НОВОВВЕДЕННЯ: МЕДОГЛЯД ДЛЯ ВОДІЇВ ПО-НОВОМУ

5 февраля 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №5(1036)

Внесено зміни у процедуру медогляду для отримання прав на водіння авто Спершу з’явилося повідомлення, що Державна регуляторна служба своїм рішенням скасувала медогляд для водіїв транспортних засобів.

Мусимо розчарувати людей, котрі сподівалися отримати водійські права без медогляду. Так, набуло чинності рішення №4 від 6.11.2015 року Державної регуляторної служби “Про необхідність усунення Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством внутрішніх справ України порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Але не йдеться про скасування медогляду, який був, є і буде. Це передбачено статтею 45 Закону “Про дорожній рух”. Своїм рішенням держрегулятор зупинив дію двох пунктів спільного наказу МВС України та МОЗ від 31.01.2013 № 65/80, що регулює порядок проведення медоглядів для кандидатів у водії та водіїв.

У цих пунктах йдеться про спеціальні дозволи, які МОЗ видавало медустановам, що дають право на створення “водійських медкомісій”. На думку держрегулятора, така схема породжувала корупцію, і з цим не можна не погодитися. Отож, вважають ініціатори цієї реформи, відтепер кожен медичний заклад має право створювати медкомісії для водіїв (кандидатів) і видавати їм відповідні довідки, якщо в його штаті є необхідні фахівці. А це — терапевт (голова комісії), невропатолог, отоларинголог, офтальмолог і хірург. Тобто кожен медичний заклад, створивши таку комісію, може видавати медичні довідки водіям. Досі це могли робити лише медзаклади, котрі мали дозвіл від МОЗ на створення так званих водійських комісій. Тобто ліквідовано монополію у цій сфері.

Скасування медичного огляду для отримання водійських прав було б небезпечним. Адже якщо його не буде, то права отримають люди, які мають розлади здоров’я, зокрема психічного. Уявіть собі такого водія, наприклад, за кермом маршрутного таксі… І хто тоді буде відповідати за можливі наслідки?

Але потрібно ліквідувати корупційну складову під час проходження медогляду, щоб ці довідки не можна було купити. Адже мова йде про безпеку людей.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: