КАРТИНА ТИЖНЯ: У ПОЛОНІ КОМУНАЛЬНОЇ БАЙДУЖОСТІ

4 февраля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, КАРТИНА ТИЖНЯ | 5 коммент. | №5(1036)

МЕШКАНЦІ БУДИНКУ ПО ВУЛИЦІ ЛЕНІНА, 17 ПОЧАЛИ БИТИ В УСІ ДЗВОНИ – БІЛЬШЕ ШЕСТИ МІСЯЦІВ У ПІДВАЛІ ЇХНЬОГО БУДИНКУ НАКОПИЧУЮТЬСЯ КАНАЛІЗАЦІЙНІ СТОКИ.

Ще з літа люди відчули неприємний запах у під`їздах. Звернулися до комунальників, а ті лише руками розводили. Проте останньою краплею у цій «запашній» історії стало те, що нечистоти замість того, аби потрапити до каналізаційної мережі, почали стікати до підвальних приміщень. І як результат – фекалії відправились у вільне плавання, позбавивши людей доступу до особистих речей та харчових запасів, що зберігаються у комірчинах. Але це не головне. Чому відповідні служби міста так довго закривали очі на екологічну катастрофу,а люди стали заручниками смердючого полону? Що з цього приводу думають мешканці, чи знайдиться крайній і чим заавершиться ця історія, з`ясовували наші кореспонденти.

Про цю проблему ми дізналися від читачів, які звернулися в редакцію з проханням допомогти, бо їм уже увірвався терпець. Постійний сморід, антисанітарійні умови, страх за власне життя і здоров`я та за стан фундаменту будинку. 28 січня ми організували зустріч мешканців з кореспондентом газети з приводу проблеми підтоплення підвальних приміщень нечистотами. На ній була присутня й директор ПП «Базис» Олена Калєніченко.

Зустріч виявилася досить емоційною. Мешканці висловлювали своє обурення бездіяльністю комунальників, навіть провели шокекскурсію до підвалу.

- Півроку фундамент нашого будинку підмивають каналізаційні стоки. Сотні тон води зі свистом потрапляють у дірку, яка знаходиться між блоками у підвальному приміщенні, – першим розпочав продуктивний діалог Микола Васильович ДМИТРЕНКО. – Зараз там повна антисанітарія. А начальник ЖЕКу Олена Леонідівна Калєніченко допустила халатність у своїй роботі. Хто буде усувати наслідки цієї техногенної катастрофи на рівні будинку Леніна, 17. Адже лише викачкою нечистот тут уже не обійтися. Потрібно видалити шар фекального мулу, продезинфікувати приміщення, завезти пісок, побілити стіни. Хто цим буде займатися: ЖЕК, Водоканал чи ми, мешканці будинку? Я пропоную через суд зобов`язати начальника ЖЕКу виконувати свої прямі обов`язки належним чином. Тут мешкають наші діти, онуки та правнуки, які змушені дихати отруйними каналізаційними випарами.

Григорій Іванович ЛУГЧЕНКО обурений тим, що мешканці, вчасно сплачуючи за обслуговування будинку, змушені жити немов на очисних спорудах. «Згіно з постановою Кабінету міністрів України громадяни мають право частково сплачувати за комунальні послуги, якщо вони надаються не належним чином, – доніс цікаву інформацію до присутніх Григорій Іванович. – Тому я звертаюся до Вас, Олено Леонідівно, з проханням зробити перерахунок розміру плати за утримання будинку з 1 вересня 2015 року. Адже брехня комунальників вже всіх нас дістала. Хоча б взяти стан бомбосховищ. Куди людям ховатися у випадку надзвичайної ситуації – копирсатися у фекаліях? Чи піднімали це питання на засіданнях комісії з надзвичайних ситуацій? А чи відомо Вам про те, що на тепломережах в підвалі і на технічному поверсі відсутня ізоляція, що призводить до значних тепловтрат. Труби повинні бути утеплені не плівкою, а ізоляційним матеріалом завтовшки 4-5 см. Поясніть нам, як можна було довести будинок до такого стану, та як Ви збираєтесь усувати проблеми з каналізацією?

Очільниця «Базису» Олена Калєніченко відповіла:

- У своє виправдання я можу сказати, що Водоканалу ми повідомляли про підтоплення нечистотами. Їхня машина неодноразово приїжджала та викачувала стоки 2, 7, 9 та 31 грудня. 3 січня ми надсилали телефонограму до Водоканалу, а 5 січня працівники прочистили каналізаційні мережі. 12, 19, 24-27 січня асенізатор викачував нечистоти знову. Дана ситуація виникла через те, що центральний колектор забитий, люки повні і через шпарину у бетонному блоці брудна вода стала потрапляти до підвального приміщення. Найблищим часом ми цю шпарину забетонуємо, Водоканалу виставимо претензію. Це правильно, що спільнота почала висловлювати свою думку. Ми ж зі своєї сторони по 5-6 телефонограм в день надсилали до Водоканалу. Якщо каналізаційні люки будуть порожні, ми відкачаємо воду з підвалу. А з приводу перерахунку та нульових квитанцій скажу, що там включені й інші послуги за обслуговування ліфту, освітлення у під`їздах, прибирання прибудинкової території, які повинні оплачуватися вчасно.

Діалог почав заходити у глухий кут. Тоді присутні на зустрічі охтирчани запропонували Олені Леонідівні спуститися до підвалу та на власні очі переконатися у серйозності обговорюваної проблеми. Вже у самісінькому епіцентрі каналізаційного пекла (сморід аж очі виїдав, в голові паморочилося). Їй приходить ідея, як можна вирішити цю проблему хоч частково вже наступного дня: потрібно кинути насоса аби викачати ці нечистоти, проте не на вулицю (бо поряд дитячий садок), а в каналізаційний колодязь.

Неприємний запах у підвальному приміщенні я відчула ще влітку, - розповіда Клавдія КАЗАНЦЕВА, – до того ж комарів було дуже багато. Але ціле море з нечистот почало з`являтися місяців зо 2-3 тому. І постійно якесь бульк ання доносил ося звідтіля. Я не розумію, як Олена Калєніченко, яка також мешкає у цьому будинку, тривалий час робила вигляд, що все добре і не била тривогу.

Григорій Васильович МАНЖУРА розповів, що під час літньої відпустки займався інвентаризацією консервації в підвалі і відчув неприємних запах каналізаційних стоків. Одразу ж повідомив про це головного інженера ЖЕКу, поскаржившись на несправність каналізаційних комунікацій. Але на зауваження ніяк не відреагували. А з часом з`ясувалося, що проблема набагато глобальніша, бо забився основний колектор. В новорічну ніч під вікнами почув якийсь гуркіт – це фекалії намагалися витекти з підвалу на вулицю. І лише відкачуванням нечистот тут не обійтися, адже потрібно відрити каналізаційні труби, прочистити їх і за необхідності замінити.

Директор ДП «Водоочистка» ТОВ «Водоторгприлад» Олексій Шейко від коментарів відмовився: «А що тут коментувати? Інженери займаються цим питанням. Будемо розривати та усувати несправність». Після цих слів зв`язок обірвався, вірніше, його обірвали.

Мешканці пригрозили: «Якщо до нашого крику душі не дослухаються комунальники, ми перекриємо вулицю Леніна. Запросимо не лише місцеві ЗМІ, а й з Києва. Напишемо пану Яценюку про халатність охтирських комунальних служб. Можемо й безстрокове голодування у мерії влаштувати під кабінетом Алєксєєва. Тоді нас почують скоріше». На останньому зібранні мешканці будинку Леніна, 17 вирішили написати депутатський запит аби його розглянули на сесії міськради.

 

 Комментарии (5)

 

 1. 911 пишет:

  был бы ЖЭК, может чем то и обязан бы был УЖКХ! А у нас ПП Базис, и ложил он на УЖКХ!

 2. Борис пишет:

  звертатися треба до начальника УЖКГ. ЖЕК БАЗИС зобов’язаний виконувати вказівки цього управління.

 3. (((( пишет:

  и что с этим делать? Кто должен понести ответственность?

 4. Ахтырчанка пишет:

  КОШМАР! В Киеве девушка задохнулась в канализационном колодце, надышалась аммиачных паров. Это очень опасно!

 5. 911 пишет:

  а к члену исполкома гр. Меркульцевой не пытались обратиться за помощью!!!???

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: