядування за їх місцезнаходженням.

Згідно рішень Охтирської міської ради ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, по інших об’єктах нежитлової нерухомості у 2015 році становила 1,22 грн.. за 1 кв.м (0,1% від МЗП), а у 2016 становить 1,38 грн. за 1 кв.м (0,1% від МЗМ).

Працює людина за договором ЦПХ із оплатою 750 грн. Чи потрібно доплачувати суму єдиного соцвнеску з мінімальної зарплати?

При виплаті доходу менше мінімальних соціальних гарантій за договорами цивільно-правового характеру доплата єдиного с оціального внеск у з мінімальної заробітної плати не здійснюється.

Яка Ваша думка з приводу подвійного оподаткування, яке виникає внаслідок не зарахування акцизу до витрат?

Виключний перелік витрат, які враховуються фізичними особами – підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування зі сплатою податку на доходи фізичних осіб, при обчисленні чистого оподаткованого доходу, визначений ст.177 Податкового кодексу України. Згідно норм цієї статті акцизний податок від роздрібної реалізації підакцизних товарів не включається до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів і не зменшує суму доходу.

Дане питання щодо усунення подвійного оподаткування може бути вирішено лише шляхом внесення змін до Податкового кодексу. Для вирішення даної проблеми підприємці можуть через громадські об’єднання звертатись до Верховної ради з пропозиціями щодо внесення змін до порядку визначення доходів, отриманих підприємцем.

Хочу здати квартиру в оренду. Чи повинен я зареєструватися як ФОП та які податки повинен сплатити і до якого часу?

Діючим законодавством не передбачена обов’язковість реєстрації підприємцем особи, яка здає квартиру в житловий найм (піднайм) чи оренду (суборенду).

Згідно до пп.170.1.5 статті 170 Податкового кодексу України громадяни, які здають в оренду свою житлову чи нежитлову нерухомість таким же громадянам, повинні самостійно нараховувати та сплачувати щоквартально протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% від суми отриманого доходу у вигляді орендної плати та по закінченню року до 1 травня задекларувати свої доходи. За результатами декларування крім податку на доходи фізичних осіб громадянин повинен сплатити 1,5% військового збору з річної суми отриманого доходу.

Якщо ж нерухомість орендується юридичною особою чи підприємцем, обов’язок по утриманню і перерахуванню до бюджету зазначених податкових платежів покладається на орендарів.

Що підлягає оподаткуванню військовим збором?

Об`єктом оподаткування військовим збором є доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб і визначених статтею 163 Податкового кодексу України. Сплата військового збору також проводиться до бюджету у порядку, встановленому для податку на доходи фізичних осіб – під час виплати доходу та за результатами річного декларування.

Придбали дачу в 2016 р. в межах міста. Чи справляється податок та в якому розмірі?

Відповідно до норм пп. 266.5.1 статті 266 ПКУ у 2016 році максимальна ставка податку на нерухомість становить до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості, що в розрахунку на 2016 рік становить 41 грн.34 коп. за 1 кв. м. Рішенням Охтирської міської ради на 2016 рік ставка податку на дачні будинки встановлена в розмірі 0,1% від мінімальної зарплати на початок поточного року за 1 кв.м загальної площі, що становить 1,38 грн. за 1 кв.м. Ці зміни для громадян почнуть діяти у 2017 році. Тож за дачу, придбану у 2016 році, податок буде нараховуватись і сплачуватись у 2017 році.

В наступному номері читайте відповіді ще на 10 запитань.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: